Střevo není tabu

Střevo není tabu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257810/bmid_strevo-neni-tabu-257810.jpg 4 203 68

Střevo bylo dosud černou ovcí mezi orgány, o níž bylo člověku nepříjemné hovořit. Tato image se nyní mění. Nadváha, deprese i alergie souvisí s narušenou rovnováhou střevní flóry. Takže pokud se chceme ve svém těle cítit dobře, žít déle a být šťastní, musíme o své střevo pečovat. Mladá vědkyně Giulia Endersová ve své knize zábavnou formou vysvětluje, jaký je střevo složitý, a přitom báječný orgán. Je klíčem k tělu i duchu a takříkajíc zadními vrátky nám otevírá zcela nový pohled. Světový bestseller v téměř 30 zemích... celý text

Literatura naučná Zdraví Zdravotnictví
Vydáno: , Ikar (ČR)

Darm mit Charme. Alles über ein unterschätztes Organ , 2014

Alma5
04.03.2016 5 z 5

Pro mně to byla velmi poučná kniha, navíc by mně nenapadlo, že je možné uvedené téma pojmout tak vtipně.

irca3468
12.02.2016 5 z 5

Ze začátku mi dost vadil styl, kterým je knížka přeložená. Pan překladatel se místy snažil přiblížit se mladým až moc, ale časem jsem si zvykla. Takže ve finálu výborné, vtipné a poučné čtení, doplněné pěknými ilustracemi, které nelze než doporučit!

Joges
04.02.2016 5 z 5

Podnázev knihy je výstižný: O trávicím traktu vesele i vážně. Celý úvod se smějete a řehtáte, ale pak vás smích najednou přejde. Některé skutečnosti jsou totiž vážné a zarážející. Začátek je jednoduchý, vtipný, skoro jak pro školčata, pak se kniha přehoupne na vyšší úroveň a občas připomíná vědeckou práci. Všechno kolem trávicí soustavy vás ale začně zajímat, tak jen čtete a čtete, protože jde o vaše zdraví. Nakonec nešetřím chválou, kniha je skutečně zajímavá a poučná, ne li napínavá. Závěr jsem zhltal na posezení jako detektivku. Z publikace si odnáším mnoho poznatků, které je dobré vědět a znát. Na knihách je sympatické, že vám něco předkládají a vy si vybíráte, co se vám hodí.

luciefeix
21.01.2016 4 z 5

skvěle napsané , mnoho důležitých informací .. psané vtipně ,logicky a velice vtipné obrázky ...doporučuji

ladyfromskye
17.01.2016 5 z 5

Vynikající kniha! Hodně mě inspirovala, ještě víc pobavila. Autorka si zaslouží obdiv. Každému, komu není jeho zdraví lhostejné, vřele doporučuji!

bytost
10.01.2016 5 z 5

Jak začít komentář? JSEM NADŠENÁ ! Jako proč? Že se našla odvážná studentka medicíny, která nás laiky srozumitelně a s jemným humorem provází anatomií našeho těla. Vysvětluje, nejen funkce střeva, ale jednotlivých orgánů v našem těle. Knihu bych zařadila mezi tzv. povinnou četbu, je vhodná pro čtenáře v každém věku. Po přečtení už nebudete stejní, budete mít jasný obrázek, co se v těle děje na základě toho, co jíte. Budete pečlivě volit, zda jíst tuhé maso, či šťavnaté ovoce....Je to lepší, než detektivka, uvidíte..:-)

Dajavadu
28.12.2015

Mně kniha přinesla mnoho nových poznatků, některé názory na bakterie jsem si musela hodně poopravit...a hlavně: kniha mě bavila! Je napsaná čtivě, zajímavě, prostě oddech a poučení v jednom. Bylo mi líto, že skončila...

Tyto
25.10.2015 4 z 5

Kniha se velmi dobře a rychle čte. Občas se člověk pousměje, pokývá hlavou a řekne pravdu díš, ale po přečtení nakonec docházím k závěru, že jsem se nedozvěděla nic nového, či dokonce dech beroucího. Rozhodně ale cením autorčin zápal pro obor, který si vybrala a přeji ji, ať ji to vydrží i do budoucna v dlouholeté praxi.

zdraví nadváha alergie péče o zdraví střeva, tlusté střevo trávicí trakt, trávení

Autorovy knížky

Giulia Enders
německá, 1990
2015  86%Střevo není tabu

Kniha Střevo není tabu je v