Střepy

Christina Wheelerová chce skočit z mostu a ani psycholog Joseph O’Loughlin, řečený Joe, jí nedokáže sebevraždu rozmluvit. Později se u Joea doma objeví její dospívající dcera a tvrdí, že není možné, aby se matka dobrovolně zabila tímto způsobem, protože měla panický strach z výšek.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321713/strepy-StD-321713.jpg 4.6127

Joseph O'Loughlin (3.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Shatter (2008)

Kniha Střepy

i.stefany

Teda tohle bylo tak moc dobré, že ani nedokážu napsat komentář. Autor mi prostě vyrazil dech a já nemůžu přestat myslet na všechny ty postavy a jejich osudy. Klobouk dolů, jak se mu podařilo nám od prvních stránek zlomit mysl od všeho jiného a chtít jen číst...
Milovníci psychodramat si určitě přijdou na své, tak jako já. Vřele doporučuji!

gigi77

Skvělý. Autora si zařazuji do oblíbených. "Štvanec" se mi líbil o kousek víc. Byl akčnější. U této knihy jsem měla místy pocit, že se protahuje. Váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami.

Do čtenářského deníku si nezapisuji pokaždé, ale vždy jen to, co mě zaujme. A tak jsem si připsala pro mě nové přísloví: "Pro oči nevidí", pak taky jeden nový vtip o paní učitelce a nakonec teorii o času: STRACH ho natahuje, PANIKA způsobuje, že čas se rozpadá ... To ke krimi naprosto sedí.
Takže sečteno, podtrženo, dávám 5 hvězd :-)

broskev28

Opět jsem byla lapena a od 1.kapitoly jsem hltala stránky až do konce.
Potom jsem si přečetla komentáře a žasla jsem, jak různě vnímáme různé situace. Mě naopak soukromí hlavního hrdiny velmi zajímalo, a jak se nakonec ukázalo, soukromý život pachatele byl jeho jedinou slabinou. Pokaždé (tedy už počtvrté) jsem mile překvapena jazykovou stránkou knihy - způsob vyjadřování hlavního hrdiny, jeho postřehy na téma rodinný život. Jeho život s těžkou a nezvratnou chorobou mu znemožňuje vystupovat v roli neohroženého hrdiny, přesto dokáže triumfovat zásluhou své psychologické erudice a empatie.
Obvykle velmi těžce nesu jazykové chyby a překlepy - tady jsem při "tahu na bránu" žádné nezaregistrovala (a prý jich tam je velmi mnoho); tak snad při druhém čtení . . .

ellescorpio

Z anotace jsem se na knihu dost těšila, ale docela zklamání. Strašně moc kapitol o rodinném životě hlavního hrdiny, když si kupuju thriller, fakt me nezajímají peripetie s hledáním chůvy pro děti. Manželka hlavního hrdiny se chivala jak úplná kráva, on podpantoflák, dost jsem se nutila abych to vůbec dočetla. A teď stran té krimi stránky, docela pěkný rozjezd, ale nezajímavý střed a naprosto tuctová zápletka.

Danago

Knížka se mi moc líbila. Jen mě mrzí, že byla u nás vydaná až po knize Řekni lituji , protože jsem ji četla dřív, věděla jsem některé docela důležité spojlery. Což mě ochudilo o napětí. Škoda.

rengers

Unikátně napsaný detektivní příběh, který nedovolí odložit čtení na později. Příběh dvou psychologů, jeden skutečný, druhý životem poučený a znechucený bez doktorátu z daného oboru, který svoji schopnost se vyznat v lidech. využije k pomstě a zabití mluveným slovem.

katka3214

Skvělá série, čte se to úplně samo a vždycky, když už si myslím, že přesně vím, kdo je vrah, tak je vše jinak :)

romana0733
02.12.2018

Moje první kniha od tohoto autora a musím říct, že to bude můj oblíbený spisovatel. Střepy mě opravdu dostaly, ač je pachatel znám skoro od začátku, tak to nic neubralo na čtivosti. Tuhle knihu jsem pořád měla v hlavě i v noci když jsem se vzbudila, tak jsem o ní přemýšlela, čeho všeho jsou lidé schoní udělat. Dokonale propracované postavy. Hlavní hrdina mi byl sympatický. Má to přes 500 stran a vůbec se mi to nezdálo dlouho, nebylo to uměle natahované, pořád mě to nutilo číst dál a dál. Za mě skvělé čtená.