Středověk - 101 nejdůležitějších otázek

Středověk - 101 nejdůležitějších otázek https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43900/bmid_stredovek-101-nejdulezitejsich-otaz-8DQ-43900.jpg 3 13 5

Kaleidoskop otázek a odpovědí o nejzajímavějších událostech, jevech, zvycích a osobnostech středověkých evropských národů, sestavený na podnět mladých lidí německou historičkou Claudií Märtlovou. Čtivou formou popisuje témata aktuální z dnešního pohledu, jejichž prostřednictvím umožňuje v kostce pochopit evropskou historii. Doplněno fotografiemi.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , TeMi CZ

Die 101 wichtigsten Fragen Mittelalter , 2006

tonysojka
03.01.2022 3 z 5

Letem středověkým světem.Taková příručka pro rychlé nahlédnutí bez nutnosti proklikávat se Wikipedií.A jak níže uvedeno, boří některá klišé o tom období.

pige
15.08.2021 2 z 5

Toto dílo hodnotím jako zdařilou příručku toho nejzásadnějšího, ale bohužel alespoň trochu vzdělaného/poučeného čtenáře nezaujme žádný nový fakt.

101 otázek se snaží pokrýt veškeré sféry středověkého života - vcelku zdařile. A nutno dodat, že ukazuje středověk v jiném světle - není to ponurá doba válek a špinavých poddaných, ale dobou, která nám dala mnoho nového.

Nadto se kniha dočkala velice špatného překladu, korektor zřejmě neměl svůj den.

Rawen616
16.09.2018 3 z 5

Šikovná knížečka, která rozšíří povědomí o středověku a zboří některá klišé o tomto období, kterým většina z nás věří. Asi by mi nevadilo, kdyby těch otázek a odpovědí bylo daleko víc.

Tatsume
03.06.2016

Na některé konkrétní otázky kniha odpovídá spíše obecně nebo se k odpovědi propracovává ze široka, takže odpověď na otázku není vždy jasná. Jinak je kniha dobře srozumitelná, doporučuji čtenáři, který si chce udělat obecný, nepřikrášlený přehled o tom, jak to ve středověku vypadalo.

Nemesis Moriko
22.06.2014 3 z 5

Zajímavá kniha, hodně jsem se o středověku dozvěděla :) Ale některé výrazy byly obtížné a text se špatně četl, takže těch 160 stran jsem četla poměrně dlouhou dobu ;)

středověk zajímavosti

Autorovy knížky