Strážkyně tajemství

Ke dvoru vládce Mayů přijde dívka podivné krásy, s pleťí bílou jako alabastr. Nezdolná Tonina, která se tam zamilovala do místního hrdiny, však musí jít dál. Po matce zdědila posvátnou knihu, která ukrývá tajemství rodu a jeho budoucnost. Tonina ví, že musí splnit své poslání, proto odhodlaně kráčí vstříc osudu, po cestě plné nástrah, dobrodružství i lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2665/strazkyne-tajemstvi-2665.jpg 3.7130
Vydáno:, Alpress

Woman of a thousand secrets

Počet stran:422
Jazyk vydání:český
Překlad:Petra Klůfová-Štechová
Edice:Klokan
Autor obálky:Tomáš Řízek
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7362-653-2

Kniha Strážkyně tajemství

DasaN
10.09.2017

Kniha se zajímavým námětem, čte se celkem dobře, ale trochu zdlouhavá.

karavela
05.05.2017

Tři hvězdičky za bohatý a barvitý děj( i když místy rozvláčný a naivní) + jedna hvězdička za čtivost.

nenúfar
23.08.2016

Touto knihou mě autorka velmi zklamala, jedná se o jednu z několika komerčních knih, které sepsala jen proto aby něco napsala. Bez přemýšlení, bez přípravy. Kniha nemá žádnou myšlenku, chvílemi je naprosto povrchní a o ničem, musela jsem se nutit abych ji dočetla.

tatjana1737
04.10.2015

Woodová se čte pěkně, ale námět knížky už mi přišel hodně "fantasy" a autorskou licencí. Jako oddychové čtení to nebylo špatné, ale že bych měla potřebu se ke knížce vracet, to ne. Možná bych ji doporučila mladších čtenářkám, které toho nemají tolik načteno, jako startovací můstek k jiným knihám, které jsou od této autorky lepší.

fany_haf
02.09.2014

Ne, tak tohle ne.

Antoaneta
11.08.2014

Tuhle autorku mám moc ráda četla jsem několik skvělých knih od ní ale tahle mně nezaujala je moc zdlouhavá trochu nudná po polovině jsem ji nedočtenou odložila.

orinka3
26.07.2014odpad!

Ach jo. Když se mi do ruky dostala má první Woodová, byla jsem nadšená. Pár knih opravdu dobrých! Jenomže zjišťuju, že toho napsala hodně a ne všecko má dobrou kvalitu. Sedm démonů jsem nelítostně zkritizovala a se Strážkyní tajemství to nemůže být jiné. Kniha je povrchní. Prostředí jihoamerického pralesa je velice dobrodružné, ale hlavní postavy jsou bohužel ploché. Autorka nedokáže přesvědčit, že nejsou z papíru. Čte se to dobře, to zas jo. Jen to už zavání manýrou. Jaksi jsem si vzpomněla na Muže z Acapulca a neohroženého Boba Sinclaira! Jak psal spisovatel (Belmondo) detektivky a taky je sekal jak Baťa cvičky!:) Nebo za ni občas píše i někdo jiný, najatý? Docela by to odpovídalo. Možná zasluhuje jednu hvězdičku, že se to dobře čte, ale jinak je to jenom velká barevná slátanina zasazená do atraktivního prostředí i doby. Podivný, za vlasy přitažený příběh s mnoha nelogičnostmi (Viz scéna na tržišti, kde by se očekával Balámům duševní obrat k lepšímu a náprava jeho padoušství - a ono ne! - asi zapomněla, co předtím napsala.) Nebo domlouvání výsledku zápasu v míčové, to asi obšlahla ze současnosti. Milostná dvojice taky stojí za starou bačkoru, duševní pochody obou jsou docela komické. Kniha je neskutečně uměle natahovaná, asi to měla od stránky. ... Tak ne. Vrátila jsem se a upravuji. Jsem na konci a mažu i tu jednu hvězdičku. To se snad vsadila anebo si dělá z čtenářů blázny?! Strašná blbost. Nedoporučuji nikomu, kdo očekává kvalitu.

lenkavildomcova
26.05.2014

celkem se mi líbila... mám ráda tento styl...

Barbara Wood
americká, 1947