Zrození temnoty

Zrození temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75260/bmid_zrozeni-temnoty-ReL-75260.jpg 4 390 49

Strážci věčnosti série

Pro Abby Barlowovou to byl pěkně mizerný den. Během pouhých několika hodin zvládla přežít ničivý výbuch, viděla zemřít svou zaměstnavatelku, měla znepokojivý a nevysvětlitelný sen a nyní se ocitla v pochybném chicagském hotelu s nadpozemským Dantem, ze kterého se vyklube sexy upír, po kterém sice touží, ale zároveň jí nahání hrůzu. Dante byl posledních 341 let strážcem Kalichu - smrtelné ženy, která byla vybrána, aby držela síly temnoty dál od našeho světa. Hrozivou shodou náhod se nyní touto ženou stává právě Abby. Ještě před třemi hodinami by Dante využil veškerý svůj šarm, jen aby ji svedl. Teď ji musí chránit, i kdyby ho to mělo stát život. Nevypočitatelná kola osudu se dávají do pohybu: Dante s Abby jsou vrženi do věčné bitvy mezi dobrem a zlem...A zároveň běží zdánlivě zoufalý závod s časem, aby zachránili svou lásku...... celý text

Literatura světová , Horory , Pro ženy

Vydáno: , Levné knihy

When Darkness Comes , 2007

Thalin
10.08.2023 3 z 5

Tohle je pro mě taková nostalgie, protože to byla jedna z prvních upířích knížek, kterou jsem přečetla. Už tehdy mi to připadalo místy šablonovité a stereotypní (všichni upíři jsou chladně sexy, hrozně si nárokují svou vyvolenou atd) ale stejně mě to bavilo. Je to klasický, jednoduchý příběh z upířího světa, kdy už od začátku přesně ví, jak to dopadne a co se mezi hlavními hrdiny nejspíš odehraje. To vše za doprovodu tuny klišé. Nějakou hodnotnou literaturu od toho asi nikdo nečeká, jde o takovou prostinkou sexuální jednohubku.

Ewe291
23.04.2023 4 z 5

Mne sa to pacilo. Trocha ine, trocha vtipne a mozem povedat ze za mna aj v pohode citanie. Chcela som nieco na zahnanie nudy a to som aj dostala

Fifth Element
26.01.2022 2 z 5

Můj šviháku??? Havrani obočí už mi docela začínalo lézt na nervy, díky za konec.
Pardon, ale tohle by fakt chtělo nový překlad, Danteho chápu, ale Abby nevyrostla v 17. stoleti nehledě na to, že se to odehrává roku 2006 a ani laciný pokus o vtípky tomu nepomůže, naopak, zvlášť s tou smíšenou mluvou hlavní hrdinky

katkaq
17.11.2021 3 z 5

Nová fantazy romantická série, která představuje svět plný nadpřirozených bytostí. U prvního dílu jsem si neuměla představit, jak moc se tahle série rozjede. Autorka propojuje jednotlivé díly s lehkostí a velmi čtivě.

Ameeiz
14.06.2021 4 z 5

Série je to zajímavá a oddechová, bohužel žhavé scény se neustále opakují a někdy mě to už opravdu otravovalo. Ale každopádně celý svět je promyšlený a v každém díle se velice příjemným způsobem prolínají předchozí příběhy. Celý příběh není nikam zbytečně tlačený, ale ubíhá svižným tempem.
I když alespoň jeden díl mohl být jinak zpracovaný. Nevím proč všechny ženské postavy vždy 100% odmítají a pak hned roztáhnou nohy... :D

Gordonlord
07.03.2021 3 z 5

U přítelkyně v paneláku je v přízemí výklenek u okna, kam lidé odkládají knihy, které nechtějí, ale zároveň je jim z nějakého důvodu líto je vyhodit do popelnice. A přesně tam jsem našel i tohle dílo. A co od něj člověk může čekat, když ho najde na takovém místě? Ještě navíc, když tato novelka vyšla přímo v edici "Levné Knihy"?

Je to moje první setkání s žánrem vyloženě hloupého, laciného erotického dobrodrůža se sexy upírem pro jednodušší čternáře, převážně tady čtenářky. Popisy upírů a hlavně ústředního hrdiny Danteho, splňují veškerá klišé vlhkých dívčích snů z těch nejklišovitějších a nejkýčovitějších představ. A podle nich se i Dante chová - pozorný, něžný, citlivý upír, psaný rukou dívčí nadržené mentality zastřené růžovými sny, neodpovídající reálnému mužskému uvažování a to ani vzdáleně.

Příběh je prostý, až prostoduchý. Abby, pouhá služka, se stane vyvolenou - zde takzvaným "Kalichem", a je předurčena zabránit návratu Knížete Temnot na tento svět. Upír Dante je s ní svázán přísahou ji ochraňovat. Oba se do sebe samozřejmě zamilují a mezi tím, co se je snaží přisluhovači temnoty zabít, tak jediné na co oba myslí je, jak má ten druhý hezké tělo a jak si to spolu pokud možno někde rozdat. Kravina jak cyp.

Důvod, proč tomu dávám nádherné tři hvězdy i přesto, že je to laciná vylízaná blbost, je ten, že autorka umí psát velice čtivě, srozumitelně, jasně a přehledně. A takový je i příběh, opisující absolutní klišé. A já klišé fandím. A navíc to pro mě bylo skvělé guilty pleasure, u kterého jsem se vážně bavil.

A to má na takové hodnocení u takového škváru jako stačit? ....jo! Bohatě to stačí.

marie2577
03.12.2020 2 z 5

Střední mile

Saraken
08.10.2020 5 z 5

Zacala som tuto seriu citat a nadchla ma ... :)

Nym
27.05.2020 2 z 5

Knížka rozhodně nebyla špatná, ale nebyla ani výjimečná. Přečetla jsem ji za jeden den, nejednalo se žádné velké překvapení. Autorka měla dobrý nápad, ale příběh nebyl tak propracovaný, jak bych si představovala, mohla si s tím opravdu mnohem více vyhrát. Jako oddechova dobrý.

kubakubikula
23.04.2020 4 z 5

Nebylo to špatné,hezky se to četlo. Dante mě trochu rozčiloval s "miláčkem". Ale hodnotím na 4* a jdu na další díl.

cukrovka
29.12.2019 3 z 5

Taková jednoduchá oddechovka. Za mě málo akce, a sex za každou cenu.

Nikidree
11.12.2019 4 z 5

Pro mě druhý díl co se mi dostal do ruky. Osobně mám ráda tento typ knížek, jelikož jde o oddechové čtení s nadpřirozenem a není to pro 12ti leté. Postavy totiž mají charakter, kterého se vesměs drží, nejde tam o nějakou "těžce správnou Romantiku" a příběh má hlavu i patu.
Co bych vytkla, je neustále oslovování "miláčku". Nic proti tomu nemám, ale když to používá jen jedna strana a takřka pořád, není to ono. Obzvlášť některé napínavější scény to ruší.
Byť je to teprve druhá knížka, už teď lze říct, že všechny ženské hl. postavy jsou/budou tvrdohlavé, vzdorovité, odhodlané a zabržděnější po citové stránce. Ale což. Mužské osazenstvo to hezky vyrovnává typickým bad boy stylem.

Kdo hledá důmyslně propracovanou knihu, asi bych tuto sérii vynechala, byť svým způsobem na sebe díly lehce navazují, ale nejde o nic velkého. Kdo hledá oddechové čtení, u kterého nemusí přemýšlet kdo s kým kamarádí a kdo ne, je tohle dobrá volba.

s.k.holesova
07.12.2019 5 z 5

Krásná čtivá kniha. S Abby jsem se zžila miluji téhle typ humoru. A Dante... No to si musíte přečíst ????

jitka7
16.11.2019 3 z 5

Mám ráda tento druh knih a určitě je asi dost těžké napsat slušný příběh. Nápad s bohyní byl suprový. Abby mi úplně tak moc nesedla, ale Dante to vynahradil. Nějak nevím, co mi tam chybělo, ale něco mi tam prostě fakt chybělo. Děj byl dobrý, nápaditý, překvapila mě kniha, ale prostě něco tam nebylo... ale určitě jdu na další díly.

havrmoni
13.09.2019 5 z 5

Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Jsem spokojená a co víc, natěšená na další díly.

Áža707
26.04.2019 3 z 5

Napínavý a čtivý příběh, kde nechyběl vtip. Skvělé postavy a už se těším na další díl :) doufám, že se tam Dante s Abby znovu objeví, protože si je člověk zamiloval. Kniha mi trochu připomíná Polibek půlnoci, tak jsem zvědavá, jak se vyvine celá série.

Polinka92
06.08.2018 5 z 5

Dante a Abby - pěkný příběh...

Petra38
08.06.2018 3 z 5

Tuctove ale ctive

Maruš.D
16.05.2018 4 z 5

Dostala jsem typ na tuto knihu a nelituju přečtení. Nezařadila bych ji k nejlepším, co jsem kdy četla, ale ani nelituji.
Kniha má nádech tajemna, je tam akce a pro mě nejdůležitější, že je tam i láska :D. Romantička ve mě zajásala nad tímto zjištění.
Do Danteho jsem se zamilova téměř okamžitě. S Abby to bylo těžší, občas mi vadilo jak moc často opakuje, že to v životě neměla moc lehké, jinak jsem moc ráda poznala i postavu Vipera :-))

Shaki
09.05.2018 4 z 5

Je to sice oddechové čtení, ale rozhodně se tam najde pár zajímavých momentů.
Všechno mělo hlavu i patu a krásně do sebe postupně zapadlo.

upíři erotika démoni

Alexandra Ivy