Strach z temnoty

Strach z temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163491/bmid_strach-z-temnoty-UF2-163491.jpg 4 147 24

Strážci věčnosti série

< 9. díl

Caine se může považovat za šťastného: splnil se jeho sen a stalo se nemožné - obyčejný pes se změnil v čistokrevného vlkodlaka. A navíc potkal nejúžasnější ženu, které není odporný, ba dokonce se zdá, že ho potřebuje. Toto štěstí zatím nekalí skutečnost, že Cassandra je nejhledanější ženou na světě. Po jediné prorokyni, schopné číst vize, pátrají nejenom král vlkodlaků a král upírů, ale také Temný Lord.. Chce Cassie donutit, aby mu věštila slavný návrat na zem, vítězství ve válkách... Proti Cassie stojí mocný nepřítel. Jedna z jejích vizí jí ukáže stěnu - pevnou hradbu postavenou proti moci Temného Lorda. Správně podobenství pochopí a Temný lord je zahnán z tohoto světa - kam...?... celý text

Literatura světová , Horory , Pro ženy

Vydáno: , Levné knihy

Fear The Darkness , 2012

Saraken
08.10.2020 5 z 5

Po pravde tato jedina kniha mi usla od autorky a hladala som ju 5 rokov !!!! Som neskutocne stastna ze ju mam - teda uz dnes celu seriu :)

cukrovka
14.01.2020 4 z 5

I když první část knihy je věnována opakování některých situací z předešlého dílu, pouze z jiného pohledu, neztrácí příběh na zajímavosti.

havrmoni
19.09.2019 5 z 5

Je fakt, že první polovina je o tom co se stalo v předchozím díle, ale ze strany Cainea a Cassandry. Ovšem to nic nemění na tom, že se to stále dobře čte.

Áža707
26.07.2019 4 z 5

Musím říct, že poslední (přeložený) díl doopravdy nezklamal. Všechny postavy jsou bomba a i vzajemna spolupráce. A závěr? Luxusni!! Kdybych nevěděla, že jsou další díly v Aj, tak bych to brala i za surový konec :) takže uvidím, kam mě zavede pokračování v angličtině :)

Charmedka
13.04.2019 3 z 5

Sérii Strážci věčnosti vydávají Levné knihy a ač má trochu lacinější obálky, nenechte se odradit a to ani prvním dílem, který je trochu slabší. Jinak se ale jedná o poměrně povedené fantasy s notnou dávkou erotiky. Hodně mi série připomíná tolik oblíbené Bratrstvo černé dýky. Za těch pár korun série podle mě stojí za přečtení.

Evka3814
21.01.2019 5 z 5

Tuto sérii je radost číst,na tento díl jsem se těšila a rozhodně nezklamal. Bylo v tom hodně akce a byl to napínák do konce:) Opět super čtení

Ryorka
08.10.2018 2 z 5

jak řekl jeden nejmenovaný britský premiér v jednom nejmenovaném filmu " s kým se tady budu muset vyspat abych dostal šálek čaje ?" , tak se ptám já " kolik postav se spolu bude muset vyspat než konečně zadupou Temného lorda do země ?" náhodou jsem narazila na další přeložené díly a tak jsem si řekla, že si osvěžím pamět, páč poslední díl, ktery jsem četla byl osmý. ta dějová linka o Temném lordu a proroctví mě prostě lákala. Ale bylo to utrpení, fakt. Tolik stupidního chování, tolik klišé, sentimentálního kýče a feministickejch keců pohromadě, jsem eště neviděla. A to nemluvím o sexuálních scénách. V prvních dvou, třech knihách to eště člověk přežije, ale třeba v jedenácté to už bylo sexuální peklo. Já chápu, že ti dva si to tam užívali, ale pro čtenáře třeba deváté knihy to bylo jak manželský sex po 40 letech. Furt to samý....knoflíček sem, knoflíček tam , věčně zkroucený palce u nohou, penisy bolestivé touhou, výbuchy horka, atd. a eště ty hloupé dialogy u toho. Proboha, proč někdo píše tak dlouhou sérii založenou na erotice, když má tak omezenou představivost a slovní zásobu ? No nic, trochu jsem se rozvášnila, tak at to jednoduše shrnu. Toto není má nejoblíbenější série a omluvuju se všem skalním fanynkám tohoto díla za svůj názor.

TerezaMondeková
10.03.2018 4 z 5

Byla zvědavá, jak to všechno dopadne a na příběh jsem se hodně těšila. Líbí se mi, že do svých knih dává chrliče, upíry, vlkodlaky, prorokové, temný skřítci, čarodějnice, lovkyně, džiny... V každé její knize byla erotika, láska, romantika, akce, napětí, nebezpečí. Líbilo se mi, jak se v tomhle díle všichni spojili. A to i velcí nepřátelé. Líbilo se mi, že jsme se v tomhle díle setkali se všemi minulými hrdiny a vedlejšími postavami. Ale nemohla jsem dít plný počet kvůli hlavním hrdinům... moc mi nesedli.
Jediný, co mě mrzí je, že je tohle poslední díl, který byl přeložen do češtiny. Ráda bych si přečetla další díly, ale na ty se asi budu muset vrhnout v angličtině.
Cassandra... ta se mi ze všech sester líbila asi nejmíň. Nepřišla mi jako vlkodlačice. Byla hodná, milá, upřímná a dokázala se postavit za člověka, kterého miluje, ale chyběla mi u ní taková ta divokost... prostě pravý čistokrevný vlkodlak. Nejvíc ze všech sester se mi líbila Regan, ale jsem ráda, že se našly všechny sestry.
Caine se mi ze všech hlavních hrdinů líbil nejmíň. Asi to bylo kvůli tomu, že v šestém díle mi sympatický nebyl. Arogantní, namyšlený, myslí si, že může všechno... V tomhle díle se ukázal jinak, ale že bych si ho zamilovala to ne. Ale líbilo se mi, jak ochraňoval Cassandru.

misak94
12.02.2018 5 z 5

Skutečné epické finále. Naprosto perfektní zakončení série a skvěle vyřešené nevyhnutelné zakončení. Mrzelo mě, že zde vlastně děj obou hlavních hrdinů této knihy byl omezený ale chápu, že bylo třeba vyřešit vše týkající se velkého finále. Nakonec naprostá spokojenost.

carollfu
30.07.2017 5 z 5

Tento závěr celé série byl úžasný, překvapilo mě, že nakonec všechny zachránil muži nemilovaný, ženami milovaný Levet. Knihy jsou si navzájem tak podobné a přesto svým způsobem originální. Doporučuji.

jankaander
18.07.2017 5 z 5

Bavilo a líbilo

MinaHawke
30.01.2017 4 z 5

Konečně se dozvídáme o poslední sestře z vlkodlačích čtyřčat-Cassie. Opět je hlavním hrdinou vlkodlak, který je tedy ze začátku jen pouhý obyčejný pes, ale stane se z něho čistokrevný vlkodlak a není to nikdo jiný než starý známý Caine. A hlavní hrdinkou je již zmíněná Cassandra.

Wendysek
12.09.2016 3 z 5

Průměr...

Fizulka71
01.08.2016 3 z 5

Na díl s Cainem a Cassandrou jsem se moc těšila, bohužel mě zklamal. Děj nic moc, občas jsem se v něm ztrácela. A to mě mrzelo. Ani Levet to tentokrát nezachránil.

len85hor
18.05.2016

opět pěkné čtení, celá tato série mě nesmírně baví a skvěle si při ní odpočinu

Dandulka
09.05.2016 5 z 5

Mám moc ráda tuto sérii, je taková neotřelá a má spád.

angelbooks
01.02.2015 5 z 5

U tohodle, posledního dílu, jsem dlouho váhala mezi 4 a 5 hvězdičkami.
Rozhodování bylo hlavně proto, že se mi zdálo, že zde bylo málo scén mezi Cainem a Cassandrou.
Ale nakonec jsem dala 5* ze dvou důvodů.
Nechtěla jsem porušit čáru, kdy jsem u každé knihy ze série Strážců věčnosti dala 5*.
A pak jsem si řekla, že i když tam bylo málo scén mezi našimi dvěma hrdiny, bylo to i přesto strhující. Hlavně ten konec. Levet byl úžasný. Má nejoblíbenější postava :D, jen on dokázal naštvat krále vlkodlaků i upírů :D :D :D. Vlastně ten tam naštval snad všechny chlapi ve svém okolí :D xDDD
Ještě nikdy jsem si neoblíbila postavu tolik, jako jsem si oblíbila leveta :D.
CELOU SÉRII MOC MOC MOC DOPORUČUJUUU :))), nebudete litovat :).

Gabika56
26.01.2015 5 z 5

Na tenhle díl jsem se strašně moc těšila a opravdu mě nezklamal, krásně se to četlo, ostatně jako všechny díly, pohodové, jednoduché, čtivé, odpočinkové... Paráda!

jolek
11.02.2014

ahoj, chtěla bych se zeptat jestli není ještě nějaké pokračování série? Například o Gaiovi a jeho družce? Předem díky za info

sisulisa
25.09.2013 5 z 5

Autorka ma zase nesklamala. Perfektná séria.