Strážci příběhů

Během letních prázdnin na zapomenutém ostrově kdesi ve Skotsku se Amy dozví, že jako členka staré šlechtické rodiny ovládá schopnost vstupovat do knih a ovlivňovat již napsané příběhy. Amy si ve světě knih brzy najde přátele: moudrého Šér Chána z Knihy džunglí, láskou usouženého Goetheho Werthera nebo Olivera Twista, kterému daruje žvýkačku, což se posléze ukáže jako velmi nerozumné…
Svět knih ale není tak pokojný, jak se Amy zprvu zdálo. Nejprve zmizí peníze z Ali Babova pokladu. Pak se cestou na ples k panu Darcymu zraní Elizabeth Bennetová, takže jeden z nejznámějších milostných příběhů je náhle v ohrožení. Amy je brzy jasné, že musí najít toho, kdo do příběhů zasahuje. Když události začnou prosakovat i do reálného světa, a dokonce mají oběť na životě, ukáže se, jak je ohrožení vážné. O co tajemnému nepříteli doopravdy jde?

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308061/strazci-pribehu-tMl-308061.jpg 4150

Die Buchspringer (2015)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
Počet stran:344
Překlad:Karolína Kousalová
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-253-2931-3

veselaa

Kniha je čtivá,zajímavý příběh s moc pěkným koncem.Nápad je to pěkný vstupovat do knih a toulat se tam,mě osobně by se to moc líbilo :D

Veruu95

Pár nedostatků by se našlo, ale příběh byl celkově moc milý a originální. Dobře se četl :-)

asodomkova

Kniha mě na konci opravdu dojala. Brečela jsem a vůbec mě to nemrzí. Poslední kapitoly jsem četla se zatajeným dechem a jen čekala, co nastane dál.
Vždy mě zamrazilo, když jsem si přečetla úryvek z Princeznina průběhu.

Percabethka

Z celé téhle knížky jsem byla taková trochu zmatená. Samotný nápad se skákáním do různých knížek byl dobrý, ale autorka ho nedotáhla do konce. Například: Všichni Amy říkali, aby nezasahovala do příběhu, protože by ho tím mohla rozbít - přitom ale všechny postavy věděly, že je čtenářka a když si s nima povídala nebo projížděla jiné knižní světy, příběhům se nic nestalo. Další divná věc byla, že každý mohl chodit jen do jedné cvičné knížky, aniž by tam byl jakýkoli důvod, proč mají zakázáno chodit do ostatních... No a pak to listování... Will zatáhl za kámen, aby mohli prolistovat dál - cože? :D Celé listování tam nebylo vůbec vysvětleno a hlavně nechápu, jak může člověk přelistovat z jedné knihy do druhé. V rámci jednoho příběhu to chápu, ale takhle... :D
Po stylistické stránce a kvůli jisté naivitě celého příběhu mi přišlo, že je ta knížka tak pro deseti až dvanáctileté děti, jenže pak tam přišly ty části s Amy a Willem. Celkově mi ten jejich "vztah" přišel naprosto směšný, no a pak ten konec... Který byl mimochodem dost uspěchaný a úplně třeba chybělo, jak to dopadlo s lady Mairead...
Jak jsem řekla, nápad je dobrý, ale to zpracování je podle mě podprůměrné. Musím ale uznat, že mám teď díky knize chuť přečíst si Proměnu a Utrpení mladého Werthera :)

JankaV80

Do knihy jsem se okamžitě začetla, nápad se vstupováním do knih je rozhodně neotřelý. Kniha mohla být rozhodně víc napínavá, mohla propojit víc dějových linek navštívených knih hlavní hrdinkou, ale nelze ji upřít promyšlenost příběhu. Nejvíc mě potěšilo, že kniha nekončí klasickým "happy endem". Je to super odpočinkové čtení pro téměř každou věkovou kategorii (nedoporučuji pro děti) :-)

kyticka152

Popravdě jsem celou knihu nechápala, jakému věkovému rozmezí je tato kniha určena. Když už jsem byla přesvědčena pro určitý věk, tak přišel konec a zase jsem věděla velké houby. Děj byl odpočinkový. Klasická dějová linka. Každopádně oceňuji nápad se vstupováním do knih a poslední úryvek pohádky. Doporučuji k přečtení

Nynus

Do knihy sa okamžite ponoríte, i ked zo začiatku som bola trochu zmätená no to sa hneď po ďalších prečítaných kapitolách zmenilo. Tiež mi vyhovovalo, že na ostrove bolo málo postáv, takže som mala väčší prehľad. Škoda len, že kniha nekončila happy endom a nebola ako keby dokončená. Skončila tým štýlom,, a tak išli ďalej ". Ináč sa stala hneď mojou obľúbenou.

ElleNora

Připadá mi až neuvěřitelné, jak se kniha může někomu nelíbit. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem, bohužel jsem však zloděje neodhalila. Ale kdo ano?
Čtenář je v neustálém napětí. Děj totiž vrcholí, jak v pátrání po zlodějovi nápadů, tak v pohádce, kvůli které vlastně vše začalo.
Nádherně promyšlené.

Mitchie77

Bohužel uspěchané a příliš rychlé. Úžasný nápad vstupovat do knih, který bych moc ráda viděla rozvinutý. A že by se rozvinout dal.

arram

Zajímavý nápad, který je v knize moc pěkně rozpracován. Děj knihy je sice předvídatelný, ale i tak kniha neurazí.

chrastitko

Je to super nápad vstupovat do knih,akorát jsem čekala, že se dozvím víc jak to dopadlo s lady Mairead.Co bych ještě vytkla jsou chyby. Jinak super.

SknihouVrukách

Bavila ma to. Ale očákavala som viac akcie a tajomstviev. Koniec bol podarený a neočakávaný.

Klarsik3
18.10.2017

Mě to bavilo moc. Je to velmi čtivé a poměrně nepředvídatelné což se často nestává. Jediné k čemu mám výtku je ta Amyna polovičatost. Myslela sem si že to ještě nějak opepří děj ale nakonec to pomohlo jen ke konci "domyslí si sám" a tím mě závěr knihy zklamal.

kaca3606
15.10.2017

moc pěkná knížka ,super nápad,nic nebylo předvídatelné. srážím bod za hodně chyb v textu

Pedruska01
13.10.2017

Knížka je neuvěřitelně čtivá. Ponořila jsem se do příběhu Amy, ale i dalších "opravdových" literárních postav a bylo to úžasné. Jen těžko jsem knihu odkládala, stránky jsem nepřestávala otáčet. Jestli je tenhle příběh pro děti, tak si ho rozhodně můžou přečíst i děti mnohem starší - v každém věku jsme uvnitř stále dítětem. :)
Každým odhalením jsem sama podezírala pokaždé někoho jiného - nikdy bych na pravého zloděje nepřišla, což bylo dost šokující. Vlastně i samotný závěr mě překvapil - nejspíš nemile. Tak nějak jsem doufala... Jednoznačně to happyend nemá, i když se to tak tváří.
Mimo jiné, leč to je taková pohádka o příbězích/pohádkách a princezny k tomu patří - jsou roztomilé, většinou moudré a hodné, tak v téhle knize jsem měla chuť tu "malou mrchu", jak ji nazvala sama Amy, shodit z cimbuří - a nejen to!
Závěrem, je to milý příběh, který mě překvapil, jak moc mě dokázal pohltit a jak moc se mi líbil. Trochu mě rozčilovaly uvozovky, které byly všude tam kde být neměly a naopak, ale za to tento příběh nemůže. :)

NinaStikova
12.10.2017

Výborný nápad a skvělý způsob, jak mučit pravověrné čtenáře, kteří do knížky vhupsnout umí jen vlastní představivostí. Kolik nešťastníků teď bude mít odřený nos, jak si budou své knížky pokládat na obličej a snažit se protlačit se do příběhu?
Narazila jsem tu na několik stížností na romantickou linku a i mě poněkud rušila. Víc mě však obtěžovaly chyby pana korektora či paní korektorky, především značení přímé řeči bylo dost nedbalé.
V celku se mi dílo zdá maličko neukončené a k závěru uspěchané, člověk sotva stačil pochopit, že příběh končí, a už mu došly stránky ke čtení. Což společně s dobrým námětem zanechá ve čtenáři jakési nespokojené rozčarování, které se však od obvyklého stesku po dočtení knihy poněkud liší.
Nemůžu si pomoci a cítím v příběhu ztracené pohádky hrozný smutek. Vždyť ona se jen chtěla vrátit domů.
A ubohý opomíjený Werther! Jak s ním jen to dopadne? Chci pokračování jeho vlastního příběhu! A když se bude Amy chovat slušně, může v něm hrát taky.

karolkakofolka
11.10.2017

Nejlepší kniha všichni si přečtěte

Tetis
01.10.2017

Když už jsem se radovala, že zloděje nápadů konečně našli a že budu moct jít spát, našel se další podezřelý, kterého bych vůbec nečekala. I samotný konec mě dost překvapil...
Víc už ale nebudu prozrazovat. Byla to prostě napínavá a zábavná knížka pro všechny milovníky literatury.

tereza1198
23.09.2017

Kouzelná jednohubka. Něco jako Nekonečný příběh literatury. Svět kde se všichni potkávají a myslím, že každý z nás má příběh, který by chtěl zažít. Být součástí velkého dobrodružství. Skvělý námět, jen zpravování mi občas nesedlo.

oolinkaa
18.09.2017

zajímavý námět a příběh.. chvilkama mě to bavilo, chvilkama ne, ale určitě doporučuji přečíst. kdo je stejný knihomol jako já, tak je toto téma pro něj jak dělané.. komu by se taky nelíbilo vstupovat do děje knížek, že? :)

AgnessN.R.
02.09.2017

Och jako všichni strážcům příběhů závidím:) A za to co princezna provedla Willovi bych ji vyškubala všechny vlasy a roztrhala na kusy:)

hlina
01.09.2017

Nádhera! Knížka pro knihomoly. Moc jsem si ji užila (a hrdinům záviděla), i když je napsaná pro mladší cílovou skupinu. No a co?

MayaBu
20.08.2017

Nikdy by mě nenapadlo, že může Werther s Šer Chánem vyrazit do Pýchy a předsudku a že si ještě k tomu budou i celkem rozumět!
Skvěle propletené příběhy, dokonce ani nedostatek popisu, na který si tu někteří stěžují, jsem nezaregistrovala. Ideální kniha na prázdniny!

lucie2371
17.08.2017

Opravdu krasná kniha. Škoda že má jen jeden díl. Trochu jsem Strážcům příběhů záviděla, také bych chtěla umět vstupovat do knih.
Knihu jen doporučuji!

Dym
07.08.2017

Byla jsem opravdu nadšená originálním nápadem autorky, ale samotný příběh mě trochu zklamal. Nemůžu říct, že do bylo nějak špatné čtení, opravdu, ale nějak jsem se nedokázala začíst. Prostě se člověk příběhem musí maličko provrtávat. Vážně by to asi chtělo lepší zpracování

ElissEm333
06.08.2017

To už jsem na konci? Krásné čtení. Originální příběh, který by si chtěl na vlastní kůži zažít určitě každý z nás, s postavami, které si získají vaše srdce. Konec mě překvapil, autorka má můj obdiv, že se do toho pustila.. A k těm pootevřeným dvířkám na poslední straně? Snad jediné.. Pokračování? Prosím!

lizavett
06.08.2017

Originální nápad, jak se dostat mezi knižní hrdiny a zároveň pečovat o knižní příběhy. Čtenáři se mohli seznámit s hrdiny klasických knižních příběhů -např. Kniha džunglí, Utrpení mladého Werthera... takže kniha nepřímo poskytuje také vodítko k tomu, aby si čtenáři po vzájemných sympatiích přečetli i tyto příběhy. Kniha se četla dobře, děj byl napínavý, jednalo se trochu o detektivku, dobrodružství a romantiku v jednom. Kdo má rád toto téma cestování do knižních příběhů, doporučuji přečíst.

Petkona
05.08.2017

Kniha mě docela překvapila,vtáhla mě do děje a stránky mi ubíhaly, ani jsem nevěděla jak. Nikdy jsem neměla pocit, že bych se do té knihy musela nutit a jakkoli se dokopávat k tomu, abych to přečetla. Děj byl originální - no řekněte mi, kdo by nechtěl vstupovat do knih ?! Akorát ten konec mi přišel trochu nesrozumitelný, proto jsem si ho musela přečíst dvakrát. Jinak nádherná obálka.= )

Ornwen
30.07.2017

Námět i větší část příběhu se mi líbila, i když je to nejspíš cíleno na mladší čtenáře. Ale nějak to pro mě zabila ta romantická linka. Hlavně na konci.

katallinka
29.07.2017

Námět je naprosto dokonalý a je určitě snem každého knihomola. Možná jsem na knihu moc stará, ale strašně mě nebavila a do každé stránky jsem se musela nutit. Doufala jsem, že alespoň závěr bude lepší, ale kdybych věděla jak vše skončí asi bych knihu přestala číst už v průběhu. Nicméně je to oddechová kniha a nepochybuji, že mladším čtenářům se bude líbit.

pohádky

Autor knihy