Strážci paměti

Strážci paměti https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71571/bmid_strazci-pameti-a4a-71571.jpg 4 25 6

Reinkarnovaný série

Meer Loganovou od dětství trápí hrůzné stavy. Propadá se do dávných dob a živých vzpomínek na události, jež nikdy nemohla zažít. Urputně přesvědčuje sama sebe, že je to šálení mysli, ale když na vlastní oči spatří starožitnou karetní kazetu, o níž se celá léta domnívala, že je jen přeludem z jejích vizí, všechno se začne hroutit. Snad nejhorší je neodbytná vzpomínka na jistou melodii, nápěv, jejž za nic na světě nedokáže zachytit a který ji dovádí k šílenství. Záhada se poodhalí - anebo ještě víc splétá? - když se objeví dopis, který před staletími naspal sám Beethoven. Píše v něm o tajemné flétně z lidské kosti a nerozluštitelné písni... Ač se to zdá k nevíře, melodie zahraná na tento nástroj má moc navracet lidi do minulých životů. Malachaii Samuelsovi, muži, jenž zasvětil celý život výzkumu reinkarnace, by posloužila jako vytoužený důkaz. Meer Loganové by pomohla dojít klidu a smířit se s minulostí. Někomu jinému by možná zachránila život a zdravý rozum. Snad proto po ní mnozí touží tak, že za nimi náhle zůstávají mrtví. A v podzemí vídeňské koncertní síně, kde se právě chystá velkolepý koncert filharmonie, se dějí prapodivné věci...... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Metafora

The Memorist , 2008

PavlínaAlžběta
PavlínaAlžběta
26.01.2018 4 z 5

Netušila jsem do jaké knihy upřímně jdu, kupovala jsem pouze podle anotace. Každopádně vůči ceně knihy jsem velmi mile překvapená z celého příběhu. Až v půli knihy jsem zjistila, že kniha patří do série a je druhá v pořadí, ovšem příběh byl čtivý, zaujal mě velmi nejen stylem, kterým je psaný, ale celkovým dějem kde, nechyběla zápletka, tajemno, napětí, kombinované s minulými životy. Námět skvělý a myslím, že se autorce podařil zpracovat děj, aby byl záhadný až do konce. Konec ovšem takový nijaký... musím sehnat ostatní díly, ráda si je přečtu.

karolina7748
karolina7748
11.12.2017

Knihu Reinkarnovaný jsem dočetla, snažím se dočíst všechny knihy nebylo to špatné,tady se mi zdálo,že těch reinkarnací je na mě trochu moc,ale jinak by to nebylo špatné

Magrata15
Magrata15
08.06.2017 4 z 5

Zajímavá tajemná kniha - propojení detektivky a mystiky minulých životů.

kolacky
kolacky
05.01.2015 2 z 5

Podle mě překombinované. Nápad by nebyl špatný, ale podobně jako u prvního dílu je tady dost nevysvětleného. Škoda, třeba by se to četlo líp.

Fifth Element
Fifth Element
17.12.2013 4 z 5

Trochu mi vadi neuzavrene konce u obou prvnich knih serie, ale jinak se kniha dobre cte a dej ubiha rychle..

Kakarinka
Kakarinka
26.01.2013 4 z 5

Úchvatný příběh plný reality i nereality. Kniha se mi velmi líbila a můžu ji doporučit.

dobrodružství

M. J. Rose