Temnota

Temnota https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1120/strazci-casu-temnota-1120.jpg 4 368 39

Strážci času série

V tomto pokračování knihy Vyvolený Isabela a Ethan pokračují v boji proti Řádu chaosu a také proti svému vlastnímu osudu. Získávají nového spolupracovníka v Isabelinu bratrovi Mattovi. Matt se usilovně snaží zvyknout si na obtížný život strážce času, a stává se tak hlavní postavou vedlejší dějové linie. Jejich společným úkolem je najít uneseného učitele Arkariana, kterého poslali do podsvětí, pozoruhodné říše plné bizarních tvorů a neznámých nebezpečí. Jako v předchozím románu i zde najdete divoká dobrodružství a řadu živých postav zápasících s nepřáteli i se svým svědomím. Hlavní hrdinové podstupují zkoušky přátelství, věrnosti a odvahy. Tato nápaditá, neobyčejně napínavá kniha působí zcela přesvědčivě i jako samostatný příběh, ale ještě lépe si ji vychutnají čtenáři obeznámení s první částí trilogie.... celý text

Sci-fi , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

The Dark , 2003

gabriela8704
gabriela8704
03.03.2024 5 z 5

I druhá kniha mi byla přínosem. Temnota a její sevření lidského srdce do paniky, strachu a chaosu. Není vám to povědomé?

Hanncha
Hanncha
20.05.2022 5 z 5

Druhá kniha pro mě byla trochu zajímavější a chytlavější než kniha první. S postavami jsem se pozdravila jako se starými známými a se zatajeným dechem jsem sledovala jakým směrem se bude děj odehrávat.

Liduka
Liduka
05.03.2022 5 z 5

Lepší než první díl. Více napětí a dobrodružství. SPOILER: Jen se mitěžko četly ty pasáže s mučením Arkariana. Každopádně jsem ráda, že kniha končí dobře :-) což jsem taky očekávala. Jdu se vrhnout na poslední díl

xflori01
xflori01
25.08.2021 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek z dětství. V té době bych dal 5*, ale po přečtení v dospělosti musím hodnocení snížit. Je to napsáno velmi jednoduše a autor nejde v ničem vůbec do hloubky. Základní zápletky a poutavost děje ale bohatě stačí na skvělé oddechové čtení.

Kniholenka9
Kniholenka9
17.05.2021 3 z 5

Tento díl se mi líbil o kousek více než ten první. Více jsem poznala Arkariana a Matta. Začínám číst třetí díl a doufám, že mě něčím překvapí.

martineknatasa
martineknatasa
09.05.2021 4 z 5

Kniha se dobře čte. První díl se mi líbil víc. Jdu číst 3. díl, uvidíme zda se to zlepší.

rajcatko
rajcatko
04.10.2020 1 z 5

Pohádka pro hodně mladé čtenáře. Velmi jednoduchý styl psaní. Není to nic světoborného, ale jestli mají děcka začít se čtením, tohle je to pravé :)

biairicia
biairicia
02.07.2020 3 z 5

Po prvním dílu chvílema nuda a nezáživný, ale i tak se to číst dalo a nevadilo mi to ;)

jirka9453
jirka9453
22.01.2020 5 z 5

Druhý díl série navázal tam, kde skončila jednička, a mě opět bavila. I Temnota mě chytila a jsem rád, že jsem na ni narazil a patří do mé knihovny :)

knihomolka27
knihomolka27
28.07.2019 5 z 5

Tenhle díl se mi líbí nejvíc. Je super, že se v každé knize střídají ve vyprávění jiné postavy, a my je tak můžeme lépe poznat. Jinak......Arkarian je prostě miláček.

meredith6677
meredith6677
26.06.2019 3 z 5

Tento příběh mám velice ráda, především jsem si oblíbila Arkariana a Isabellu, ale v některých částech byl děj poněkud zbytečně protáhlý, nebo naopak odfláknutý - především při některých scénách v Podsvětí. Nicméně je součástí ze 3.dílů, tak se vrhám i na ten poslední! X)

Isew
Isew
06.06.2019 4 z 5

Druhý díl mi přišel trochu víc roztahaný a malinko nudnější než první, ale přesto se mi moc líbil. Už mi není dvanáct, a přesto si knížku užívám. Možná právě proto a vůbec se mi nechce být kritická. Záměrně nehledám nelogičnosti. Nechávám se unášet dějem a těším se na poslední díl.

Lie
Lie
21.01.2019 4 z 5

V podstatě siuhlasím s komentářem podemnou, ale já připočtu tu skutečnost, že jsem knihu opravdu četla ve dvanácti letech a že jsem byla skutečně blázen do Arkariana. Takže ačkoli kdybych ji četla teď, hodnotím ji dost špatně, tenkrát jsem ji milovala. Prostě to je kniha pro dvanáctileté holky, které touží po tom najít tu svou spřízněnou duši a být s ní navěky a myslîm, že když ji vnímám takovou, je to dobrá kniha. Všechny postavy jsiu moc sympatické, každá má vlastní charakter a za mě je velký plus, že se tu nevyskytuje typické párování tajemnej bad boy + zakřiknutá knihomolka, který upřímě nesnáším. Jako děj a vůbec všechno má svoje mezery, ale všichni víme, že 12ti letým holkám (A já nebyla žádná vyjímka:-D) je tohle ukradené. Ty chtějí prostě čîst o pravé lásce a sledovat, jak se ti dva dávají dokupy a jak by pro sebe udělali všechno, a to v knize je moc hezké. Já jsem upřímě ráda, že jsem si odbesla do života takovouhle představu o lásce, kterou jsem získala z podobných knih.

pepa3rd
pepa3rd
18.08.2017 1 z 5

Druhý díl je ještě horší než předešlý. O cestování časem tu nemůže být vůbec řeč. Místo toho se odehrává v jakémsi předpeklí, kde po srmti pobývají duše ztracené na cestě do pekla (či ráje?). Chápu, že romantická linka ve stylu Stmívání připadá dvanáctiletým dívkám úžasná, ale kdokoliv jiný, kdo četl snad alespoňjednu jedinou pořádnou fantasy, musí vnímat nekonzistentní svět, kde si autorka půjčuje ze všech žánrů i příběhů a buduje tak zmatek, kde nic nedává smysl. Schopnosti se objevují a mizí podle toho, jak se to autorce hodí k "dramatickému" posunu děje a aby toho nebylo dost, občas i jí to přijde divné a tak se pokusí o vysvětlení ve stylu "Levitace teď nefunguje, protože Mat má na sobě červéné trenýrky se srdíčky". Jedinou zajímavostí na celé knze je zvláštní způsob vyprávění v "ich" formě od dvou hlavních hrdinů. Toho občas autorka i zajímavě využije k popisu jedné a té samé situace z pohledu dvou postav. Celkově ale bída. 10 %

Zornaddie
Zornaddie
18.02.2017 4 z 5

Horší než první díl, ale přesto pěkné.

Xena011
Xena011
10.04.2016 4 z 5

Ne, že by mě to nějak hodně nadchlo, ale děj je zajímavý, i když dost předvídatelný. Příjemné počteníčko. Ten konec se mi líbil nejvíc..fakt nádhera. I když to má ještě co dohánět např. na sérii Drahokamy, jedná se o velmi zajímavý příběh.

veronika0378
veronika0378
13.12.2015 5 z 5

Kniha se mi ohromně líbila, i když mi na začátku přišlo trochu zbytečné takové zopakování pro čtenáře, kteří nečetli první díl. Ten kdo by nečetl by knihu zřejmě tak dobře nepochopil, ale já si to nedokážu představit bez toho prvního dílu, myslím, že potom z toho čtenář, který 1.díl nečetl není tak nadšený než ten, který to četl. Od prvního dílu jsem si zamilovala Arkariana, takže jsem byla moc ráda, že byla kniha i z jeho pohledu. Jsem hrozně zvědavá, jak to nakonec celé dopadne, trochu se bojím, aby někdo neumřel nebo se to ve třetí knize nevyhrotilo k nějakému špatnému konci, ale doufám, že to dopadne dobře :)

Dani3
Dani3
25.07.2015 3 z 5

Isabela se se svými přáteli vydává do podsvětí zachránit Arkariana, kterého unesla Lathenie, vládkyně Řádu chaosu. Isabela, Ethan a Matt podstupují nejednu zkoušku, aby svůj úkol splnili.

První polovině knihy jakoby něco chybělo, ale jakmile trojice sestoupila do podsvětí, příběh začal mít ten správný rozměr a už tak nenudil.
V tomto díle jsou vypravěči Isabela a Arkarian. Tady už se mi nepletlo, kdo je zrovna vypravěč, ale musím říct, že Isabelino vyprávění mi přišlo mnohem lépe zpracované než to Arkarianovo. Místy mi to jeho přišlo jako vyprávění malého dítěte a ne někoho, kdo žije šestset let.

Cynthia
Cynthia
13.07.2015 5 z 5

Opravdu skvělá knížka. Zprvu se mi trilogie číst nechtěla, teď si nemůžu pomoct

Nicol González
Nicol González
26.04.2015 4 z 5

Moc jsem toho neočekávala, a možná proto mě kniha tak překvapila.
Průběh knihy byl celkem zajímavý a když jsem dočetla poslední slova, tak jsem se nemohla přestat usmívat. Vážně krásný. Třetí knihu si hned musím přečíst, a doufám, že bude tak dobrá jako předchozí.

cestování časem australská literatura pro mládež science fantasy (SF + F)

Marianne Curley
australská, 1959