Strážci času

V sérii povídek se setkáváme s organizací Strážců času, kteří mají za úkol bránit časovým paradoxům způsobeným možností lidstva cestovat v čase. V jednotlivých povídkách navštívíme různé národy a období, přičemž v každé povídce je řešen jiný „časový“ delikt. Přeloženo z německého překladu Poul Anderson: Hüter der Zeiten (Goldmann Verlag, Mnichov). S autorovým doslovem. 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28580/strazci-casu-28580.jpg 3.948

Guardians of Time (1)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Horizont

kapr

Milé setkání po letech. Vzhledem k upozornění, že jde o vykuchanou socialistickou třetinovou verzi, kde podstatná část knihy chybí, si počkám s podrobnějším hodnocením na překlad z 90.let.

jarda-s
03.01.2016

Pro Pajonka: jen jestli to nebude tím, že i původní dílo Guardians of Time z padesátých let bylo počátkem devadesátých let upraveno a doplněno na nové vydání The Shield of Time (A Novel of the Time Patrol), viz zde: http://www.goodreads.com/series/53117-time-patrol :)

Insilvis
01.12.2011

Vhodné především jako klasická literatura pro příznivce Žambochovy a Procházkovy série Agent JFK ;-). Nejsou to sice paralelní vesmíry jako ve světě Miroslava Žambocha, ale analogií se zde najde hodně. Vzhledem ke konceptu a historickému kontextu lze přehlédnout i určité nekonzistence (ty jsou ale vlastní každému syžetu obsahujícímu cestování v čase a tenhle se s nimi alespoň snaží originálně vyrovnat).

pajonek
odpad!

....kurec palec, tahle kniha je ODPAD /ne obsah/ je to prachobyčejnej "zparchantělej" komunistickej paskvil - zkrácený jak slovo boží, a navíc svinsky cenzurovaný ............. když to Talpress vydal v roce 1997 nezkrácené, byl jsem překvapen a nadšen - takže knize Stráž času 5 hvězd - Strážci času -cenzurovaní = ODPAD