Klíč

Poklidné dny na zemi jsou sečteny. Lathenia - vládkyně Řádu chaosu - získává stále větší kontrolu nad silami podsvětí. Blíží se poslední rozhodující bitva. Klíč - což je i název závěrečného dílu trilogie Strážci času - rozhodne. Kdo se ho zmocní, ovládne pokladnici zbraní, jejichž ničivá síla nahání děs všem Vyvoleným. Proto se nesmí dostat Lathenii do rukou.
Tváří v tvář blížící se katastrofě čelí Strážci času nejen úkladným nestvůrám, ale také vlastním pochybnostem a hrozícímu rozvratu.
Jejich přísně tajná identita je dávno odhalena, ale nikdo si není ničím jist. Složitý spletenec podivných osudů, křivd a tragédií prostupuje knihu od začátku do konce. Kdo stojí na straně dobra a kdo je zrádce? Lathenia neváhá použít ty nejhrůznější prostředky, aby se zmocnila vlády nad světem! Dokáže se jí někdo v konečném souboji postavit?
Napínavý příběh od první do poslední věty, kniha, kterou jako oba předcházející díly doslova zhltnete. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1121/strazci-casu-klic-1121.jpg 4.5270

Strážci času (3.)

The Key (2003)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

pepa3rd

Nejlepší ze všech tří dílů. Stále se něco děje, akce střídá akci, ačkoliv v prostředí, které si autorka skládá z kostiček z různých stavebnic a lepí je dohromady bez ladu a skladu, jak jí to zrovna přijde pod ruku. Mé smysly již ale naštěstí dostatečně otupěly a staly se imunní proti nekonečné řadě nesmyslů, kterými je posouván děj. Tak nějak jsem se už vzdal naděje v lepší zítřky a smířil se s tím, že tohle prostě musím dočíst, protože já prostě knihy dočítám. 30 %

PS: to vysoké hodnocení si vysvětluji snad jen tím, že čtenáři, kteří sérii nedokázali dočíst, mají tolik slušnosti, že se k hodnocení nevyjadřují. Ještě, že jsem to koupil ve slevě.

FreddieS

Kdo nemá rád spoilery, ať přeskočí,
protože ho pak možná něco zaskočí.

Po tom, co ode mě kniha odcestovala zpět do knihovny, přišlo mě navštívit rozhodnutí, že si ji zkusím přečíst ještě jednou a nelituji. Po nekonečném omílání toho závěrečného boje, kterého si jistě každý užil dost i v předchozích dílech, už konečně přichází na posledních stránkách! Jupijahéj! Docela by mě zajímalo, kde ten boj vlastně začal, jestli se počítá i zničení toho mostu. Každopádně po romantické scénce (jejíž nástup čekal každý snad už od prvního dílu, kde Eathan plácá o Rochelle) se Rochelle obětuje a je to všechno v tahu! Nicméně se tato skutečnost dala předpokládat od začátku, kde je zase stále donekonečna omílána "její" část věštby.

Ale aby to nevyznělo nějak špatně, kniha byla fajn - i když titěrný obsah truhlice mě trochu zarazil - vlastně spíš moc fajn.

Určitě to stojí za přečtení a můžu vřele doporučit!!!

Zornaddie

Pěkný konec celé trilogie.

AyameAkamatsu
30.11.2016

Takže i já napíšu své vyjádření k této knize, i když už je to pár let co jsem ji čela (ale re-reading plánuji).
Kniha se mi moc líbila. Je to asi můj druhý nejoblíbenější díl ze série (první je hned první díl). Když jsem knihu dočetla. Měla jsem chuť jí tehdy hodit do kouta, roztrhat a rozstříhat a poté vyhodit z okna. Tak moc mě konec zdrtil. Vím, že to bylo podle věštby, ale já mu tak moc přála, aby byl konečně štastný. No tak nic no.
A jen menší informace pro ty, co jsou také velkými fanoušky knihy. Našla jsem oficiální vyjádření autorky, že se chystá čtvrtý díl (vyjádření je staré cca staré osm měsíců. Bližší info prý podá později). Informace je k dohledání na jejím profilu na goodreads, kdyby si to chtěl někdo potvrdit :)

Xena011
27.04.2016

Bylo to celkem pěkné, ale mezi nejlepší knížky ji nemůžu počítat. Příliš se to netrefilo do mého osobního vkusu, ale na oddechnutí to není vůbec špatné. Řekla bych, že je to čtení pro mladší jedince, proto na to musím mít jiný názor. Nejvíce mě mrzel konec...ale na druhou stranu, nevím, co by tam ještě měla autorka psát...ale podle mého názoru byl konec jen vyplnění věštby...třeba, jak hlavní hrdinové nadále, co se stalo se strážci a podobně, by zajímalo každého čtenáře.

veronika0378
28.12.2015

Ze začátku jsem Rochelle taky moc nevěřila, ale jak jsem knihu četla, postupně si získala moji důvěru. Tomu, kdo se ukáže zrádcem, jsem moc nevěřila od začátku..ale fakt jsem netušila, že všechno dopadne takhle. Bylo to moc hezké, ale potají doufám, vyjde další díl, protože se mi celá trilogie ohromně líbila. Vlastně se mi do ruky dostala úplně náhodou a jsem za to moc ráda :)

Jupi529
18.10.2015

Tahle série mě opravdu dostala! Nemohla jsem se od děje odtrhnout jak byl napínavý od začátku do konce. Rozhodně doporučuji. :D

Dani3
18.08.2015

Klíč je velmi zdařilým zakončením série Strážců času. Jen ten konec byl takový hodně rychlý a ne příliš propracovaný. Přišlo mi, že autorka nevěděla, jak příběh ukončit, nebo že zapomněla dopsat minimálně jednu kapitolu.

Vypravěči tohoto dílu byli Rochelle a Matt, který konečně objevil své schopnosti….a že jich dostal do vínku opravdu hodně. Celkově se v tomto díle daleko více kouzlilo a Vyvolení používali své nadpřirozené schopnosti na každém kroku. Odhalení zrádce bylo napínavé až do samého konce. Velmi se mi líbily pasáže, které trochu více osvětlily fungování celého mechanismu cestování v čase i spojení s dávnou Atlantidou.

Cynthia
20.07.2015

"Při těchto úvahách pomalu vytahuju rukavice uložené až doposud v kapse a začínám se je natahovat. Lady Arabella mě udiveně sleduje. Najednou je hrozně vážná. ,,Proč tady chodíš s odhalenýma rukama, Isabelo? Jak dlouho jsi byla bez ochrany?" Její hlas je daleko drsnější, než jsem kdy slyšela. Nemám z toho dobrý pocit. Arabella si všímá mých skrytých obav a rychle přechází k daleko vlídnějšímu tónu. ,,Nechtěla jsem tě vyděsit, Isabelo. Tolikrát jsem ti říkala, že za žádných okolností nesmíš chodit s odhalenýma rukama." ( 16. kapitola-Rochelle, strana 209)
Ale energii v rukách má přece Rochelle, a ne Isabela. To Rochelle musí nosit rukavice vypadající jako lidské ruce, aby někoho nespálila.
A taky mě štvou uvozovky. Vůbec se v tom nedá vyznat, když je tam jedna dvakrát, druhá zase naopak chybí....

kasilka
30.04.2015

Kdo by mel zajem, prave jsem docetla neoficialni ctvrty dil napsany na zaklade knizni trilogie Strazci casu. Jmenuje se Pouto, je od Nancy Kralove a musim uznat, ze dil je vydareny, napinavy a doufam, ze se od Nancy dockame i jinych knizek :-) Vse konzultovala se samotnou autorkou a vice na: www.strazcicasupouto.blog.cz

verulik196
05.01.2015

Kniha se mi líbila, až na ten konec. Tím, že zemřela Lathenie i Lorian, skončily výpravy do minulosti. Ethan v prvním díle popisuje, jak pro něj je tento druhý život vším, ještě ke všemu mu zemřela Rochelle... Určitě si tuto trilogii ještě někdy přečtu. Doporučuji!

DiDi123456789
07.12.2014

Kromě gramatických chyb nemám co vytknout...
Triologie byla senzační, Klíč se mi líbil:-)
Pár věcí se dalo předpovídat, ale u některých jsem byla fakt překvapená...
Nejvíce mě mrzí, že knížka neměla nějaký epilog, ve kterém by bylo řečeno jak teda všichni "nakonec" dopadli, co s nima bylo dál...
Každopádně děj byl nápaditý, a za mě by nešlo jinak než dát 5 hvězdiček.:-)

KachnaN
29.10.2014

Když jsem četla poslední díl trilogie poprvé doufala jsem, že všechno dobře skončí. Jenže to tak nebylo. Smrt několika postav mě docela rozhodila. Byla jsem vlastně docela dost naštvaná...
Teď, když jsem tuhle knížku četla už po několikáté, začala jsem si uvědomovat, že kdyby to vše končilo happyendem, asi by se mi to tolik nelíbilo. Sice jsem si pobrečela, ale nakonec jsem byla spokojená.
Teď jsem knížku dočetla, a už se zase těším, až se budu moci opět začíst do této dokonalé trilogie. Navštívit moje oblíbené postavy a prožít s nimi opět jejich příběhy :)

ElisR1
02.08.2014

Po všech pochvalných komentářích, co jsem k téhle knize četla, jsem byla trochu zklamaná. Nebylo to špatný, to zase ne. Zkrátka jsem si to měla přečíst před několika lety :).
Děj byl pěkně plynulý a nudných pasáží tam moc nebylo. Ale co mě rozčilovalo, byly opět chyby. Uvozovky tam, kde neměly být atd...

radek0635
30.06.2014

Nejlepší kniha z trilogie Strážci času. Grandiozní finále, u kterého jsem i brečel. Jako dítě.

RoseLan
24.01.2014

Byla to dobrá knížka, ale neskončila tak jak jsem doufala a na konci jsem brečela

anibeni
18.12.2013

Vynikající !!! Po dlouhé době jsem četla trilogii, která opravdu gradovala..

mausevir
20.11.2013

Trilogie Strážci času hodnotím jako jednu s nejlépe propracovaných a poutavých dětských knih. Nečekal jsem, že kromě série Harryho Pottera mě ještě nějaká kniha bude bavit se stejným nadšením.
Knihám nechybí humor, přátelství, láska aj. hodnoty, výborně se čte, obsahuje velmi charakteristické postavy a velmi dobrý děj. Knihy na sebe přímo navazují. Zprvu mi u druhé knihy vadilo, že se kniha pohybuje kolem jiných hlavních hrdinů, než v té první, ale po pár stránkách jsem si zvykl a časem se objevily i postavy z první knihy.
Je to už delší dobu, co jsem knihy četl, dodnes je mám ale v paměti a všem mladším čtenářům, ale i těm starším, co rádi čtou fantasy knihy doporučuji, protože všechny 3 knihy stojí za to, aby byly ve vaší knihovničce :)

AjťačkaTýnka
29.08.2013

Trošku smutnější konec, ale to nic nemění na grandiozním ději. Nezaměnitelné postavy, čtivý příběh, úžasné prostředí... Palec hore!

LucieRej
08.06.2013

I poslední díl byl dobrý, ale konec mě zklamal. Ten se postaral o odebrání páté hvězdičky + zbytečně dlouhé to bylo. Ale když to vemu tak celkově, tak je to velice dobrá serie, čte se to samo. Když si odmyslím poslední dvě kapitoly, tak se mi to moc líbilo.

šmudlík
25.02.2013

Přečetla jsem všechny tři knížky, sice je to už pár let zpátky, ale pořád si je pamatuji, protože byli úžasný.

kowalenska.m
25.02.2013

Překvapivý konec. Hodně. Po této knížce jsem musela na chvilku přestat číst a jen tak rozjímat. :)

Dandulka
21.09.2012

Už je to nějakou dobu, co se mi dostal do ruky tenhle díl, ale i když jsem tuhle sérii četla odzadu, vůbec to neubralo na kráse knížek!!!!!

Lady_Ef
23.08.2012

Celou sérii jsem jako malá přečetla během týdne. A nikdy jsem toho probděného času, kdy jsem hladověla a s kamarády se téměř neviděla, nelitovala.

Athena
22.04.2012

Nemůžu si pomoct, ale v některých částech to autorka přeháněla. ALE to nic nemění na faktu, že je to úžasná trilogie :D

Diddi
25.06.2011

4. DÍL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ta to knížní triologie je úžasná.Co mě nedalo spát byl konec tohoto dílu.Ale narazila jsem na skvělý blog, na kterém najdeta neoficiální 4. díl:STRÁŽCI ČASU:NOVÝ ZAČÁTEK-píše to mladá holčina, která navazuje na třetí díl-klíč té to triologie.Můžu říct, že jsem tomu zprvu nevěřila, ale byla jsem strasně zvědavá.Ta to holčina se s každou kapitolou zlepšuje a děj je čím dál zajímavější a napínavější-V té to chvíli napsala už 44. kapitolu a já se těším na další.Takže, kdo chce číst, nebo přečetl tu to triologii, přečtěte si 4. díl, který jsem zmínila.
ODKAZ-STRÁŽCI ČASU:NOVÝ ZAČÁTEK http://rabbit2.blog.cz/

Aria85
26.04.2011

celá série je výborná, ale závěr mě dost překvapil, byl nečekaný a smutný.. ale to nic nemění na tom, že příběh je opravdu moc pěkný, člověk se u toho ani chvilku nenudí :)

Kermisee

Konec této knihy (a vůbec celé trilogie) ve mně rezonuje do teď.

australská literatura sci-fi pro mládež cestování časem

Marianne Curley

Marianne Curley