Strážce visutých zahrad

Strážce visutých zahrad https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29882/mid_strazce-visutych-zahrad-t1k-29882.jpg 4 50 5

Poté, co se Tiamat dotkne draka střežícího babylonské visuté zahrady, začíná se jí dařit vše, nač sáhne. Dokonce i v klubu Dvaceti čtverců, kam chodívá, vyhrává každou hru. Předal jí snad drak svoji magickou moc? Záhy však Tiamat zjišťuje, že nenadálý dar s sebou přináší i veliké nebezpečí. Její domov se chystá napadnout perské vojsko, ona však musí se svým kamarádem, uvážlivým Simeonem, vybojovat svůj vlastní boj. Podaří se jí kouzlem zachránit rodné město, nebo je kouzlo naopak nadobro zničí? Řada Sedm bájných divů světa vyvěrá z autorčina zájmu o starověké mýty, legendy a podivné tvory, kteří se v nich vyskytují. Raději než znovu omílat dobře známé pověsti se pokouší snoubit legendy s historií a zvlášť prozkoumávat mezery v dějinách, o nichž se toho zatím moc neví. V této řadě se setkáte se sedmi podivuhodnými mladými lidmi, kteří žili v dobách, kdy kouzlo a realita měly k sobě blíž než dnes – v dobách, jež zrodily fantastické příběhy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Babylon Game , 2002

Attia
01.11.2015 4 z 5

Oproti jedničce obrovské zlepšení a tak to má být, že kvalita stoupá s každým dalším dílem.
Skvělé prostředí, obecně mám v oblibě starověk, takže tady se autorka strefila.
Příběh je poutavý a napínavý, celkově mě kniha mile překvapila.

Vampirosa
15.09.2015 4 z 5

První knihu z této řady jsem četla už pěkně dávno, ale docela dobře si ji pamatuji a řekla bych, že druhá se mi četla mnohem líp a měla zajímavější děj. Hlavní hrdinka mi byla děsně sympatická a je škoda, že autorka další pokračování nenapsala.

Leslie739
27.02.2014 5 z 5

Opravdu krásná knížka. Poutavý děj, tajmená atmosféra, nic moc přehnaného. Pěkné pohodové čtení na nějaké odpočívací odpoledne. Škoda, že nejssou přeloženy všechny díly, určitě by také stály za to.
A jako u předchozího dílu musím dodat, že je to nedoceněná a bohužel přehlížená kniha.

HiNataLi
17.10.2013 5 z 5

Společně s první knihou této nedopřeložené série, je Strážce visutých zahrad vázán ke krásným vzpomínkám dřívějších let. Sirruše, který zdobí obálku jsem si zamilovala tak, že jsem ho i kreslila, a je to jeden z prvních obrázků "nedětského nadšení" o kterém ssi pamatuji, že jsem na něj byla i přes několik nepřesností skutečně pyšná. To ale nemění nic na faktu, že se cítím ochuzena o zbylých pět dílů série, a pamatuji si, že jsem ještě několik let po vydání sledovala, zda se snad další díly neobjeví. Neobjevily.

Honza1994
26.08.2011 5 z 5

Knížku jsem četl jako malý, byla to jedna z mých prvních fantasy knížek po Harrym Potterovi a docela mě zaujala. Příběh dobrý, protože tehdy ještě nebylo tolik knížek na jedno brdo (dnes je vše á la Harry a pod.). Myslím že pro děti je knížka velmi dobrá, pro dospělé asi ne.

Katherine Roberts
anglická, 1962
2005  78%Boj o poklad Velké pyramidy
2005  84%Strážce visutých zahrad

Kniha Strážce visutých zahrad je v