Strážce mýtů - Čech a Lech

Strážce mýtů - Čech a Lech https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380343/bmid_strazce-mytu-cech-a-lech-N3i-380343.jpg 4 12 5

Hlavní hrdina Martin, obyčejný třináctiletý kluk, tráví bezstarostné léto na hradě u svého prastrýce. Nečekaně se však ocitá v dávné minulosti, kde musí následovat praotce Čecha do zaslíbené země. Čeká na něj cesta plná nástrah, protivenství a nebezpečí. Krutá Morana a její nelítostný služebník Zmej, dračí bytost z podzemí, ho chtějí zničit. Stále znovu a znovu musí Martin překonávat strach a sbírat odvahu, aby mohl čelit zlu. Kde však vzít tolik síly a sebevědomí a zvednout meč? Spolu s naším hrdinou prožijí čtenáři dobrodružnou cestu k bájnému středu české země a setkají se tváří v tvář s legendárními postavami našeho národa – třemi budoucími kněžnami i blanickými rytíři. Autorka čerpá námět ze slovanské mytologie, a především z pověstí, jak je ve své kronice popsal Kosmas před téměř devíti sty lety. Jednu z nejstarších legend vypráví strhujícím způsobem zcela po svém.... celý text

Literatura česká , Pověsti

Vydáno: , Logos

Maki229
Maki229
04.09.2023 5 z 5

Vhodné pro všechny od 10 let do 100. Pouze pro ty, kteří mají rádi příběhy z dávných věků, rytíře a případně návraty časem zpět do minulosti. A k takovým já rozhodně patřím. Přečetla jsem za jediný den, za mě plný počet.

R47
R47
16.01.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale čekal jsem asi víc fantasy. Tohle je takový klasický příběh o tom, jak se kluk ze současnosti dostane do minulosti a čtenář spolu s ním objevuje naše pověsti. Mnohem lepší verze nabízejí v audiu nebo na divadle Spejbl s Hurvínkem. Fakt. Nedělám si srandu.

takana
takana
07.02.2019 3 z 5

Doporučuji ale spíš pro děti.

seburnaj
seburnaj
21.09.2018 5 z 5

Doporučuji

Usmivamse
Usmivamse
31.05.2018 5 z 5

Pověst o praotci Čechovi v moderním podání. Kniha pro děti, kterou si s chutí může přečíst i dospělý. Dobrodružný příběh s magickými momenty, moc pěkně literárně zpracované.

Autorovy knížky

2018  85%Strážce mýtů - Čech a Lech