Stráž času

Vynález stroje času s sebou přináší spoustu nových vzrušujících možností a také mnoho dříve neznámých a nepředvídaných problémů. Kromě vědců kteří vítají možnost zkoumat historii se v nejrůznějších etapách vývoje lidstva objeví hodně těch, kteří nejsou spokojeni se svou současností nebo s některým úsekem své minulost... celý text

Vynález stroje času s sebou přináší spoustu nových vzrušujících možností a také mnoho dříve neznámých a nepředvídaných problémů. Kromě vědců kteří vítají možnost zkoumat historii se v nejrůznějších etapách vývoje lidstva objeví hodně těch, kteří nejsou spokojeni se svou současností nebo s některým úsekem své minulosti. Pokoušejí se ji tedy změnit. A tak musí vzniknout i nová „časová policie“. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42252/straz-casu-straz-casu-jkE-42252.jpg 452
Série:

Stráž času (1.)

Originální název:

The Time Patrol (1955)

Žánr:
Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Talpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
Bulba
30.10.2016

Kdysi jsem četl výběr, který u nás vyšel a teď jsem si přečetl úplné vydání. Delší povídky mají více historický charakter, kratší jsou akčnější. Jedná se o klasiku na téma cestování v čase.

poiu
09.12.2015

Moc příjemně se mi tato kniha četla, dobrodružství nezávislého agenta Stráže času Manse Everarda mě bavily. :-) Byl to takový zajímavý výlet do historie, poučný, čtivý... Trochu mi tam ale chyběly třeba nějaké příběhy z bližší minulosti (divoký západ, 1WW... apod.)

Čtyři hvězdičky dávám kvůli povídce Smutek Góta Odina, který mě štval tím, jak se tam ten "Poutník" neustále vracel, nedokázal se odtrhnout od té "svojí" rodiny a jak neustále zasahoval do minulé časové linie :-/ .... Ani mi ho na konci povídky nebylo líto.

Jinak by to bylo za 5 * :-)

Skip
14.02.2015

Cestování časem a agenti Stráže na různých časových i prostorových úsecích. Všelijakým těm smyčkám a přesmyčkám jsem moc nerozuměl, ale naštěstí s nimi autor moc nezahlcoval, takže jsem si docela užíval všechny ty příběhy propojené nezávislým agentem Stráže času Mansem Everardem. A jelikož se všechny odehrávaly v minulosti, tak jsem se i poučil, když jsem zabrousil na Wikipedii, abych se podíval, jak to bylo třeba s městem Tyr, gótským králem Ermanarichem atd.

kilometr
27.05.2013

Knihu nebudu hodnotit,protože jsem ji po přečtení cca 100 stan odložil.Přišla mi nezajímavá.Doporučil mi ji spolucestující na trase Vsetín-Valašské Meziříčí.Pěkně jsme si o knihách pokecaly.Snad příště dostanu lepší tip....:-).


Štítky

cestování časem

Autor a jeho další knihy

Poul Anderson

Poul Anderson
americká, 1926 - 2001

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených63x
v Doporučených6x
v Knihotéce41x
v Chystám se číst15x
v Chci si koupit4x