Strašlivý příběh Prospera Reddinga ekniha

Jak se zdá, Prosper je jediným „normálním“ členem starobylého a slávou opředeného rodu Reddingů. Alespoň do té doby, než zjistí, že se uvnitř jeho těla ubytoval démon. Jak se totiž ukáže, Prosperův praprapraprapradědeček před stovkami let uzavřel – a poté porušil – smlouvu s Psancem, ďáblem, který člověku poskytne nekonečné štěstí a bohatství výměnou za to, že mu bude navěky sloužit… Psanec jménem Alastor se teď, těsně před Prosperovými třináctými narozeninami, v chlapcově těle probouzí k životu a přichází se pomstít. A tak se příbuzní Prospera rozhodnou obětovat, aby zkáze předešli. Vtom mu však přichází na pomoc záhadný cizinec a Prosper se ocitá na neznámém místě. Za pomoci Strýčka B. a sestřenky Nely se pokouší svého nového „přítele“ z podsvětí zbavit dřív, než bude pozdě. S novou identitou, v novém městě a v nové škole, provázen malou čarodějkou Nelou, Prosper objevuje, že přátelství je důležitější než pozlátko slávy a že i říše smrtelníků je obestřena magií…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472759/big_straslivy-pribeh-prospera-reddinga-bnZ-472759.jpg 4.149

Prosper Redding 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), King Cool

The Dreadful Tale of Prosper Redding, 2017

Kniha Strašlivý příběh Prospera Reddinga

karolina7182

Četlo se to velmi dobře, začátek byl sice trošku pomalejší, ale jakmile se to rozjelo, stránky mi rychle ubíhaly mezi prsty. Je to skvělé ucelené tajemné fantasy s pohádkovým nádechem.
Určitě musím ocenit originální nápad. Ačkoliv tato kniha spadá spíše do sekce pohádek pro děti, musím říct, že mě to opravdu hodně bavilo. Má to opravdu skvěle promyšlenou zápletku. A myslím, že fanoušci čarodějnic, démonů a fantasy příběhů si zde přijdou na své.

AmyLee992

Příběh jako takový se mi líbil, bylo to sice napsané trošku nudněji a děj se táhl, ale konec to všechno dohnal a určitě nelituji přečtení :)

JointlieKat94

Dávám 3*, protože to bylo dobré, ale takové slabší. Asi spíše pro děti. :)

Mě rozhodně nalákala obálka, a vlastně trochu i anotace, ale příběh celkově byl "těžko uvěřitelný", ačkoliv nevím, jestli mě chápete :D je spousta knih, které obsahují kouzla a magii a dá se tomu věřit.. tady to je prostě takové dětské.

Dočetla jsem jako poslední dubnovou knihu.

Jinak se samozřejmě budu těšit na pokračování. :)

Adrim

Úžasná kniha. Ano, asi ve 2. čtvrtině mě to chvíli nebavilo, protože se to podle mě příliš táhlo, ale následně se vše nádherně "rozjelo". Zajímavý příběh s nečekaným koncem. Rozhodně doporučuji přečíst :-).

Hanjimka

Napínavá pohádka pro děti, ale ani dospělí se nebudou nudit. Chtělo by to teda rovnou druhý díl, ale to chci asi moc. :-D

Malinali

Je to prostě pohádka. A na obale je bílý lišák :) pro zvědavce. Pořád jsem přemýšlela, co to je. Příběh super, jako myslím, že kdyby zfilmovalo, také by mělo úspěch. Příběh hezky plyne, stále se něco děje. Je to pohádka pro dospělé, ale i pro starší děti - kluky i holky.

Tímto plním čtenářskou výzvu - knihu, kterou po přečtení darujete :) a to své sestře k narozeninám, také se na knihu moc těšila. Věřím, že úspěch mít bude.

Kizuizi
09.11.2020

Tak tohle byla pohádka dle mého gusta! Ano je to pohádka, ale přiznejme si, že v každém z nás je schované dítě, které je má rádo. Já se na pohádky vždycky těším a tahle má to, co mi vyhovuje: čarodějnice, kouzla, démony, tajemné říše, kouzelné skřítky i zvířata, a také dobře vymyšlený příběh. Začátek je trochu pomalejší, ale nemyslím si, že by to vadilo. Dozvíme se hodně o Prosperovi, jeho pocitech, přáních, rodině. Místy je příběh úsměvný, ovšem konec! Konec byl možná trochu předvídatelný, ale stejně mě pohltil a samozřejmě v tom nejlepším skončil. A já teď skoro pláču, protože chci druhý díl, a to teď hned!
Knihu bych doporučila dětem cca od dvanácti let, ale stejně tak každému dospělému, který má rád kouzelné, tajemné příběhy.

Yuuki24
03.10.2020

Od knihy jsem očekávala mnohem víc. Není to úplně ztracená kniha, ale přece jen něco tomu chybí. Snad trochu více akce. Ke konci knihy mě to trochu navnadilo na další díl. Myslím, že konec byl vcelku předvídatelný. Budu tedy doufat ve zlepšení autorova příběhu.