Strašidýlko Stráša

Strašidýlko Stráša https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373973/bmid_strasidylko-strasa-2DH-373973.jpg 4 371 102

Představte si malé strašidlo. A teď si představte, že tohle malé strašidlo se všeho bojí. Tmy, zvuků, zkrátka všeho. A tak mu nikdo neřekne jinak než Stráša. O tom, jak se malý Stráša skamarádí s klukem Matějem, a o tom, co všechno spolu zažijí, vypráví nová kniha oblíbené spisovatelky Aleny Mornštajnové s báječnými ilustracemi Galiny Miklínové.... celý text

mataaskorice
04.03.2024 5 z 5

Stráša se nám líbil. Bezva příběh pro malé děti, čtyřletou dceru bavil moc. Milé, vtipné, s dobrým koncem,zkrátka pohádka jak má být.

lyrra
24.02.2024 4 z 5

Nezařadila jsem se mezi fanoušky Mornštajnové po přečtení Hany. Ovšem tohle! Wow! Úplně senzační milé čtení pro začínající čtenáře, co už nepotřebují velké písmo. Moc pěkná čeština, takže při čtení nahlas netrpíte.

Skvělé pro tzv. druhé čtení (syn,7 let)

Tichéroky2023
07.01.2024 5 z 5

Četla jsem dceři před spaním, vtipná, milá a laskavá kniha pro děti s krásnými ilustracemi. Moc nás bavila. Pobavilo mě školení maminky Bílé paní v Českém Krumlově:-) Paní Mornštajnová umí psát i pro děti.

denib
13.12.2023 4 z 5

Milý příběh pro malé děti. Každý máme něco, každý jsme nějaký, někdo se třeba hodně bojí... Líbilo se mi to. Hezké dobrodružství.

KlaraD851
26.08.2023 5 z 5

Četl syn (8 let) a bavila ho. Hezký, milý a napínavý příběh. Paní Alena to s češtinou zkrátka umí.

Janizoun
13.08.2023 5 z 5

Krásné vyprávění o bojácným strašidýlku Bubu - Stráša, o dětských kamarádech Matějovi a Helence, o kočce Luise a papouškovi Slávkovi se dětem i mně moc líbilo. Paní Alena Mornštajnová nezklamala, píše skvělé knížky pro dospělé, ale i pro děti. Krásný příběh, pěkné obrázky, pět hvězdiček je málo :-)

Markushka
20.07.2023 5 z 5

Milá kniha, která děti moc bavila. Přečteno za jedno odpoledne. Parádní ilustrace.

simca9342
23.04.2023 5 z 5

Další kniha od mé oblíbené autorky. Stráša je malé strašidlo, které bydlí spolu s rodiči a rodinou kastelánových na hradě. Ve skutečnosti se jmenuje Bubu, ale od té doby, co se před vším schovává mu jinak než Strášo nikdo neřekne. Chce chodit do školy, mít hodně kamarádů, ale má zatím jen dva - kočku Lízu a Matěje - syna kastelánovych. Co když se jeden z nich dlouho neukáže? Samotné strašidlo vezme pátrání na sebe .
Jak příběh skončí,
uvidíme někdy v papouščí kleci drápky kočičí?

Ristridin
21.04.2023 4 z 5

Mornštajnová je spisovatelka dvou stran. I pohádky umí moc hezky napsat. Nicméně od knihy jsem čekal o trochu víc. Nejsem ale dítě, vidím to jinýma očima.

verka5083
16.02.2023

Knížka, která má originální děj. Nějak jsem od knihy čekala na začátku něco jiného, ale po přečtení mi došlo, že dej odpovídá jak popisu, tak obrázkám, které mi předtím trochu unikly.
Knížka je pěkná, hodně dobře se čte. Mohu jen doporučit.

adela2316
31.01.2023 5 z 5

Knihy od paní Mornštajnové mě baví a je jedno, jestli je to psáno pro dospelaky nebo pro prcky;-) a opět skvělé ilustrace p. Miklinove.

IVANA0123
27.01.2023 5 z 5

(SPOILER) I strašidlo může být strašpytel a bát se i vlastního jména. Zvlášť, když je to strašidlo ještě malé. Ale když jde o záchranu kamarádky překoná strach a vydá se na záchrannou výpravu. Se svými kamarády se stanou detektivy a případ vyřeší. Krásná knížka nejen o překonání strachu a kamarádství, která dětem vysvětlí navíc řadu pořekadel a pověr. A navíc krásné obrázky Galiny Miklínové, na to nesmím zapomenout. Povedená knížka pro děti a milé knižní oddechnutí pro mě. 4,5*
(1/23)

Bubo19
02.01.2023 5 z 5

Strašidýlko Stráša je pěkná kniha nejen pro děti o malém strašidle, které se bojí i svého vlastního jména, přesto dokáže zažít dobrodružství při záchraně své kamarádky kočky Luisy. Navíc se mi líbily poznámky papouška Slávka a nová zaměstnání Strášových příbuzných, které už strašit nebavilo. Kniha je vtipná a vše je v ní promyšleno do posledního detailu.

Eva88
16.09.2022 4 z 5

Vtipný a napínavý příběh pro děti. Krátké kapitoly, které lákají číst dál a dál. Pětiletou dcerku knížka velice bavila. :-)

Vivetkav
18.06.2022 4 z 5

Krásná kniha.. moc se mi líbila a dokonce i mé pubertální dceři, která to samozřejmě nepřizná.. nejdřív si říkala co to poslouchám pro mrnata, ale potom se zaposlouchala a chtěla vědět jak to bude dál... Bubu byl velmi vtipný, takže i ji rozesmál.. a kniha byla k zamyšlení, takže moc děkujeme za společné chvíle s krásným příběhem...

ADE138
11.05.2022 5 z 5

Moc se mi líbilo. Ať už paní Mornštajnová píše pro dospělé, nebo pro děti, je vidět, že má dar slova...Stráša se mi líbil, líbí se i dětem - zejména při hlasitém čtení. Bylo by fajn, kdyby autorka na hrdiny nezapomněla, ale napsala s nimi další příběhy.

kamibe
29.04.2022 5 z 5

Ráda si vybírám do ČV knížky pro děti. A tahle je velmi milá. Dá se číst na několik způsobů a může podněcovat děti k otázkám. A to je fajn.

Knihomolka506
18.04.2022 5 z 5

Bubu, malé strašidýlko , co se všeho bojí má přezdívku Stráša . Jednou mu zmizí kamarád. Co se dá dělat jiného než se vrhnout do pátrací akce!

Burák
27.02.2022 3 z 5

Dětské příběhy mám ráda, ale tohle jsem dočetla jen a jen proto, že to napsala Mornštajnová a že jsem tomu dávala falešné naděje do poslední stránky.
Postavy jsou sice milé, nějaké poučení to v sobě má, ale jinak mi to pro dětského čtenáře přišlo dost nezáživné.

leleia
05.01.2022 3 z 5

Neurazilo, nepotěšilo... Autorčiny dospělácké knihy miluji, myslím, že by u nich měla zůstat. Stráša měl krásné ilustrace, skvělý nápad, ale vlastně skoro žádný děj. Také jsem čekala, že ta jeho strašpytlovatost bude hrát větší roli. Myslím, že za pár měsíců nebudu vědět, o čem kniha byla.

strašidla pro děti od 6 let

2017  94%Hana