Strašidlo cantervillské

Duch sira Simona je vytržen z poklidné existence na anglickém zámku Canterville, kde už po staletí osvědčenými metodami úspěšně děsí generace svých potomků. Nový majitel, vyslanec Spojených států amerických, je osvícený muž, který nemá pro astrální jevy nejmenší pochopení. Strašidlo, vtělení evropské romantiky a nostalgie, je konfrontováno s představiteli Nového světa, kteří byli tehdejšími Brity vnímáni jako vulgární, přízemní zbohatlíci. Rubáš tečkovaný hřbitovní prstí, rezavá dýka a krvavá skvrna svádějí marný hoj s Pinkertonovým nedostižným cídičem a Tinkturou doktora Dobella. Naštěstí je tu ještě vyslancova dcerka, půvabná a laskavá Virginie, která příběh dovede až ke smírnému konci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/3404/strasidlo-cantervillske-3404.jpg 4.2895
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno:, Albatros (ČR)

The Canterville Ghost (1887)

Kniha Strašidlo cantervillské

danny_21
předevčírem

Roztomilá, rozpustilá veselohra o jednom duchovi, jehož noví majitelé nepatří k důstojně bohabojné britské aristokracii, nýbrž se jedná o povedenou rodinku pocházející od kořenů nesmrtelných zásad americké republikánské prostory a nebohé entitě převrátí posmrtný život naruby. Moc příjemná jednohubka z pera klasika - 85 %

Jarushka9

Lehké čtení na dobrou noc :-)

DracoMalfoy

Hezký příběh, neurazil, nenadchnul.

raketackova

Pěkná knížka, která má i přes malý rozsah naprosto skvělý obsah. Bavila mě od začátku do konce a s každým řádkem mě zajímalo jak to bude se strašidlem víc a víc.

Majdusak

Moje oblíbená už mnoho, mnoho let. Nebohé, trýzněné strašidlo... :D v tomto novém kabátku mu to moc sluší. Humor Oscara Wildea možná nesedne každému, ale moje to je krevní skupina. Škoda, že nežil v naší době. :)

Darinka.Makova

Hned po Dorianu Grayovi nejlepší "wildeovka". Spokojenost.

Becca_books

Tak první kniha z "povinné četby". Je docela krátká, ale příběh je moc hezký. Líbil se mi styl jakým je kniha psaná. Jsem zvědavá jaká bude v originále. A nutně potřebuju to modré vydání z levných knih :D

Ťapulka

Při čtení jsem se pobavila, dvojčata byla úžasná a strašidla mi bylo nakonec líto. Velice se mi líbily i ilustrace. Kniha byla příjemnou oddechovkou a vsuvkou mezi obsáhlejšími kousky. Rozhodně doporučuji všem, malým i velkým.

Dva roky prázdnin
Dva roky prázdnin