Záhada domu Marwicků

Záhada domu Marwicků https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459164/bmid_zahada-domu-marwicku-DLr-459164.jpg 4 938 251

Strašidelné domy série

Žiju vedle domu, kde straší. Začala jsem mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají. Jednou mi připadalo, že jsem zahlédla ženskou siluetu, jak se prochází jednou z místností v horním patře… ale to bylo nemožné – nikdo tam v tu dobu nežil. Do domu se právě nastěhovala nová majitelka, Anna. Navštívila jsem ji, abych ji před budovou varovala. Nečekala jsem, že se z nás stanou kamarádky, ale osud tomu chtěl jinak. Teď, když se dům u Marwicků probouzí, poprosila mě, jestli bych u ní nezůstala přes noc. Nikdy jsem neměla v plánu se s budovou nebo její pomstychtivou, mrtvou obyvatelkou zaplést. Teď ale musím Annu zachránit… než bude pro obě z nás příliš pozdě.... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Fobos

The House Next Door , 2017

bupilla
bupilla
07.03.2022 5 z 5

Rereading - druhé čítanie po cca roku.
A bavilo ma to zase veľmi :)
Táto kniha patrí k mojim najobľúbenejším z celej série.
Druhé čítanie bolo v niečom ešte lepšie ako prvé, všimla som si veľa detailov, ktoré som pri prvom čítaní len preletela v nedočkavosti a napätí, ako to celé dopadne :)
Jo a Anna sú sympatické hrdinky, niekedy "trúby", ale to patrí k príbehom od Darcy a ja to beriem :D
A už teraz viem, že si knihu niekedy zas rada prečítam.

Janetg
Janetg
03.03.2022 4 z 5

Autorka to se strašidelnými domy prostě umí a tahle kniha není výjimka. Nicméně musím uznat, že pro mě je tenhle díl zatím nejslabší. I tak dávám 4 hvězdy, už jen proto, že tahle série záhadných sídel je prostě super!

SpiritOfBook
SpiritOfBook
26.02.2022 3 z 5

Já nevím, přišlo mi to takové divné, občas postavené na hlavu. Darcy má i lepší knihy, Carrowi asi nic nepřekoná. A ty šťastné konce, ach ach... Kdyby se jednou Darcy "pochlapila" a nechala všechny hrdiny umřít, asi bych to neudýchala... :-D

Luciáš01
Luciáš01
25.02.2022 5 z 5

Nedávno mi Facebook připomněl, že je to vlastně už rok, co jsem přečetla poslední knihu :-O Ty jo, ta péče o dítě dává zabrat. Z jedné knihy týdně se stala jedna kniha za rok :-D Tak jsem si řekla, že to musím napravit, začnu pozvolna a minimálně jednu knihu měsíčně přečtu.

Začala jsem svou oblíbenou autorkou Darcy Coates. Z nepřečtených knih, které mám doma, jsem si vybrala Záhadu domu Marwicků.

Kniha vypráví o Josefíně, která bydlí v sousedství domu, jenž nemá úplně idylickou pověst. Někdo by mohl říct, že v něm straší. Dům bývá často prázdný, žádný majitel zde dlouho nevydrží. Většina těch, kteří se rozhodnou odejít, odchází rychle a své věci ponechávají napospas dalšímu nájemníkovi. Josefínu k domu Marwicků již delší dobu táhne zvědavost, a tak využije příležitosti, kdy se do domu nastěhuje nová majitelka Anna. Nečeká dlouho a novou sousedku přijde přivítat. Chce Annu varovat, že dům není úplně v pořádku, zároveň je však plná očekávání, jak dům uvnitř vypadá a co se tam děje. Jedna z věcí, které od tohoto setkání rozhodně nečekala, je to, že se z nich stanou velmi dobré kamarádky a zažijí spolu nejedno velké dobrodružství. I když nevím, zda o takové dobrodružství někdo dobrovolně stojí… Co (nebo kdo) se v domě ukrývá a jaký příběh se podepsal na tomto místě, se dozvíte v knize.

Kniha na mě celkově působila hezkým dojmem – čtivá, krásné popisy, hezký příběh, občas i nějaké menší překvapení a tak trochu předvídatelný konec, což ale vůbec nevadí. Mám ráda, když jsou v knize „indicie“, jež si můžete spojit, a tak se vlastně sami dobrat toho, o co zde běží. Navíc jsem byla ráda, že byl závěr napsaný hezky a bez žádných absurdních výjevů, jak to občas u knih autorky bývá :-) Prostě takový milý, lehce napínavý horor, u kterého si nekoušete nehty hrůzou, ale občas vás na zádech zamrazí.

Přijde mi, že každá u nás nově vydaná kniha z této série strašidelných domů se mi líbí víc než ta předchozí. Moc se těším na Fantoma z Blackwoodu, kterého právě začínám číst…

petunkav
petunkav
21.02.2022 3 z 5

Moje první setkání s autorkou a vlastně i s knižním "hororem".
No ale bohužel, buď mi nesedí autorka nebo prostě tento druh čtiva. Nevím nevím.... Takové vlažné.....
Nebudu ještě úplně lámat hůl a dám ještě jeden pokus.

martunka
martunka
16.02.2022 5 z 5

Jsem zase nadšená. Příběh je napínavý a opět jsem jej skvěle prožila.

Pavlína2019
Pavlína2019
16.02.2022 2 z 5

Bohužel, souhlasím s komentáři, které hodnotí ne příliš kladně. Za mě - moc se zde neděje, ne příliš sympatičtí hrdinové a jejich dost ujeté chování. Prostě nic moc. Ale nejsem vhodný kandidát na hodnocení - tyto knihy nevyhledávám a četla jsem všechny právě jen od této autorky - pozor, všechny se mi hrozně moc líbily. Tahle nejméně. Ale posuďte sami... /mj. - vadilo mi množství chyb v knize, ale to je jiná kapitola/.

knihomolkajanca
knihomolkajanca
15.02.2022 3 z 5

Mé páté setkání s Darcy Costes. Podaří se jí mě vůbec něčím překvapit? Dokáže příběh odlišit od těch předchozích? To byly otázky, které se mi honily hlavou, když jsem se do tohoto dílu pouštěla.
A po dočtení mohu říct, že kniha má očekávání splnila. Dostala jsem oddechový horor na jeden dva večery i příběh odlišující se od předchozích dílů. A to je něco, co Darcy opravdu umí. I když je to už nějakou dobu, co jsem sérii dočetla, stále dokážu říct, který díl o čem byl, ačkoliv se stále točí kolem jednoho tématu. To je dle mého názoru i důvod, proč čtenáře Strašidelné domy stále tak baví a nadšeně se pouští do každého dalšího dílu, který u nás vyjde.

Tentokrát naše hlavní hrdinka Jo ve strašidelném domě nežije, ale pouze jej pozoruje ze sousedství. Podivný dům, ve kterém žádná rodina příliš dlouho nevydrží. Dům, jemuž se její kočky vyhýbají velkým obloukem. Ale také dům, do nějž se přistěhovala sympatická mladá žena, která se docela rychle stává její kamarádkou. A tak je Jo chtě nechtě vtažena do víru událostí a stává se součástí tohoto děsivého příběhu daleko více, než sama zamýšlela.

Poprvé Darcy k vyprávění využila ich-formu, což jsem rozhodně uvítala. Pro mě jako čtenáře je vždy zajímavé sledovat, co se děje v hlavě hrdinů, ale tady to navíc bylo důležité i skrz příběh samotný. Ten jsem opět slupla v podstatě za večer, tentokrát mě však i přes jeho čtivost nedokázal úplně nadchnout. Dokonce se objevilo i pár věcí, které mi v příběhu tak docela neseděly (nebudu jmenovat kvůli spoilerům). Ráda bych ale vyzdvihla postavu Lucase. Přestože byla jeho úloha do jisté míry předvídatelná, dodával příběhu šmrnc a kdykoliv se objevil na scéně, četla jsem s větším nadšením.

Shrnuto a podtrženo, Záhada domu Marwiků je lehké čtení na jeden večer s lehce hororovou atmosférou. Opravdové hororové fajnšmekry nenadchne, ale příznivce Darcy Coates určitě potěší a celá tato série je dobrou volbou pro ty, kteří nezvládají nebo nechtějí číst až příliš děsivé knihy.

Hodnocení: 60%

tessie_m
tessie_m
14.02.2022 4 z 5

Jako vždycky, Darcy nezklamala️

VMJoze
VMJoze
08.02.2022 4 z 5

Moje první kniha od Darcy. A určitě ne poslední :) napínavé, čtivé, tak nějak jednoduché, ale to je spíš plus. Uvidíme jaké budou další její knihy.

simona g.
simona g.
31.01.2022 5 z 5

Já její knihy prostě můžu/žeru. Super svištíte dějem, napínavé je to v každé zatáčce, nechcete knihu odložit, přečtěte za den, max dva. Faaajna knížka, doporučuji :). Ty její bubu domy se mi líbily všechny.

knizni.taurus
knizni.taurus
31.01.2022 5 z 5

Bylo to mé první setkání s Darcy Coates a dopadlo to na výbornou. Kniha má něco málo přes dvěstě stran a čtivost se jí rozhodně upřít nedá. Takže pokud máte volný večer a chcete se bát, tak se do knížky rozhodně pusťte. Hlavní hrdinka Josefína byla v dobrém slova smyslu zvláštní. Bojovala se svými vlastními démony, ale jinak to byla dobrá Keliška :D, což nakonec Anně (nové nájemnici domu Marwicků) přišlo vhod. Líbila se mi její záliba v pečení a její vztah s bratrancem, bylo to takové osvěžující.
Atmosféra celé knihy byla skvělá. Zapůsobila na mě tak, jak měla. Bylo to strašidelné, mrazivé a tajemné. Líbilo se mi, když se odkrýval ten samotný příběh toho domu. Najdete tady spoustu zvratů, které nečekáte a děj tak plyne pořád dopředu a nestojí na jednom místě.
Sečteno a podtrženo, za mě je to super kniha, která je hodně napínavá a děsivá. Rozhodně se pustím do dalších dílů série Strašidelné domy.

annasglamour034
annasglamour034
25.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Strašidelný dům v poklidné části městečka, kde dlouho nikdo nevydrží. Rodiny z něj utíkají i během noci a zanechávají svoje věci bez zájmu se pro ně vrátit. Vedle tohoto domu žije samotářská Jo s třemi kočkami. Do děsivého domu se nastěhuje nová majitelka Anna, která tímto krokem se snaží utéct od psychicky nemocného přítele. Jo se brzy spřátelí s novou majitelkou se strachem o její bezpečí z důvodu pověsti domu. Brzy se však začne zjevovat modrá dáma, která se snaží izolovat novou majitelku v domě. Do toho začne slídit bývalý přítel kolem domu a začne psychologické drama. Na jedné straně psycho přítel a na druhé přízrak domu s ponurou minulostí. Dokáže nová majitelka toto ustát?

Hlavní plus je za zajímavou psychologickou zápletku, kde jsem sama měla dost strach, jak co vlastně bude. A závěr bych ocenila tak na půl, kdyby končil při bývalém příteli a vtipné sousedce. Následná situace s mlhovinou v mozku už pro mě byl moc přepálený. Ale mám dojem, že Darcy se prostě snaží ten konec vygradovat natolik, až je docela nesmyslný. Právě za ten konec strhávám hvězdičku, jinak by to byl opravdu skvělý díl.

marie8567
marie8567
24.01.2022 5 z 5

Darcy nezklamala, krásný, mystičný příběh

Andynka
Andynka
24.01.2022 4 z 5

Wooow, tak tenhle díl mě taky dostal! Nemůžu se rozhodnout, který mě bavil víc, jestli dům Carrowů, nebo tento.
Jako musím uznat, že každým dílem se autorka lepší a lepší. Vždy mě příběh dostane a nemůřu přestat číst.
A tento díl o domě, který měl tak silného ducha... mě opravdu moc bavil. Už se těším, až se vrhnu na další. :)

Zelza
Zelza
21.01.2022 4 z 5

Vlastně je to má první kniha tohoto žánru a musím říci, že mě pozitivně překvapila. Napětí od začátku do konce, i když některé věci byly už hodně pritažené. Ale něčemu by se i dalo věřit .

sonalana
sonalana
21.01.2022 4 z 5

Četla jsem všechny knihy o strašidelných domech a moc se mi líbily. S touto knihou jsem měla od začátku potíže, chvíli mi trvalo, než mě kniha začala bavit. Vadila mi změna oproti jiným knihám, kdy děj vyprávěla jedna z hlavních postav a celkově mě začátek nezaujal. Nakonec jsem si zvykla, nějak se to přehouplo a děj mě začal bavit a kupodivu mě bavil celkem dost. Celkový dojem je tedy velmi dobrý a určitě doporučuji.

LucySmile
LucySmile
19.01.2022 4 z 5

Další přečtená kniha o strašidelném domě od této autorky a nemohu si stěžovat. Kniha byla čtivá a nepředvídatelná. Postavy sympatické a hlavně jich tam nebylo moc. Konec mi přišel trochu přehnaný. Od této autorky jsem už četla horší knihy, ale i lepší, takže tato je takový střed.

Knihom_olka_
Knihom_olka_
18.01.2022 4 z 5

Tak tohle byl můj úplně první horor, a rozhodně to napoprvé nebylo vůbec špatné. Možná by se mi kniha nezdála tak děsivá, kdybych ji nečetla sama v noci a ještě bez peřiny. Příběh jsem hltala a oči mi běhaly po řádcích až byl konec. Líbilo se mi, že v knize bylo velké odhalení, které jsem minimálně já nečekala, a zároveň duchové. Přišlo mi i velice zajímavé, jak moc "strašidla" všechny okolo ovlivňovala. Ještě teď mám před očima modré tapety a v uších řinčení řetězů.
Myslím, že jsem našla novou oblíbenou autorku.

Martiiiik
Martiiiik
18.01.2022 5 z 5

Tato kniha mi přišla trochu jiná než ostatní... Ale hezky strašidelné to bylo :-) Takový dům, tentokráte ne na samotě, a přece budí hrůzu ve všech okolo.. stačí projet kolem a už je mrazení tu.. :-) A v tom domě žije žena.. :-) Zase hezky čtivě a napínavě napsané.. :-) Doporučuji :-)