Strašení v Rookwardu

Strašení v Rookwardu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485092/bmid_straseni-v-rookwardu-bvd-485092.png 4 617 169

Strašidelné domy série

Když Guy najde na půdě své matky dědické listiny k domu, má pocit, že ho potkalo neuvěřitelné štěstí. Jistě, v domě nikdo čtyřicet let nežil, je částečně zchátralý a obrůstá ho vinná réva, ale Guy je přesvědčený, že ho dokáže dát do pořádku a výhodně prodat. Byl by přeci blázen, kdyby se o to nepokusil. Zvlášť, když jeho současná životní etapa není zrovna záviděníhodná. Dům Rookward stojí na samotě v lesích a není v něm ani telefonní signál. Jenže je tři hodiny jízdy od města, kde Guy bydlí, a proto se rozhodne v domě na několik dní utábořit. Ale existuje důvod, proč v Rookwardu nikdo tak dlouhou dobu nežil, a zchátralé místnosti nejsou tak prázdné, jak se zdá... V domě se před čtyřiceti lety odehrála příšerná tragédie, jejíž následky přetrvávají dodnes. Usídlil se zde totiž duch ženy, která tragédii způsobila. Je zahořklá, posedlá, žárlivá a vyšinutá, a jakmile se objeví Guy, nemá v úmyslu nechat ho odejít a udělá i nemožné, aby s ní zůstal.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Rookward House , 2017

muchomurka
20.08.2023 3 z 5

Bylo to sice celkem čtivé, ale takový rozčilujícím způsobem. Námět byl zajímavý, ale zpracování nedotažené. A po budování atmosféry byl závěr tragicky odbytý. Hlavní postava mi byla nesympatická, nedokázala jsem se do jejích pocitů vcítit. A její nelogické jednání mě ubíjelo.
Úplně přesně to vystihla knihomolka27.

ElfkaEleanor
06.08.2023 3 z 5

Že má knižní série obdobný postup (náhodně poznání starého domu-racionalni obhajoby záhadných události) s tím jsem ok. Většina ostatních knih má dost osobitého, takže nejsou nudné a předvídatelné. Tato mě ale zklamala. Přijde mi velmi podobná Duchu domu Ashburnu. Sice je hlavní postava muž a zápletka je jedna z nejsurovejsich z celé série, ale na plný počet hvězd to není.

petr081
04.08.2023 4 z 5

Tato kniha od Darcy se mi dostala do rukou jako druha v poradi. Kniha byla ctiva, napinava a cetla se mi dobre.

Elea
22.06.2023 2 z 5

Smířila jsem se s tím, že autorka píše všechny knihy série podle stejného scénáře, který se snaží občas něčím zpestřit. Tato kniha je nejslabší z celé série, zpestření se moc nepovedlo a závěr knihy bych očekávala v jiném druhu literatury.

knihomolka27
19.06.2023 2 z 5

(SPOILER) Tak Strašení je jednoznačně po Blacwoodu nejhorší. Mno, jak jsem Darcy vychválila její zatím poslední knížku, tak ted musím téhle pořádně zatopit, a to víte, že si to zaslouží. Tohle je nejvíc generická, neosobní, nudná, prázdná a zoufalá Darcy jakou si lze představit, není sice tak odstrašující jako v Blakwoodu, ale nemá k tomu tak daleko.

Vlastně nevím co kritizovat dřív... počínaje nesympatickým a plochým hlavním hrdinou k naprosto ustřelenému konci. Opět tu máme ducha, který sice zní zajímavě, ale jeho zpracování je tak laciné, nudné a neosobní, že i přesto, že to téma by mohlo skvěle fungovat, tak je to strašlivá bída. Psychopatická Amy, která jakoby utekla z Osudové přitažlivosti měla přímo hmatatelný potenciál, ale nevyužila ho vůbec nijak...až na scénu ve které může Amy ohýbat realitu jako nějaká Scarlet Witch to bylo cool. A garantuju vám, že ta kniha by byla o tolik lepší, kdyby to psychiatrické sezení byla pravda...ale ne musí to skončit snad nejvíc nerealisticky jak to jde. Kapitoly z minulosti by taky měly atmosféru, ale bylo to tam vždy jen tak nadnesená, totálně odfláknuté, a přitom stačilo jen ty postavy víc prokreslit, něco s nimi zažít, aby nepůsobily tak neskutečně... no prázdně. Prázdnota je přesně to co celou tuhle knihu tak vystihuje. To jak a proč Amy rodinu zavraždila nakonec nemá žádný dopad, a ano z principu je to smutné, ale necítíte z toho NIC - žádnou velkou lítost, smutek. Amy je jenom šílená nic víc, nemá nic navíc, co by jí zlidštilo...působí zase jako nějaký céčkový duch co dělá bububu a konec. Tím pádem to není ani strašidelné...proč se bát Amy když je spíš k smíchu, proč se bát o hlavního hrdinu na kterém vám nezáleží. Strach nejde z hektolitrů krve, ujetých šílených duchů nebo temných koutů...strach je intenzivní pocit ohrožení, obavy, že se někomu na kom vám záleží něco stane...Proto na mě tahle kniha vůbec nepůsobí a bylo mi absolutně jedno co se tam dělo. Tentokrát tady pokulhávalo snad úplně všechno- všechno nedotažené, bez jakékoli přidané hodnoty. Dům by se dal popsat jen jako směsice břečtanu a pavouků, což nepůsobí ani děsivě ani zajímavě. Chování postav tu nedává smysl, nic se tu nedořeší, vše je jen lajdácky naznačeno a ani to nemusí být pravda. Za mě obří zklamání....zase jsem se vrátila se svojí euforií na zem. U Darcy je to hop nebo trop, nějaké její knížky jsou prostě ok oddechovky, nějaké jsou nadprůměrné a asi si je zapamatujete nebo se vás něčím dotknou, ale ty jiné - ty jsou jako rána drátem do oka...a sakra to bolí. Na Darcy nezanevřu, může se stát, že opět v jejím díle najdu poklad, a nebo jen další pozlacené nic.

lucia0482
14.06.2023 2 z 5

(SPOILER) Začalo to dosť dobre. Neprekážalo mi,že tam zasa nie je žiadne zviera ani viacero postáv. Čítalo sa to dobre,aj keď dej sa občas veľmi ťahal a nezaujímalo ma, akú burinu zrovna Guy vytrháva. Páčilo sa mi,ako sa prepletá súčasnosť s minulosťou Thomasa a jeho úbohej rodiny, hoci to vlastne boli len sny hlavného hrdinu. Tešila som sa,že konečne ďalší dobrý diel. A potom to prišlo. Thomas a jeho rodina prišli o život vďaka psychopatke, ktorá s nimi žila v jednom dome a nevedeli o tom? A ten nekonečný koniec, kde som občas nerozumela tomu,prečo sa to celé ešte naťahuje, bol strašný. Klincom do rakvy je zabitie ducha, ktorý toho dokázal podozrivo veľa. Sklamanie prišlo v druhej polovici knihy a celkom ľutujem čas, ktorý som jej venovala.

LintuShelly
10.06.2023 2 z 5

(SPOILER) Začátek knihy byl oddechový. Guy zjistí, že jeho matka vlastní dům a ani o tom "neví". Tak se tralalá vydá do domu. To si člověk řekne "Joo, klasika Coates a domy, teď to určitě dostane směr!"
Dostalo. Ashburn bych označila jako 'strach', ale tohle je 'psycho strach'. Ne z domu, ale z 'osoby'. Při čtení jsem si vnitřně připadala, že už Guy nemá v životě šanci utéct, když po něm jde ujetá ženská, která na něm může doslova oči nechat, když spí a ještě lépe se dívá přes díry ve stropě. Tady Darcy dala knize šílený psycho moment, kdy čtenář začne zkoumat strop nad sebou.

Ach ten konec.. Darcy ty konce prostě vždy přepatlá.. Tady tomu není jinak.

Tisíc lidí, tisíc názorů.

NicaCola
08.06.2023 3 z 5

Začátek knihy byl dobrý. Po pár stránkách jsem se hned začetla a byla jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál. Atmosféra opět super, chvílemi mi běhal mráz po zádech. Líbily se mi obrázky v knize, dodavaly příběhu "grády" :) Co už se mi bohužel moc nelíbilo, tak byl konec. Na můj vkus moc "přepatlaný", jakoby se sama autorka nemohla rozhodnout, jak bude chtít příběh ukončit.

Olous1
01.06.2023 3 z 5

Série strašidelné domy se mi moc líbí. Tento díl byl pro mě malinko slabší, některé pasáže byli zdlouhavé,ale jinak dobré. Další díly mají v knihovně jen audio,tak musím vydržet na knihu.80%.

SpiritOfBook
21.05.2023 5 z 5

Asi nejdrsnější z Darcyných knih o strašidelných domech. U téhle jsem se fakticky bála.

Pert
16.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Četla jsem už Duchy rodiny Folcroftů, ale tahle kniha je bezpochyby překonala. Guy byl sympatická postava, která měla smůlu. Upřímně jsem mu fandila a doufám, že se Savannah a jejich dcerkou budou spokojení.
Thomase a Louise jsem měla ráda už od začátku a doufala jsem, že nějak utečou. Bohužel ne :-(.
Amy byla dost děsivá, ale zajímavá.
Jediné, co bych změnila, George- manžela tety Patty bych přejmenovala. Georgie byl malý syn Thomase a Louise a trochu jsem myslela, že tomu třeba unikl.
Hodně čtivé, stránky rychle ubíhají.
Povedená knížka.

Knižnípauza
14.05.2023 4 z 5

Tak tu máme další knihu ze série strašidelných domů od Darcy Coates.
A za mě je tohle další pěkný příběh.

Darcy píše velmi čtivě a kniha vás hned vtáhne a pohltí. Díky tomu pak máte pocit, že spolu s hlavním hrdinou procházíte domem.
Nečekejte však děsivý horor po kterém neusnete. Za mě je to spíše taková oddechovka. (pořád si říkám, že Darcy má na to v knihách přitvrdit.)

Hlavní hrdina Guy mi přišel dost naivní a hloupý ale tak ne každý hrdina je borec s pevnými nervy že.. :D
Co mi v knize chybí je vysvětlení, jakou vazbu má Guy na původní rodinu.

I tak ale mohu Strašení v Rookwardu doporučit.

zuzi1162
12.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak tady se straseni rozjede hned na zacatku. Pro hlavniho hrdinu je pak vsechno spatne ... az jsem si rikala, ze tohle snad ani dobre skoncit nemuze. Skoda, ze autorka nevyuzila posledni scenu k nejakemu zvratu ... jako furt nevime jmeno te dcery, ale kdyby posledni veta znela "To je tvoje dcera a jmenuje se Amy", tak to by byla tresnicka na dortu :).

Alex.rrr
02.05.2023 3 z 5

Všechny knihy série mám moc ráda, ale tato mě moc nezaujala. I když oceňuji, že v každé knize je trochu jiný přístup a rozzuzlení, tady je to trochu moc.. Ze začátku jsem čekala, kdy se příběh rozjede, pak teda akce na pár stranách a vlastně ještě na více stranách taková psycho stavová dějová linka.

Trolice
26.04.2023 3 z 5

Fantasmagorie :-D

PetaZ
25.04.2023 3 z 5

Tenhle dil mi pripadal uz jako fakt schizofrenni blbost.. No nevadi, rozhodne na autorku nezanevru

Zuzunda
04.04.2023 4 z 5

Četla jsem první dva díly ze série a pak tento. Za mě je trošku slabší, ikdyž čtení jsem si opět moc užila. Možná to bude tím, že se mi líbí když je happy end i pro dům... Asi jsem divná, ale mě se to u těch prvních dílů fakt líbilo :D

martunka
27.03.2023 3 z 5

Zajímavý příběh...jen mám pocit, že hlavní postava je spíš ustrašená baba...
Pak se příběh rozjede a je to trochu lepší. I když jsem měla místy pocit, že čtu spíš sci-fi. Jinak za mě je to lepší průměr.

petrpospa
11.03.2023 odpad!

Tak to je tentokrát velká nula s vykřičníkem 0! To opravdu není nic pro mě. Pár hororů jsem viděl kdysi dávno na VHS a už tenkrát mě více než samotný děj těchto stupidních příběhů děsila spíše kvalita několikanásobných kopií, které se dostávaly na hladový trh pirátskou distribucí. A za těch 40 let se toho fakt moc nezměnilo. Děj se odehrává v noci, v přítmí a v šeru, neustále vrzají dveřní panty, otevírají a zavírají se dveře v celém domě (samý od sebe, pochopitelně), praská dřevěná podlaha, hlavní hrdina si stále něco představuje a vypadá to, že mu brzy hrábne... A to se opakuje pořád dokola, dokud to na straně 240 neskončí. Já jsem to ukončil přesně v polovině a zbytek jsem jen namátkou proletěl, abych se ujistil, že ta blbost pokračuje pořád stejně a že mi nic neuteklo. Neuteklo!
Předpokládám, že i ostatní knihy této autorky jsou úplně stejné slátaniny, což ostatně popisují mnozí čtenáři, a tedy do téhle řeky už nikdy ani jednou nohou nevstoupím.

Monni
08.03.2023 4 z 5

Moje oblíbená autorka na oddechové horory. Autorka píše (alespoň pro mě) velice čtivě. Nutilo mě to číst stále dál, protože jsem byla zvědavá jak to bude a co se tam vlastně přihodilo a kapitoly z minulosti to krásně doplňovaly. Jako samozřejmě bych tam sama nezůstala ani tu první noc, jako většina lidí a ještě ke všemu sama. A po prvním incidentu bych vzala čáru a ukázala se tam maximálně ve dne a ještě by muselo jít minimálně deset lidí semnou :D. Byla to fajn hororová oddechovka, ovšem některé situace mi přišly hodně úsměvné. Například horolezecký počin na střechu (to jako vážně :D) a finální souboj a likvidace ducha, to mi přišlo taky dost úsměvné. Každopádně jak už jsem psala, jako hororovou oddechovku to můžu doporučit.