Přízraky domu Carrowů

Přízraky domu Carrowů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428821/bmid_prizraky-v-dome-carrowu-Dsu-428821.jpg 4 1312 391

Strašidelné domy série

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Carrow Haunt , 2018

roso.mak
25.01.2022 4 z 5

Za mě pomalejší rozjezd, ale jakmile se sejdou v domě, děj se poměrně rychle rozjíždí.

Chvíli ta kniha vypadala, že se z ní budu děsit každého nočního zvuku, ale přestože je kniha zůstala až do konce mysteriózně hororová, děsit vás o nocích nebude.

Možná to bude tím příliš umírněným koncem. Myslela jsem, že autorka bude brutálnější.

Adýsek69
19.01.2022 5 z 5

Opět skvělé čtení. Trošku mi to připomnělo film Zámek hrůzy z roku 1999, ale jinak to byl další povedený kousek.

Galadwen
18.01.2022 4 z 5

Čtivé, strašidelné, ale v závěrečné části (zhruba od míst, kdy se pokusí ostrov opustit Taj) mi přišlo, že už to autorka přece jen trochu přehání. Dokud se přízraky jenom mihly, byly slyšet kroky, postavy se nevysvětlitelně ztrácely nebo umíraly, byla atmosféra děsivější, než když dům, potažmo Edgar, vybalil celý svůj arzenál. A upřímně jsem si na konci připadala nějak podvedená, kdo četl, chápe asi proč.

erika3886
14.01.2022 4 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha od autorky. Mám přečtené 4 díly.

Fallenyard
09.01.2022 4 z 5

Opět skvělé, zase trochu jiný typ strašidelného domu a prostředí, duchařina jak stehno, opravdu jsem se bála. Ke konci to až jemně zavánělo Lovecraftem, což hodně můžu. Malinko mi tu chyběla nějaká kočka, když byly v obou předchozích knihách :')

knihomolkajanca
09.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Celou sérii jsem si slupla pěkně naráz a ani po třetím díle mě chuť do čtení této autorky neopustila. Tentokrát tady dle anotace máme dům, který jeho děsivá pověst předchází široko daleko. A navíc by údajně Darcy měla trochu přitvrdit.

Stejně jako v předchozích dílech mi hlavní postava padla do oka. Remy byla sympatická, líbil se mi její věcný přístup ke všemu nadpřirozenu i schopnost udržet si zdravý rozum ve vypjatých situacích. Nebyla však samotná, koho jsem si oblíbila. Tentokrát zde vystupuje větší počet postav a nebylo to vůbec na škodu. Každá postava byla odlišná, snadno zapamatovatelná a měla v příběhu svůj úděl. Přesto se však podařilo zachovat komornější atmosféru, na jakou jsme u této série zvyklí.

Atmosféra byla skvělá a za mě se jednoznačně jedná o nejstrašidelnější dům ze série (z dílů 1-6). Knihu jsem četla večer a chvílemi jsem opravdu měla tísnivé pocity (a v hlavě myšlenky „Nechoď tam! Ježíš marjá, ty tam stejně jdeš?!“). Dokonce jsem byla překvapena, jak daleko Darcy v příběhu tentokrát zašla, protože jsem si přeci jen zvykla, že její příběhy mají pohádkovější nádech.

Škoda, že tuto skvělou atmosféru se nepodařilo udržet až do konce knihy. Jako vždy jsem měla pocit, že v určitém momentě, kdy měla autorka ubrat, ještě přitlačila na pilu a veškeré strašidelno bylo rázem pryč. Naštěstí se tak stalo až ke konci knihy, a tak mi to samotný zážitek ze čtení téměř nepokazilo.

*SPOILER* Docela jsem se radovala, když postavy začaly opravdu umírat. Konečně správný horor! Jenže ouha…to jsem ještě nevěděla, že Darcy hodlá všechny oživit. A ruku na srdce – zabít a oživit osm postav, to už je docela slušný výkon. Asi bych si měla zvyknout, že autorka má hold sklony ke šťastným koncům, ale tady to byla vyloženě škoda. Jinak měl totiž příběh našlápnuto na opravdu pěkné hodnocení! *KONEC SPOILERU*

Přesto se za mě tento díl velmi povedl a osobně ho hodnotím jako druhý nejlepší ze série. Darcy Coates zkrátka umí!

Hodnocení: 75%

E.Hyde
06.01.2022 5 z 5

Super čtení, i když některé věci v příběhu mi šly proti srsti, ale bylo zde tolik zvratů, že se to nakonec vše víceméně takzvaně vyžehlilo. Celkově to bylo opět promyšlené, nakonec do sebe hezky všechno zapadlo.

Co ovšem Darcy tentokrát neprominu, je další hlavní postava, která si neustále olizuje rty, a to klidně i dvakrát během jedné jediné stránky. Dalším poznávacím znakem této série od Darcy je petrolejová lampa, kterou pokaždé když zažehnou - "musí počkat, až se plamen ustálí".

Každopádně shrnu-li to, je to zatím kniha s nejpropracovanějším a asi i nejkomplikovanějším dějem, do kterého (což je příjemná změna) Darcy zapojila více postav, kde některé byly zajímavé, já si nejvíce (a asi dost nepochopitelně) oblíbila Bernarda.

Olous1
30.12.2021 5 z 5

Tak opravdu poslední kniha roku 2021, nemohla jsem si vybrat lépe. Bomba, perfektní duchařina, milí přátelé já se bála i na záchod:-):-). Zatím nejlepší kniha z této série. Za mě určitě 100%.

kercah
27.12.2021 5 z 5

Čekají mě ještě dvě knihy, ale tato byla jednoznačně nejlepší. Dokážu si ji představit i ve filmovém zpracování. Super :)

trancy
27.12.2021 5 z 5

Zatím nejlepší kniha, kterou jsem ze série četla. Byla čtivá, napínavá, překvapivá a s dobrým koncem . Jsem zvědavá na poslední dvě.

ŠárkaStrnadová
20.12.2021 5 z 5

Duchařinu čtu jen od Darcy a fakt mě moc baví!

marie8567
10.12.2021 5 z 5

Zatím nejlepší dům co jsem od autorky četla, I když je pravda, že mi jich ještě pár zbývá.... Ale úžasná atmosféra a občas i pořádne mrazení se ji neda v tvorbě odepřít, prostě skvělé

Teri27
29.11.2021 3 z 5

Kdybych knihu četla v noci, možna bych se bála, ale takhle před den to byla pohodička.

Pavlína2019
09.11.2021 5 z 5

No fuj, tohle bych nechtěla zažít! Duchařské knihy čtu pouze od této autorky, která píše skvěle! Děj rychle plyne, kniha se čte sama. Všem doporučuji!

Andynka
07.11.2021 4 z 5

Tohle byla zatím jedna z nejlepších knih z této série o strašidelných domech.
Samozřejmě mě nenapadlo nic lepšího, než knihu číst, když jsem byla doma sama. To samozřejmě přidalo na atmosféře. A já se při čtení docela bála.
Ale prooooč vždycky ty zkažené konce ?
Za to jsem musela hvězdičku srazit. Prostě za mě mrvé má být mrtvím. A chtěla bych se víc vyjádřit, ale to bych prozradila děj a to zase nechci.
Každopádně za to, jak jsem ze začátku obdivovala autorku, že se nemaže s žádnou postavou. Tak za ten konec jsem jí zásluhy pomalu zase ubírala.
Ale jako celkově mohu říct, že je to opravdu poprvé, kdy jsem se u knihy docela bála. Asi je to i tím, že zde jdou rovnou po duších a nemusíte je objevovat pomalu s příběhem. Tady je jasný záměr, tak je čas se jenom bát. :D

barbora3441
05.11.2021 3 z 5

Nenáročné odpočinkové čtení.

jprst
04.11.2021 3 z 5

Žádný trhák to rozhodně není, spíše jen taková průměrná, ale docela příjemná a čtivá duchařina. Pokud máte chuť na pořádný horror, tak tady jste na špatné adrese.

1v8na
02.11.2021 5 z 5

Šlo o moji první duchařinu. Kniha byla velmi čtivá, měla spád, akci, děj, byly i pasáže, u kterých jsem měla pocity strachu, ale zároveň i pocit, díky kterému jsem nemohla přestat číst.
Postavy mi byly velmi sympatické a přirostly mi k srdci. Remy byla úžasná - líbilo se mi, jaký měla zájem.o historii domu, zároveň měla i obavy a cítila i určitou odpovědnost za účastníky výpravy.
Také Marka jsem si oblíbila, hlavně když jsem si přečetla o jeho skutečném důvodu, proč chtěl pořádat výpravu.
Epilog byl jen krásná a pozitivní tečka v mrazivém a napínavém příběhu.

renefer
02.11.2021 5 z 5

Tak tohle byla klasika. Skupina lidí zkoumajících paranormální jevy ve strašidelném domě, uvězněná uprostřed bouře na ostrově, kde jediný most je zatopený a duchové začínají řádit. Ale vraždí duchové nebo je to jeden z nich? Konec byl na mě moc pohádkový.

andrea7459
31.10.2021 5 z 5

Kniha se četla dobře, moc dobře. A měla jsem u ní pořádné bobky...za mě 5 hvězdiček.