Fantom z Blackwoodu

Fantom z Blackwoodu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475874/bmid_fantom-z-blackwoodu-Z9v-475874.jpg 4 790 207

Strašidelné domy série

Mara je dcerou spiritistů. Její dětství bylo plné seancí, podvodných zaříkávačů duchů a řečí o jejich přítomnosti. Když odešla z domu svých rodičů, přísahala, že do svého života už nikdy nevpustí pověrčivost. Je připravena se svým snoubencem Neilem začít nový život ve světě, který je založený na racionalitě a faktech. Její minulost se jí ale ještě nechce pustit. Mara a Neil koupí dům u Blackwoodu, zchátralou budovu daleko za městem. Jsou varováni, že se v rozpadající se budově dějí podivné věci. Dveře se samy od sebe otevírají, hlasy uprostřed noci šeptají, na zdech se objevují zakrvácené otisky rukou a ve sklepě se vyskytují studená místa tam, kde byl zavražděn původní majitel domu. Dům byl ale opravdu levný a Mara ho miluje, takže je rozhodnutá si varování nevšímat. Protože duchové přece nejsou skuteční… …nebo ano?... celý text

Literatura světová , Horory

Vydáno: , Fobos

The Haunting of Blackwood House , 2015

Nikusha
Nikusha
19.07.2022 2 z 5

Začátek dobrý, strašidelné výjevy a situace taky dobrý, ale ta příběhová linka pokulhávala. Ta přehnaná romantika šla až na nervy a vůbec celkové chování Mary byl děs. Měnila názory z minuty na minutu, ty afektovane výlevy na Neiluv účet, to mě nebavilo. Kolem a kolem zatím asi nejhorší díl co jsem četla z této duchařské série.

Miška74
Miška74
13.07.2022 3 z 5

Pro mě jsou strašidelné domy spíše oddechovou četbou. Tahle kniha patřila k těm slabším že série, ale to neznamená, že byla špatná. Příběh byl zajímavý, zápletku jsem čekala, takže mě vlastně nepřekvapila. Co se týká Mary, ta mi moc neseděla, byla strašně uminena, takový Jájinek. Jako protivahu měla Niela, ten mi tolik nevadil, ale asi bych od obou něco trochu ubrala a bylo by to super. Knížku jsem zhltla rychle a s chutí. Těším se na další díl, který už čeká v knihovně.

Emma27
Emma27
07.07.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila,Mara me byla sympaticka oproti jejímu priteli,konec mě překvapil,ale bylo to rychlé a nijaké.Asi bych čekala více.

Elea
Elea
06.07.2022 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla, příběh nebyl úplně špatný, ale od autorky jsem již četla lepší knihy.

BlueTer
BlueTer
29.06.2022 4 z 5

Příběh byl zajímavý, dokonce jsem se i bála :D hlavní hrdinka mi nebyla zas až tak moc nesympatická, spíše mi vadil její přítel, který byl tak podivně závislý a milý, že jsem si rikala, jestli v tom strašení nemá taky prsty. Příběh utíkal rychle a odhalení na konci se mi taky líbilo.

Arlienen
Arlienen
28.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Na knížky od Darcy Coates se vždycky těším, protože se mi líbí její styl psaní. Knihy mají to správné napětí.
Bohužel tato kniha byla slabší než ostatní díly.
Mara mi byla nesympatická. Skoro celou knihu popírá existenci duchů, protože sama na ně nevěří. Za každou cenu chce být nezávislá a silná žena. V mnoho situacích pak její přítel Neil díky její statečnosti vypadá jako slaboch, který se bojí každého bouchnutí dveří. Tito dva mi prostě moc neseděli...
Knihu doplňují krásné ilustrace, což jsem brala jako pozitivum.

hledaseniki
hledaseniki
24.06.2022 3 z 5

Zase tu máme starou dobrou Darcy Coates, která je zárukou toho, že když máte knižní krizi nebo nevíte co číst, tak její knihy vás z toho dostanou.
Celkem tradiční zápletka, která je v tomto případě obohacená o kresby, což bylo příjemné zpestření. I přesto, že mám vždycky problém s autorčiným zakončením příběhu a jsou to knihy podobného rázu, tak nikdy neodolám a vždy si její knihy přečtu ráda a Fantom z Blackwoodu nebyl výjimkou. Hlavní hrdinka mě bavila stejně jako ten přístup k domu, kresby jsou krásné a tak nějak doplňují čtenářovu fantazii. Moje nejoblíbenější kniha z téhle série je Přízraky domu Carrowů a já pořád čekám, kdy mě Coates překvapí a tuhle knihu vyšoupne z prvního místa, čekám a asi už navždycky budu, protože i přesto, že mám nějaké výhrady, tak mám potřebu její knihy stejně stále vyhledávat.

Janetg
Janetg
23.06.2022 4 z 5

Žádná kniha z této série mě zatím nezklamala, a tato není výjimka. Musím se ale přiznat, že ze všech je tahle pro mě nejslabší. Jednak mi konec přišel takový nijaký, rychlý, nemastný, neslaný a dále tu byla hlavní hrdinka Mara, kterou jsem nesnášela už snad od prvního přečtení jejího jména. Zkrátka špatný charakter, který v knize vůbec nefungoval. Musím ale ocenit ilustrace, ty mi velmi líbily.

muchomurka
muchomurka
20.06.2022 3 z 5

Vypadalo to zajímavě, ale jak děj nabíral spád, nějak to ztrácelo potenciál. Mara byla nesympatická a dost nevyrovnaná osobnost , vůbec nevím, co na ní Neil viděl, ale láska je láska. Vysvětlení a nadpřirozeno mi nevadilo, ale přišlo mi to celé takové plytké, jak kdyby autorka vůbec nešla do hloubky a jen plula po povrchu. Musím však přiznat, že čtivé to bylo.
A vůbec nechápu, proč tam byly ilustrace, ty mi hodně vadily.

Basta1912
Basta1912
19.06.2022 1 z 5

Absolutne nesympaticka hrdinka s plnou hlavou mindraku, ktere si ventiluje na podivne na ni zavislem priteli. Neuveritelne me unavovalo jak se o ni dojemne staral a pecoval a ona byla jak frackovity decko. Velice tezko uveritelne x) zamindrakovana princeznicka pred pritelem dela hrdinku a jak neveri na duchy a jak se ji vsecko hnusi, ale jen za chlapem zabouchly dvere, uz veri na certy a bubaky uplne normalne. Blbka. Ilustrace moc krasny, ale jak jsem psala u minule knizky, velice rusi strasidelny dojem. Absolutne nejslabsi ze serie

Agata1988
Agata1988
15.06.2022 2 z 5

Nesympatická a hlavní hrdinka a její natroublej přítel. Chvilkama jsem měla pocit, že čtu román pro dospívající dívky. Jinak atmosféra domu byla na celkem dobře vystižená.

666Jitka
666Jitka
14.06.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, autorka píše čtivou jednoduchou formou, směr děje byl však opět drobet předvídatelný a toho strašidelného v knize zas tolik nebylo.

suiteki
suiteki
13.06.2022 4 z 5

Darcy mě prostě baví. Tenhle díl byl podle mého trochu slabší než osatatní, ale i tak byl super. Miluju tu děsivě pohádkovou atmosferu jejích knih, tohle žádný jiný autor zkrátka neumí. :)

VMJoze
VMJoze
07.06.2022 4 z 5

Na Darcy jsem trošku zanevřel, ale její jednoduchý styl psaní není čas od času na škodu. Je to čtivé, přímočaré, žádné odbočky, proč ne... ale číst více jejích knih za sebou bych asi nedal.
No ale k Blackwoodu!! Pokud vezmeme v potaz výše psané, tak je kniha nadprůměrně dobrá, čtivá, atmosférická.
Až na ty neskutečně otravné fyzické kontakty hlavních hrdinů. Proboha, to bylo strašné, byl jsem na to úplně alergický.

Kate3003
Kate3003
07.06.2022 3 z 5

Další z celku povedených příběhů z pera Darcy Coates i když tentokrát trošku slabší. Musím říct, že předchozí kniha ze série strašidelných domů se mi líbila více. Tak úplně mi nesedla hlavní hrdinka, která při mnoha příležitostech reagovala tak trochu přehnaně a její přítel nebyl o moc lepší . Celý příběh mi hodně připomínal hororový snímek 3:15 zemřeš ( The Anityville horror) kde se také jednalo o dům plný podivných událostí a zvuků, které se začali objevovat poté co v domě došlo k hromadné vraždě jedné rodiny. I přes zjevnou podobnost s tímto dílem v sobě kniha nese i originální rysy. Příběhu nechybělo napětí a duchařská atmosféra byla skvělá. Oceňuji i velmi povedené ilustrace, které knihu doplňovali. Takže jako celek hodnotím knihu kladně, ale myslím, že to Darcy umí i lépe

Niu
Niu
04.06.2022 1 z 5

(SPOILER) Tomu teda říkám katastrofa. A ono se to osvětlilo, jak tak koukám do profilu knihy. Vypadá to, že rokem napsání 2015 se řadí k počáteční tvorbě autorky. A bohužel je to znát. Je to jediná kniha (co si tak vybavuji) z této série, kde je na začátku nějaký pár. A značně to příběhu ubližuje. Mara je na přes držku a Neil je slaďouš největšího kalibru ("Maro, miláčku, světlo mého života, koťátko,...Ať uděláš cokoli, myslím, že jsi úžasná." - za to by se nemusela stydět podřadná romantika). Ne, od strašidelných domů čekám především napětí, strach, nikoli kýčovitou romanťárnu. Celou knihou se prolíná nelogika. Jak hlavní postavy, tak autorčiným úmyslem. Rozumějme - v domě není elektřina, ale již dvacet let tam zůstala televize, přehrávač, je tam internet (při prohlídce zmíněno); přitom generátor nikde (a je nepravděpodobné, že by ho někdo ukradl - ale to zjistíte, až přečtete). Co mě dostalo, byl provaz, který asi celou dobu visel ze zábradlí, po dobu, co tam bydlelo dalších 6 rodin. Mara jako malá měla králíka, ale nemohli si dovolit veterináře, aby ho utratil, tak ho utopili ... ?!!!!! Co tohle je za blbost. V jednom kuse protiřečení. Po koupi domu se Mara vysloví, že jí zbylo ještě mnoho peněz (i když neřeší svou vlastní práci) a v závěru říká, že do toho investovala vše, tak moc pro ni znamená. Taky při seznamování s vymítači, se Maře podaří pěkně Everecu urazit. Je holt neomalená a marná. Přemýšlím, jestli jsem kdy četla knihu s tak protivnou hlavní postavou. Jedna hvězda za strašidelnou atmosféru, jinak zklamání.

Dandulka
Dandulka
31.05.2022 5 z 5

Zatím nejnovější přírůstek do série strašidelných domů byl opravdu vynikající. Zároveň je tohle první kniha, jejíž příběh je doprovázen ilustracemi.

Deia
Deia
28.05.2022 3 z 5

Knihy od Darcy sú čtivé, aj túto som zhltla za jeden večer, ale úplne nadšená z príbehu nie som. Mara mi spočiatku prišla celkom sympatická, páčila sa mi jej nezávislosť a túžba všetko racionálne vysvetliť. Len jej neschopnosť plánovania mi teda vadila, ešte že mala svojho priateľa, Neila, ktorý ju zakaždým zachránil. Tiež som veľmi nechápala tomu, že kto si kúpi obrovský dom bez elektriny a ďaleko od všetkého, ešte k tomu, keď nemá auto (zjavne teda Mara). Okrem toho mi táto časť prišla trochu viac strašidelnejšia a atmosférickejšia oproti tým ostatným (aj keď báť som sa nebála a to som knihu čítala neskoro večer) a pri čítaní som sa veru nenudila. Napriek tomu to ale na mňa celé nejak nepôsobilo, príbeh sa mi nedostal pod kožu a aj hlavná postava mi prišla časom otravnejšia. Ale v podstate som od knihy dostala to, čo som čakala – vcelku príjemnú, oddychovú jednohubku.

ka.dudk
ka.dudk
23.05.2022 4 z 5

Další oddechová duchařina.
Na mě dost přehnané, ale i tak se těším na další knihu ze serie :-).
Pravda, že hlavní hrdinka byla trošku na Facku (už se prober :-D),ale bavilo jako každý díl.
První díl,kde se objevují kresby, které skvěle doplňují příběh

NymphMaeve
NymphMaeve
20.05.2022 5 z 5

Série Strašidelné domy je prostě boží, první díl mne dostal a pak se to tak nějak střídalo (jeden lepší, druhý horší). Na Fantoma z Blackwoodu jsem se těšila dvojnásob už jen proto, že má o dost větší rozsah a já se nemohla dočkat, až si knihu užiju. Do děje a do Mařina života jsem skočila přímo a nemohla se odtrhnout. Charakteristika její i Neila byla jako vždy super. Čím dále vyniká víceméně celá série je malé množství postav a větší důraz na domy a duchy. Od začátku jsem se ponořila do příběhu a nechtělo se mi ven, dokonce jsem několikrát vytáhla knihu na tajňačku i v práci. Příběh je strhující, naprosto úžasný a nepolevuje, napětí vzrůstá a místy graduje. Knihu jsem si fantasticky užila a nebojím se jí dát na stejnou úroveň jako první díl. Je úžasná.