Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2332 737

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

Akireee
25.10.2019 4 z 5

První polovina knihy byla super, takový to napětí, kdy člověk neví na čem je. Druhá polovina už nebyla tak super, ale ani špatná. Chybělo mi větší rozvedení historie rodiny. Každopádně kniha špatná nebyla a skvěle se četla.

Jaruna644
24.10.2019

Moc se mi líbila,výborně se čte a hlavně je u něčem.
Jaruna644

mata57
22.10.2019 5 z 5

Milý, téměř pohádkový horůrek. Adrenalinu tak akorát. Bezva oddechovka. Dílko pro náctileté až stoleté... Akorát ilustrace na obalu zcela neodpovídá popisu v knize.

Hell_Rihova
21.10.2019 5 z 5

Mrazivá duchařina, u které mi běhal mráz po zádech, a to opravdu. Když jsem knihu četla, nemohla jsem sedět zády ke dveřím a četla jsem ji převážně ve dne. Ale i tak byla knížka skvělá, hodně napínavá a strašidelná, přesně to, co od knížky tohoto typu očekávám.

PaniJani
21.10.2019 5 z 5

Horory a zvlášť duchařiny nečtu. Ale tuhle jsem musela. Mluvilo se o ní leckde a většinou se nešetřilo chválou. A i já se musím ke kladným ohlasů přidat. Paráda! Nevím, jestli knížka je fakt tak dobrá, nebo tak připadla mě, když nemám načtenou tuto tématiku. Když pominu nadpřirozeno, tak jsem nacházela v příběhu pár věcí, který mi tam nějak nehrály. Ale co, vždyť všechno nemusí dávat vždy smysl! A jo, bála jsem se. Původně jsem si říkala, že si přečtu Ducha a stačí mi to, teď ale vážně uvažuji ještě o Tajemství sídla Craven Manor , která nedávno autorce vyšla.

wooloong
15.10.2019 3 z 5

Od začátku autorka budovala poměrně hustou atmosféru strachu, aby ji pak zabila příliš explicitní příšerou. Občas mi zůstával rozum stát nad nelogičnostmi. Adrienne se večer nepodaří rozdělat oheň, ale ráno jí v krbu lupou dohořívající polena. Celý den uklízí a utírá prach, ale večer se jí nechce jít do těch zaprášených pokojů. Kdykoli se setká se svými přítelkyněmi, popisy osob a situací sklouznou na úroveň tak 15+. Proč nezapálila svíčku, když na to byla tolikrát upozorněna? (OK, aby se pohnul děj ke kýženému finále.) A proč sakra za celou dobu neumyla ta okna?

escapelle
13.10.2019 4 z 5

Velmi čtivá oddychovka na dva večery☺️

Johanaop
13.10.2019 3 z 5

Jednohubka na jedno odpoledne. Začátek mě navnadil, po dočtení ale musím říct, že jsem od knihy čekala daleko víc. Rozhodně bych ale knihu nezatracovala, ráda si přečtu i Tajemství sídla. Příběh bych doporučila nenáročným milovníkům hororové literatury.

Costanzo
13.10.2019 5 z 5

Upoutal mě přebal knihy, který na mě působil temně a zlověstně. Duch domu Asburnů je duchařina s hororovými prvky, která vás nenechá ani chvilku odpočinout a celou dobu příběhu budete jako na trní. Kniha je rozdělena na kapitoly, které byly přiměřeně dlouhé a začíná pozvolným tempem. Ale i když se na prvních stránkách seznamujeme s Adrienne a prohlížíme si její budoucí dům, přesto cítíme, že není něco v pořádku a s napětím otáčíme stránky. Naše fantazie pracuje naplno a první sled událostí na sebe nenechá dlouho čekat. Dům byl opravdu velmi strašidelně a reálně vykreslen. Nejen, že se nachází uprostřed lesů a poměrně daleko za městem, ale elektřina je zavedena pouze ve spodním patře, další patra jsou úplně ponořena do tmy. A to není zdaleka všechno: vrzající podlahy, tuna prachu, staré výtisky knih, mdlé světlo v žárovkách, tmavá zákoutí, skučící vítr, zlověstné noci, tapety vyvolávající klaustrofobii nebo rachotící vodovodní trubky. Kniha se mi opravdu dostala pod kůži. Ač se některým může zdát, že námět se strašidelnými domy není originální, přesto nemohu autorce vytknout absolutně nic. Čtivý styl vyprávění, kniha byla napínavá a místy opravdu děsivá. Líbil se mi i počet stran, protože autorka se nesnažila příběh zbytečně natáhnout. Za mě super.

doffydee
12.10.2019 1 z 5

Ne, ne a prostě ne!
Něco takového jsem snad nečetla nebo si na to nepamatuji a snad ještě nikdy jsem z knihy nebyla tak strašně moc zklamaná.
Nějak jsem tomu nemohla věřit, že mě to až na tolik zklamalo, takže jsem knihu půjčila několika svým známým a bohužel byli stejného názoru jako já...

Nebudu tady knížku urážet - určitě dle komentářů najde své milovníky :)
Nicméně za mě - kniha pro věkové kategorie 12-17 let.
Pro méně náročné čtenáře, kteří kupříkladu nečetli Kinga, LoveCrafta, Simmonse, Ketchuma a další mnohem brutálnější autory, kteří ví, jak s děsem opravdu nakládat.

Proč jsem si knížku koupila - doporučili mi jí v knihkupectví jako hit, i když jsem zmínila, že jsem poměrně náročný čtenář co se hororů všeobecně týče. Na knihu byly taky dobré, až opravdu moc dobré ohlasy.
Opak je v mém případě bohužel pravdou - knížka byla každou stránkou strašně moc předvidatelná upřímně jsem ji přečetla až do konce, jen proto, protože jsem chtěla vědět zda mám pravdu v tom co si myslím, že se stane.
Svým způsobem ano, i když na druhou stránku to jako vážně?! Připadalo mi, že autorce došly nápady a tak to nějak dokončila, jen aby to dokončila. - Laicky = poměrně odfláknuté.

Začátek byl vcelku dobrý, dokonce je tam i druhý pohled ''záškodnice'' která mi udělala hodně velkou radost a těšila jsem se. No ehm těšila jsem se předčasně - autorka navnadila, ale pohled druhé postavy, který si osobně myslím byl zdaleka více zájímavější a lepší než hlavní postavy, byl uveden 2x - přitom kdyby autorka chtěla mohla si s tím dokanale pohrát, neboť měla opravdu dobrý námět, když se někdo nebo NĚCO kope rukami z vlhkého hrobu.
Dále už nic víc.. což je hodně smutné.
Myslím si, že kdyby autorka pominula večeře postavy a doplňování misky pro kočku, neustálé nakupování jídla, koupaní ( už tam fakt chybělo jen jak si hl.postava chodí každou kapitolu na wc) a zařadila tam mnohem zajímavější prvky, bylo by to mnohem lepší.

Opravdu oddechové čtení pro nenáročné.

Anna666
07.10.2019 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem četla.

caldap
06.10.2019 5 z 5

Dlouho jsem pátrala po knize, která by byla opravdu napínavá, myslím, že tento horor splnil má očekávání. Knihu doporučuji čtenářům, kteří mají rádi napětí a trochu toho strachu.

Andynka
06.10.2019 3 z 5

Z knihy jsem byla naprosto nadšená. I když je to takový tuctový příběh, který již z hororů známe.
Chvílemi mi běhal mráz po zádech, v noci jsem se bála jít si i pro pití. Ale ten konec.... to je taková škoda, úplně to tu strašidelnost a to napětí rozdupalo.
Je to škoda, že se spisovatelka nedokázala držet trochu víc při zemi, aby to nebylo tak moc přitažené za vlasy.
Každopádně i tak to není moc příjemné čtení na noc. :)

ivana02
05.10.2019 3 z 5

Klasický, dobře napsaný horor. Mladá žena zdědí tajemný dům, který má v okolí strašidelnou pověst. Hned po nastěhování pochopí, že dům je velice podivný a začnou se dít nepřirozené události. Jak zemřeli jeho dávno mrtví obyvatelé? Straší v domě? Byla její teta hodná paní, nebo vraždící zrůda? Kdo ji ohrožuje na životě? Napínavé čtení, které se čte lehce.

Vladix
03.10.2019 5 z 5

Trochu guilty pleasure, víte jak to myslím :-) ale měla jsem chuť na duchařinu, na něco nadpřirozeného. Musím říct, že kniha se četla sama, byla napínavá a místy opravdu strašidelná.

Samema
02.10.2019 4 z 5

Tajemný příběh tajemného domu,s velmi sympatickou hrdinkou a zajímavým rozuzlením

orinka3
02.10.2019 4 z 5

Měla jsem obavy, aby to nebyla podobná slátanina jako její druhá kniha, ale jde o příjemné překvapení. Tato knížka se mi jeví promyšlenější a propracovanější. I napínavější. Naše knižní hrdinka překonává vlastní strach, projevuje velkou statečnost a těžko by se asi našel někdo, kdo by po prvních zkušenostech nevzal přenosku s kocourem a neutekl do bezpečí. Nezbytné setkání s příšerou, boj s ní a překvapivé zjistění, jak to tenkrát vlastně všecko bylo. Wolfgang je kocour jaksepatří a i když se nezdá, i on se přidá s pomocí. Jenom jsem skoro až do konce knihy čekala na to, až Adrienne konečně zapálí tu svíčku! Nic jí v tom vlastně nebránilo. Jen mi vrtá hlavou: je kousnutí od zombie infekční? Vždycky jsem si myslila, že mrtvolný jed zabíjí v krátké době. Tady se to jaksi neřešilo.

Dermiska
29.09.2019 5 z 5

Skvělá :-)

beruska
28.09.2019 5 z 5

Příběh se mi moc líbil... Strašidelná atmosféra, tajemství, napětí, to vše jsem v knize našla :)... A samozřejmě jsem si koupila i autorčinu další knihu, která vyšla nedávno :) :D ... Ráda dám 5 * :) ...

ondrula
19.09.2019 4 z 5

Po knize jsem sáhl proto, že jsem najednou dostal hroznou chuť na duchařinu ze starého (nejlépe anglického) panského sídla. Má očekávání se naplnila jen zčásti, protože o duchařinu v pravém slova smyslu se nejedná a lokalizace děje je mi neznámá (asi USA, případně Austrálie). Čtyři hvězdy dávám především proto, že kniha je děsivá (občas se mi ji nechtělo večer číst) a je čtivě napsána.

Vytknout pohříchu musím prvoplánovitost zápletky. Mladá dívka bez jakéhokoliv zázemí, majetku či sociálních kontaktů (nepočítaje kocoura) se zčista jasna nastěhuje do staré barabizny uprostřed lesů, ke které přijde jako slepá k houslím. Dům má pochybnou a záhadnou minulost. Tím si autorka výborně připravila půdu pro další hororové motivy, ale je jasné, že to strašně láme přes koleno.

Dále mi trochu vadilo dávkování děsivosti. Nechci příliš vyzrazovat z děje knihy, ale přišlo mi, že ve většině knihy o žádný zvláštní děs nejde, spíše se jedná o neurčité náznaky, noční zvuky, domněnky a také báje a zvěsti s domem spojené. Nic moc. V poslední čtvrtině knihy se oproti tomu dostaví hororový motiv tak strašlivě děsivý, že je čtenáři skoro až k smíchu, jak úporně se snaží autorka čtenáře vystrašit, působí to jako scény z amerického hororového filmu.