Strašidelná vagina

Strašidelná vagina https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367501/bmid_strasidelna-vagina-JXt-367501.jpg 3 338 107

Steve bláznivě miluje svou excentrickou přítelkyni Stacy. Jejich sexuální život však poslední dobou nestojí za nic, protože Steva trápí podivuhodné kvílivé zvuky, které se linou ze Stacyiných intimních partií. Stacy si je vědoma, že jí straší ve vagině, ale nedělá z toho žádnou vědu. Když se z ní pak jednou večer vysouká kostlivec, Stacy pochopí, že v sobě ukrývá obrovskou záhadu, a svého přítele přesvědčí, aby se do ní vplížil a zjistil, co je ono zvláštní místo zač...   Strašidelná vagina, jedno z vrcholných děl žánru bizarro fiction, nabízí příběh přesně o tom, co slibuje v názvu, v čtenářsky přívětivé kombinaci groteskna, hororu a erotiky. Titulní novelu doplňují neméně výstřední povídky Porno v srpnu a Fantastické orgie.... celý text

Literatura světová , Horory , Erotika

Vydáno: , Carcosa

The Haunted Vagina , 2006

honajz2
honajz2
včera 4 z 5

Jo, asi tohle jsem si představoval pod pojmem "bizzaro fiction". Já už teda narazil na dost bizarních fanfikcí a fetišů s nimi spojenými, takže nebudu tvrdit, že jsem byl v šoku, co všechno je Mellick III schopný vyprodukovat, ale jeho úchylná kreativita mě fascinovala, stejně jako u Lidožroutů jsem vše přečetl jedním dechem a ačkoli je dost jasné, že si zde autor hlavně vybíjí svoje fetiše (a u takto laděných povídek se tím ani moc netají), stále mě to bavilo, protože různorodost jednotlivých fetišů dává prostor k tvorbě těch nejdivočtějších nápadů. Ale k samotným povídkám:

Ústřední STRAŠIDELNÁ VAGÍNA se mi líbila nejvíc, navzdory tomu, jak moc mi vadí, jak jsou některé naznačené nápady nevyužité a vlastně k ničemu (městečko zkamenělin, abych moc nespoileroval), ale vše mi vynahradila kreativita zápletky, která je někdy hnusná, někdy zase docela milá (když přistoupíte na náladu světa, o kterém zrovna čtěte - a že to nejde snadno) a to, co z toho vyleze, je znepokojivé i uspokojivé zároveň. Prostě bizarní. A v to přesně jsem doufal. 4*

PORNO V SRPNU se mi narozdíl od ostatních uživatelů líbilo. Sice je poznat, že je to první autorova oficiální povídka, takže je někdy stylově zprasená (když se třeba zničehonic mezi přímými řečmi objeví dialog jak ze scénáře), ale i přesto mě napínala svojí mindfuckovou atmosférou a s každou další stránkou jsem se nemohl dočkat toho, jak tahle skupinka pornoherců dopadne. A nejvíc mě asi překvapilo, že konec přišel, byl smysluplný (opět, pokud přistoupíte na pravidla vybudovaného světa) a na povídku takového rozsahu naprosto ideální. Za mě tedy ano, proč ne a navzdory autorovu doslovu si myslím, že určitá obžaloba pornobranže tam je. Nejen, že jsem si při tom lehce (ale zato často) vzpomněl na film Život i smrt porno bande, ale taky sám autor tohle čtení v doslovu poté, co ho popře, zase naznačí. Jen nemá rád, když se v jeho fantaziích čtenáři přehnaně hrabou a to se dá naprosto pochopit. Slabé 4*

FANTASTICKÉ ORGIE jsou pro mě nejslabší, ale spíš kvůli tomu, že je to typická "fetišistická" povídka. Mellick III to netají, sám to čtenářům v doslovu napíše a budiž, číst mě to bavilo, vygraduje to dobře a napětí zde též nechybí, jen tomu chybí určitý... dejme tomu přesah, ačkoli spíš "přesah" nebo zdání přesahu. Něco, co by to posunulo výš, než nad prosté vypsání z vlastního fetiše. Silné 3*

Celkově jsem ale spokojený a už se těším, co v Mellickově tvorbě ještě objevím. Slabé 4*

Elhzar
Elhzar
28.02.2024 3 z 5

Strašidelná vagína svým bizarním způsobem dávala nějak smysl. Porno mi přišlo úplně mimo a Orgie byly vlastně docela fajn. Celkem tak tři hvězdičky. Zkusil jsem od autora dvě knihy, ale asi nemám potřebu zkoušet dál...

Dandulka
Dandulka
26.02.2024 4 z 5

Bylo to zvláštní,ale dalo se to zvládnout. Jen poslední povídka byla opravdu hodně divná. Pomalu si na autorův styl zvykám.

m2056
m2056
03.01.2024 2 z 5

Kniha má tři povídky čtou se rychle dvě jsou krátké plus doslov aurora tohle mě přišlo jak slabší podprůměrné. První povídka je i název knihy ta je velice zdařilá a příjemně i pobaví a na konci i chcete přemýšlel jak to mohlo pokračovat dál.

Luigi1
Luigi1
30.12.2023 4 z 5

Tak to jsem ještě nečetl něco tak úchylného

Nuttelka
Nuttelka
12.11.2023 2 z 5

Autora jsem zkusila z čisté zvědavosti, jelikož se nebráním ničemu.. jak se již zmiňuje, začalo to dobře, říkala jsem si, skvělý bizár na vypnutí hlavy.. ale hodně rychle to šlo z kopce, i když má kniha jen pár stran, nemohla jsem ji dolousknout.. no nic, další autorovy knihy vynechám :-)))

JednorožecEva
JednorožecEva
25.10.2023 4 z 5

Tak to byla pěkná ptákovina (v dobrém). Takže záměr to splnilo. :D

FlexiMZ
FlexiMZ
07.10.2023 4 z 5

Carlton Mellick III byl dlouho autorem, o kterém jsem slýchala rozporuplná hodnocení. Po dočtení Strašidelné vagíny můžu konstatovat, že jeho knihy rozhodně nejsou pro každého, ale kdo dokáže číst příběh, aniž by ho bral až příliš vážně a doslovně, ten si tohle užije. Pojďme si představit jednotlivé novely/povídky.

Celé dění otevírá poněkud delší povídka-novela STRAŠIDELNÁ VAGÍNA. Hlavní aktérce Stacy straší ve vagíně. Ozývají se jí z ní zvláštní zvuky. A když jednoho dne při milostných chvilkách s jejím přítelem vykoukne přímo z její vagíny kostlivec, nemůže to nechat jen tak bez povšimnutí... Během čtení této novely jsem si chtě nechtě vzpomněla na dětský seriál Byl jednou jeden život. Je to bizarní nálož jako hrom, ale tak moc jsem se u čtení už dlouho nebavila a nenasmála. Tohle se nedá číst s vážnou tváří a duchaplnými myšlenkami. Tohle si prostě vezmete a čtete a nepřemýšlíte. Prostě se jen bavíte a necháte Mellicka, ať se vám o zábavu postará on sám.

Druhá povídka PORNO V SRPNU byla slabší. Šlo o pornoherce, kteří byli vysazeni uprostřed ostrova, kde měli natáčet nejnovější porno. Autor sám v doslovu zmiňuje, že tento kousek byl mezi prvními povídkami, které psal tak, aby se líbily hlavně jemu a patřily tak i mezi začátky jeho bizarní tvorby.

FANTASTICKÁ ORGIE, která celou sbírku uzavírá, byla velmi akční jízda nabitá sexem, orgiemi a pohlavními nemocemi. Autorova fantazie byla v této povídce neskutečná. Obdivovala jsem, s čím vším dokázal přijít a přitom to i přes veškeré bizarnosti dávalo smysl a příběh fungoval, stejně jako u všech povídek v této sbírce. Bizarní a přitom velmi logické a chytré.

Tvorba tohoto autora mě na první dobrou zaujala a nehodlám se čtením jeho knih přestat. Zajímá mě čím dál víc, co dalšího se dočtu v dalších svazcích Mellickova bizarra. Jsem ráda, že u nás takové knihy vycházejí a že i přes to, že se nemusí líbit a sednout všem, mají své nadšené čtenáře.

Shaxx
Shaxx
12.07.2023 3 z 5

Třetí srážka s Mellickem a zatím jako neporažený favorit zůstávají Lidožrouti. Obecně na povídky moc nejsem, takže tenhle formát mi nesedí... A tady tomu není jinak. Nejvíc mě bavila asi úvodní povídka, po které je sbírka (jestli se třem kouskům dá říkat sbírka) pojmenovaná, to byla ujetost dle mého gusta. Úplně mimo mě šla naopak povídka Porno v srpnu, u které ani autor sám nechápe, že v ní někdo hledá hlubší smysl :D Někdy netřeba hledat něco v něčem, kde reálně nic není...Ale aspoň se studentíci literatury nenudí :) Fantastická orgie byla takový zábavný průměr, což je i moje hodnocení téhle knihy - průměr.

Martin_Eli
Martin_Eli
10.05.2023 4 z 5

Překvapivě osvěžující kniha. První povídka s vagínou má styl, možná ještě o něco více se mi líbila poslední povídka Orgie. Prostřední povídka Porno mi přišla úplně mimo, podle mě by ji měl autor vyhodit a přepsat znovu.

Víc se k tomu asi napsat nedá, tohle si každý musí prožít a přečíst sám:).

Syllvanium
Syllvanium
03.02.2023 4 z 5

Měla jsem náladu na krátký weird horror, tak jsem sáhla po nejnovější bizarnosti, která se mi za poslední měsíc ocitla v knihovně. A že to bizarní fakt bylo.

Nejvíc jsem se bavila u "Strašidelné vagíny" a "Fantastických orgií" - obě byly skvělé, rozsahem mohly být klidně podobně dlouhé (ústřední povídce by to možná i prospělo), ale u obou jsem se královsky bavila a usmívala jako idiot. Ano, autor to fakt myslí vážně. A ano, funguje to. Chytne vás to, čtete a čtete, během čtení nevěřícně kroutíte hlavou a vybuchujete smíchy, ale na konci je satisfakce z dobře napsanýho podivna.

O "Pornu v srpnu" nic z výše uvedeného neplatí. Přišlo mi to jako nefunkční patlanina z rádoby surreálných skic, ale vpravdě řečeno, o to víc jsem se nakonec smála, když jsem se v doslovu dočetla, že zrovna tuhle povídku probírají studenti na kurzech moderní fantasy literatury a snaží se dopitvat nějakého smyslu a skryté zprávy v jejích hlubinách - a to je "bizár" sám o sobě, takže cynicky lze říct, že to jistým způsobem taky funguje. :)

ctenar2846
ctenar2846
29.01.2023 4 z 5

Ty pi... pikachu samo sebou. Tři povídky a jedna zajímavější než druhá, pokud bych je měl seřadit tak první je rozhodně Vagina, pak Orgie a nakonec Porno. Tak super jako Zbouchnul jsem Satanovu dceru to ale podle mého názoru nebylo.

StrYke
StrYke
27.01.2023 3 z 5

Kniha se skládá ze 3 povídek se společným, nějakým způsobem bizarně sexuálním motivem. Mně se z nich nejvíce líbila ta ikonická, Strašidelná vagina. Její rozsah je však zbytečně dlouhý a kdyby byl osekán na polovinu, nic zásadního by se, dle mého skromného názoru, nestalo. Ono by se však nic zásadního nejspíš nestalo ani kdyby byla nějakým způsobem osekána (či naopak prodloužena) délka 2 zbývajících povídek. Autor má totiž talent vyprávět často téměř nulový příběh tak zábavně, že rozsah je většinou minoritní. I přes tento talent je však tato kniha z edice Club Bizarre jedna z těch slabších .

Pořadí knih od autora, podle toho, jak se mi líbily: 1. Plyšákokalypsa; 2. Dům na tekutých píscích; 3. Magořina; 4. Zbouchnul jsem Satanovu dceru; 5. Orgie v chomoutu; 6. Strašidelná vagina; 7. Lidožrouti z Lízátkova

tetanurae
tetanurae
28.12.2022 4 z 5

Carlton Mellick III je skutečně úžasný chlapík. Kdo od něj něco četl, ví. Kdo nečetl, měl by napravit.
Kniha Strašidelná vagína obsahuje tři povídky, z nichž každá jedna se řadí do ujetého subžánru hororu BIZARRO.
Samotná Strašidelná vagína je o holce, která skrývá určité intimní tajemství. V její vagíně straší. Což je ještě fajn. Ovšem jen do doby, než se z rozkroku vysouká kostlivec. Milencova výprava do útrob své milé začíná.
Porno v srpnu pak čtenáře zavádí na hladinu širého oceánu, kde protagonisté - pornohvězdy - čekají na natáčecí štáb. Bohužel čekají hodiny a jeden po druhém ztrácejí paměť. Nebo snad ne? Paměť však v žádném případě nevysvětluje záhadnou proměnu těl.
Fantastická orgie nabízí alternativní pohled na swingersparty, kde hlavní hrdina nechce přijít o svou přítelkyni, a proto se vydává do klubu, kde lze získat výhodné pohlavní choroby. Potřebuje získat vibrující penis, jelikož ten jeho pouze hraje stanici z rádia. Ostatní návštěvníci však mají podstatně zajímavější modifikace...
_____________________
Podtrženo, sečteno - Carlton Mellick je autorem, který píše skutečně poutavě a řemeslně zručně. Každý příběh má svůj rázný charakter a okamžitě poznáte Carltonův punc.
Zatímco titulní povídka Strašidelná vagína mi přišla velice odbytá, druhé dvě mě pohltily atmosférou i naprosto luxusními nápady. Ještě se mi nestalo, že by si Mellickovy příběhy byly v něčem zásadním podobné. Krom toho, jak ujeté jsou .
Navrch oceňuji šťavnatý a vtipný překlad od Milana Žáčka , který pomohl udržet ty nejztřeštěnější nápady srozumitelné i pro české publikum.
Něco takového potřebujete číst!!
Celkové hodnocení 75% -hluback-

ViktorieMars
ViktorieMars
21.11.2022 1 z 5

Knížka začala velmi dobře, ale velice rychle to šlo do kytek... druhá půlka už je příliš fantazy a to se mi nelíbilo.

Moniska2410
Moniska2410
18.11.2022 3 z 5

Člověk si při čtení říká,jestli náhodou autor netrpí nějakou duševní nemocí, nebo bere nějaký moc dobrý matroš, nebo má pan Mellick opravdu bujnou fantazii.
Celkem svižně napsaný,místy sem se opravdu bavila.

První povídka mohla být podle mě kratší, určitě neotřelý nápad, jak se dostat do jiné dimenze přes vagínu.

Druhá povídka tam být nemusela,ta mě vůbec nebavila.

Třetí je vcelku zajímavá. Samozřejmě je taky dost bizarní, ale má moc zajímavou myšlenku.

Asi sáhnu po jeho dalších knížkách.

Terva
Terva
28.09.2022 4 z 5

„My dvě jsme spolu měly šukat,
Randy a Mark měli šukat Jennu,
Soul měl šukat Normu a Camesis,
Grim měl šukat Tobyho... „
(Porno v srpnu)

Pozor! Někteří čtenáři budou přesvědčeni, že komentář obsahuje vulgarity, ale není to pravda, jsou to citáty. Nevhodné pro děti do 16-ti let!

Strašidelná vagina – cítíte, jak to zní strašidelně? A to mě vystrašila jen jsem z ní vylezl - tedy, než jsem jí vyndal z balíčku. Dostal jsem jí od jedné místní, dobré, chápavé, uživatelky z Mostu. A tím ti díky, L.Vílko, jak jsi mě vystrašila. Tohle jsem si ani nemohl dát na palubku v tramvaji, protože by si cestující mysleli, že řidič je úchyl. A ne že by tahle sbírka tří povídek byla nějaká normální. Opak je pravdou. Musel jsem se obrnit, tím očekáváním, co že to na mě z vaginy vybafne.

Citát: Kdo ví, jaké podivné potvory žijí v přítelčině pochvě... (Strašidelná vagina)

Tři příběhy, které vás v tomto svazku čekají jsou svým způsobem zajímavé a možná i výjimečné. Jsou hodně bizarní, brutální a dost sexuální. Příběh první mě odrazoval, druhá povídka mě dostala svou dokonalostí a třetí příběh to už bylo docela maso, a hodně perverzní. Ale nakonec jsem byl spokojen. Je to vyvážené, hodně sexuální a krvavé. Navíc ke dvoum povídkám je od pana spisovatele doslov a hlavně ten k třetí povídce mě rozesmál. Ale více se dozvíte v komentářích u samostatných povídek v sekci „Části díla“ a nebo zde:

Citát: Já mám Mluvící frndu nebo Mluvící píču nebo jak by se tomu mělo říkat u holek. (Fantastické orgie)

Nejzajímavější na tom všem je fakt, že i dnes, asi po pěti dnech, co jsem knihu přečetl, si všechny tři příběhy pamatuju, vybavuju a vím o čem byly. Je to vlastně docela silné, i když to bude hodně čtenářů odrazovat. Jenže nakonec asi zjistíte, že tohle všechno jsou vaše skryté tužby, láká vás to a něco podobného by jste chtěli prožít. Po přečtení této sbírky asi zjistíte, jak jste na tom se svými tužbami. Například já bych chtěl cestovat do jiných světů, šukat zezadu žraločici s kozama a prožít super krvavou swingers party, kde získám adamantiové drápy po sexu s Wolverinem.

Citát: Vždyť je to jen blbá povídka. Neber ji zas tak vážně. (Doslov k povídce „Porno v srpnu“.)

Filatov
Filatov
26.08.2022 3 z 5

Tohle je opravdu bizár. Ke knize mě přilákal název a první povídka byla docela zajímavá, místy až nechutná, ale to k tomuto žánru patří. Další dvě mě ale nebavily.

SoňkaSoník
SoňkaSoník
17.08.2022 4 z 5

Jakože... Bizarní to je, občas jsem si říkala, že to je ujetý až moc, ale hltá se to samo. Od první stránky až po poslední. Nikdy nevíte, co se stane na další stránce, v kapitole, řádku. Ale je to super, rozhodně něco, co chytne

rimmon
rimmon
26.07.2022 5 z 5

Můj vstup do světa bizarro Fiction!

A že stál za to.
Nejdřív jsem si říkala že je to fakt ujetý - jenže po pár stránkách prostě nemůžete přestat číst a hltáte každou další stránku. Jsou momenty kdy se smějete, kdy kýváte hlavou ze strany na stranu a říkáte si je toho všechno vůbec možný?!
Ano je.
V tomhle světě kde je králem tenhle autor je možné naprosto všechno!

Kniha obsahuje tři povídky - a kromě strašidelné vagíny tady najdete ještě natáčení naprosto šíleného porno filmu a potom půjdete na swingers párty! Ale takovou jakou jste ještě nikdy nezažili.

Čekala jsem že to bude oddechové čtení a tak nějak se zasměju.

Nečekala jsem že tomuhle žánru naprosto propadnu a budu chtít další a další!

Tak na co ještě čekáte?
Honem do knihkupectví!

humor erotika napětí fantasy bizarro fiction

Část díla

Carlton Mellick III