Strašibraši aneb Tajemství věže v Kamsehrabech

Strašibraši aneb Tajemství věže v Kamsehrabech https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492737/bmid_strasibrasi-aneb-tajemstvi-veze-v-k-hlu-492737.jpg 4 22 5

Baf a Bubu, průšviháři, uprchli ze strašidlácké školy, v níž měli spoustu malérů. Strašení jim nešlo, ani je nebavilo. „Nemehla!“ zahřímal strašmistr Uí, ředitel strašidlácké školy. „Ani myši nedokážete nahnat strach! To bych ji dřív naučil žonglovat dělovou koulí!“ Strašikluci Baf a Bubu sklopili uši, podívali se jeden po druhém, pak na myš a něco zašeptali. Myš vyskočila na hradní výspu, s rozběhem nakopla jednu dělovou kouli, jako by to byl míč, a trefila strašmistra do hlavy. Uí padl jak zasažený dělem. „Tohle vám nedaruje,“ sykl Fukejřík. „Musíte zmizet!“ Tak Baf a Bubu odletěli z hradu ohniprutem a zastavili se až o věž v Kamsehrabech, kde jejich pokusy roztočí kolotoč bláznivých situací a podivností. Sami by se z nich snad ani nevymotali, kdyby jim nepomohli kamarádi…... celý text

Akvabela
Akvabela
09.06.2023 5 z 5

Kniha je opravdu skvělá. Moc se nám líbila.

Barabora
Barabora
18.03.2021 4 z 5

Super kniha. Vtipná, milá, prostě super. Ale protože, to není úplně nejlepší kniha, pro děti, kterou jsem poslední dobou četla, tak dávám 4*. Každopádně dej byl vymyšlený dobře, a dobrý nápad. Tohle, by mě asi nenapadlo.

JankaV80
JankaV80
08.04.2020 4 z 5

Z této knihy mám rozporuplné pocity, vlastně ani moc nevím, o co ni napsat. Jako dospělý člověk jsem čekala víc, ale můj syn byl z knihy naprosto nadšený. A protože je to knížka pro děti (a ne dospělé), hodnotím knihu dětskýma očima .....
Strašibraši to jsou strašidla Baf a Bubu, kteří jsou téměř jako bratři a které, překvapivě, strašení nebaví a ani jim moc nejde. Baf a Bubu jsou tak moc nešikovní, že raději prchají ze strašidlácké školy do věže malého a zapadlého městečka Kamsehraby. A v Kamsehrabech Baf a Bubu straší, ale straší tak nešikovně, že jedna nehoda stíhá druhou. A aby tomu tak nebylo, Baf a Bubu se rozhodnou, že by se měli naučit čarovat pořádně. Protože jen strašidla, která umí svoje řemeslo pořádně, jsou hodna toho, aby mohla zůstat ve věži v Kamsehrabech. Povede se jim to? Napraví se a zaslouží si Baf a Bubu svůj nový domov?

MartinaF
MartinaF
07.01.2014 4 z 5

Veselé vyprávění o tom, jak se v kamsehrabské věži objevila dvě strašidla Baf a Bubu a jak všechno popletli, než se naučili pořádně strašit. Kniha je trochu bláznivá, ale dětem se příběh líbil a mně taky. Navíc je kniha doplněna krásnými ilustracemi.

Ypeta
Ypeta
08.11.2012 5 z 5

Báječný svět dvou strašidelných brášků zaujme nejen svými příběhy, ale i nádhernými ilustracemi Markéty Vydrové. Knížku jsme přečetli jedním dechem a myslím, že udělá radost každému dítku. Příběhy a dobrodružství malé děti doslova pohltí. Mohu jen a jen doporučit

Autoři knihy

Miloš Kratochvíl