Stránky světa

Stránky světa https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260998/bmid_stranky-sveta-jOX-260998.jpg 4 254 81

Stránky světa série

Furia Salamandra Faerfaxová žije ve světě knih. Sídlo její rodiny v sobě ukrývá nekonečnou knihovnu. Do jejích hlubin se Furia vydává pátrat po jednom velmi speciálním svazku: své vlastní dušeknize. S ním ovládne sílu a magii slov. Ale netuší, jak smrtelné nebezpečí se nad ní vznáší. Každá kniha má totiž i své tajné stránky. Její rodinu ohrožuje mocný nepřítel – a jde po krku i jí. Musí se vydat do Libropolisu, města ztracených knihkupectví, ovšem nebude to snadná cesta. Boj proti vládcům bibliomantiky právě začíná!... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Die Seiten der Welt , 2014

Luciefever
24.02.2022 2 z 5

Téma dobré, vlastně dost pěkné. Pro knihomola je kniha o knihách domácí hřiště. Ale v tomto případě je spousta 'jenže'. Dalšího dílu netřeba.

janca6129
29.08.2021 2 z 5

Ani nevím, jestli mám chuť se pouštět do dalších dílů...

Stránky světa jsou knížkou plnou skvělých a zajímavých nápadů, ale tak nešikovně pospojovaných - místy to působilo dost překombinovaně.

Začátek mě těžce nebavil. Nedokázala jsem se začíst, a to i přesto, že spousta nápadů (psaní Fantastica, bibliomantika, dušeknihy...) se mi dost líbila. Přišlo mi to podivně nudně psané, dialogy byly příšerné a hlavní hrdinku bych nejradši něčím bavila. Třeba knihou.

Protože se ale můj seznam nedočtených prodlužuje, vydržela jsem ten hrozný začátek (v duchu sice několikrát proklela Furiu a její nepochopitelné chování a jednání), dostala se přes méně nudný prostředek až ke konci, který mě na knize bavil ze všeho nejvíc.

kikidok
25.10.2020 2 z 5

Tak toto mě bohužel nenadchlo. Naopak mě to zklamalo. Ze začátku jsem měla pocit, že čtu knihu pro děti, ale potom, co autor celkem dopodrobna popisoval smrt skoro všech postav, které nám představil, jsem si řekla, že to tak asi nebude. Zápletka mě moc nebavila a nezajímala, konec byl trochu zajímavější, ale asi s ním bohužel nesouhlasím. Vytvořený svět mi přišel hodně povrchový, co autor nemusel říct tak neřekl. Konec je naštěstí uzavřený, takže nemám potřebu si přečíst druhý díl

TeoK7
07.07.2020 5 z 5

super kniha o knihách ve světě kniho-čarodějů

Patlalca
01.07.2020 5 z 5

Úžasný příběh. Chystám se na dvojku.

Anannas
17.06.2020 4 z 5

Nádherný, originální příběh! Spousta skvělých nápadů. A moje nejoblíbenější postavy – Lampa a Křeslo. Vážně pěkný...
Bohužel do pokračování jsem se už začíst nedokázala, a tak zůstávám jen u tohoto dílu.

meda2007
04.04.2020 4 z 5

Chvili mi trvalo nez jsem se do knihy zacetla. Libil se mi krasny originalni pribeh. Moc pekne vymysleny. Postavy krasne popsane a dost mile. Akorat dej se na me moc tahl. Vse podstatneho se vlastne odehralo az v posledni casti knihy. Proto o jednu hvezdu mene.

Lumine
31.12.2019 4 z 5

Líbila se mi. V příběhu bylo několik pěkných zvratů, ucházející boje a obecně se lišila od klasické YA přes kopírák.
Nápad s magií mezi stranami knih je ve svém provedení ojedinělý a dobře provedený. Hlavní postavy jsou silně napsané a podpůrné charaktery nezastiňují hrdiny.
Slušná knížka s odsýpajícím dějem. Mám ji ráda.

pipa36
15.11.2019 5 z 5

Pokud knize dáte šanci, pohltí vás. Velmi dobře napsaný příběh, plný napětí, kouzlení a emocí. Hlavní hrdinka hned na začátku knihy ztratí vše, co má, a to málo, co jí zbylo, si musí vybojovat zpátky... Hned otevírám další díl.

Luciluc
27.10.2019 3 z 5

Ačkoli nejsem cílovou skupinou, sáhla jsem po Stránkách světa, protože jsem si oblíbila autora už při čtení série Arkádie a jako dítě jsem od něj četla sérii Sedm pečetí, která se mi také líbila. Jelikož jsem velká fanynka knížek a čtení, upoutala mě anotace knihy na první dobrou.

Co se mi líbilo a co mě zaujalo:
- celkově námět knihy, svět, který Kai Meyer stvořil (bibliomantika, exlibri, prázdné knihy, Libropolis, dušeknihy,…)
- netradiční jména některých postav (Furia Salamandra Faerfaxová, Pip, Tiberius, Severin, Isis Nimmernis)
- dopisování si Furie se Severinem Rosenkreutzem prostřednictvím knihy, i když je dělilo dvě stě let
„Pro mě znamenala bibliomantika vždycky to kouzlo knih, které jsme četli v dětství,“ řekl. „Někdy cestou ke stáří se ztratila. Staré příběhy vybledly, a když se znovu začteme, připadá nám těžké je milovat tak jako tehdy.“ (kap. 56)
- lampa a křeslo naplněné bibliomantským životem
- les mrtvých knih a kalisté (bývalé dušeknihy, které jsou přes den lidmi a v noci stromy)
- Kai Meyer „nemá problém“ nechat zemřít hned několik postav a to i zkraje příběhu
- všechny postavy (až na Okouzlující a její kavalíry) mi byly svým způsobem sympatické (líbila se mi dějová linka Cat-Finnian)
- odkaz na Shakespeara (Puk a Ariel, Bratři Bardi, Shakespearovi exlibri)

Ačkoliv mi dlouhou dobu trvalo, než jsem se ke knize vůbec dostala a poté jsem ji i dlouho četla, líbila se mi, i když ji beru jako první rozjezdový díl a někdy do budoucna bych si ráda přečetla i pokračování. Myslím, že pro děti, které jsou cílovou skupinou, bude dobrou volbou.

„Síla není otázkou nástroje, nýbrž postoje.“ (kap. 21)

andrejci
05.09.2019 4 z 5

Moc jsme se na tuhle knížku těšila. Zaujala mě obálka i anotace a proto to pro mně bylo trochu zklamání. Ztrácela jsme se tam. Chvilku jsem četla a pak jsem prostě nevěděla co se tam děje takže jsme se musela vrátit. Postavy mě nějak extra nezaujali. Jediné co bylo zajímavé byla Isis a potom ten konec. Doufám, že další díl bude lepší.

1v8na
16.08.2019 1 z 5

Kniha mě dost zklamala.
Zaujala mě obálkou a námětem ze světa knih.
Měla jsem však šílený problém se začíst. Hlavní hrdinka mi nesedla - byla mi nesympatická.
Kniha skončila nedočtená.

Nuray
31.07.2019 2 z 5

Mrzí mě to, ale nikdy dřív se mi nestalo, že bych knihu nedočetla. Letos je to už podruhé.

Ne, že by kniha byla tak děsná. Nemyslím si. Začátek se mi líbil, docela vtipně podané. Ale čím dál jsem se dostávala, tím víc jsem knihu odkládala. A že jsem jinak schopná zhltnout takovou knihu jedním dechem. Svět se mi líbil. Na začátku mě dost zajímalo, jak to bude se Severinem a se záhadou knihovny v domě. Ale teď už prostě ne. Skončila jsem na straně 249 a řekla jsem si, že než se přemlouvat do čtení, tak si radši půjčím něco jiného, na čtení nezáživných věcí bude dost času ve školním roce.

Takže, díky za svět, ale stačilo.

kolacky
07.07.2019 4 z 5

Zpočátku hodně young, potom se to rozjelo... Na mě trochu moc mrtvých přátel, ale moje kniha to není... je autorova. Jsem zvědavá na druhý a třetí díl.

Percabethka
25.05.2019 2 z 5

Knížka, která se točí kolem knih, navíc krásná obálka, předsádka a "záložka" Libropolis a Kai Meyer, jeden z mých nejoblíbenějších dětských fantasy autorů.
Podle toho všeho jsem v knihkupectví usoudila, že ta knížka musí být prostě skvělá. Nebyla.
Hlavní hrdinka Furia jedná celou dobu hrozně nelogicky, její charakter se mění pomalu každou stránku, ale ne proto, že by se její postava nějak vyvíjela, prostě se jen... mění. To samé ostatní postavy. Příběh nic moc, navíc mi ta kniha podle mě nic nedala. Jediné, co se mi líbilo, byl svět, ve kterém se příběh odehrával. Možná, že kdyby Meyer změnil vypravěče a napsal ze stejného světa trošku pozměněný příběh v ich-formě, nechal Furii vysvětlit, co se chystá dělat a proč, a nezabil skoro všechny postavy (tímhle svým vražděním postav se snad snaží předčit Hru o trůny...), byly by Stránky světa mnohem lepší.

Ronnie68
18.05.2019 1 z 5

Bohužel jsem se do knihy nedokázala začínat a odložila jsem ji na 100. stránce

Barbar11
15.03.2019 4 z 5

Úžasná, bať někdy truchu pomotaná.

vlkcz
04.02.2019 4 z 5

Dost dobrý. Jenom škoda trochu "amerického" konce. I když to vlastně úplný konec není. Místy to navíc, i na YA, působí trochu moc "dětsky". A korektor, pokud knihu vůbec nějaký viděl, si moc práce nepřidělával, jinak by tam nemohlo být tolik tiskových i gramatických chyb.
Ale přesto, že to vypadá, že jenom kritizuji, jsem hodně spokojen a těším se na pokračování. Nebýt výše uvedených věcí, je to 5* bez debat.

Parwana
24.11.2018 4 z 5

Skvěle napsané a velmi čtivé. Požitek pro lidi, kteří milují knížky a knihovny.

Dandulka
31.10.2018

I přes rozsáhlost příběhu jsem měla tuto knížku velmi rychle přečtenou a chystám se na pokračování. Jsem moc zvědavá.

knihovny pro dospívající mládež (young adult)

Kai Meyer
německá, 1969