Stránky světa

Stránky světa https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260998/bmid_stranky-sveta-jOX-260998.jpg 4 254 81

Stránky světa série

Furia Salamandra Faerfaxová žije ve světě knih. Sídlo její rodiny v sobě ukrývá nekonečnou knihovnu. Do jejích hlubin se Furia vydává pátrat po jednom velmi speciálním svazku: své vlastní dušeknize. S ním ovládne sílu a magii slov. Ale netuší, jak smrtelné nebezpečí se nad ní vznáší. Každá kniha má totiž i své tajné stránky. Její rodinu ohrožuje mocný nepřítel – a jde po krku i jí. Musí se vydat do Libropolisu, města ztracených knihkupectví, ovšem nebude to snadná cesta. Boj proti vládcům bibliomantiky právě začíná!... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Die Seiten der Welt , 2014

SeiyaOri
05.10.2018 5 z 5

Na 5* to bohužel není jelikož námět je lepší než samotné zpracování, ale svět a nápad dost kompenzuje občas protahovaný slabší děj. Nicméně celkově je to velmi pěkná kniha, i když jsem ji musela číct po kouskách, jeliož po pár kapitolách mě už začínalo čtení nudit a musela jsem na chvíli vzít do ruky něco s více akcí.

Killerka
08.09.2018 1 z 5

Nápad se mi velmi líbil, ale kniha byla tak nudná, že jsem ji v půlce vzdala. A to je u mne co říct, protože málokdy nedočtu knihu. Líbil se mi akorát ten začátek.

annytheangel
06.08.2018 3 z 5

Nádherně vymyšlený a propracovaný svět, ale co zásadně pokulhávalo byly postavy. Místy se chovali dost nelogicky, což je vážně škoda, ale zkusím dát druhému dílu šanci.

maky11
09.07.2018 4 z 5

Stránky světa jsou knihou s přímo zázračným prostředím, jak už zde popisuje tolik lidí. Každého to vcucne, pokud se začte hlouběji. Přiznám se, že mi tahle kniha dlouho ležela v knihovně, než se naskytl takový nedostatek čtiva, abych po ní hmátla. Ale když jsem ji nakonec otevřela, byla jsem příjemně překvapená. Je to milé psaní a opravdu jsem se přistihovala u toho, jak se neúspěšně snažím předvídat další vývoj. Sice jsem si Furii a její zobáknihu tolik neoblíbila, vlastně mi žádná postava příliš nepřilnula k srdci, ale nevnímala jsem to jako něco, přes co nejede vlak, nijak mě to neobtěžovalo či neodrazovalo od jejich originálního světa knih a děje.

Dexteres
01.06.2018 4 z 5

Kniha převážně čtivá, občas jsem se ale do čtení nutil. Dávám lepších 3,5 hvězdičky :)

Lily-fairy
26.04.2018 4 z 5

Velmi originální svět a příběh, ale tak nějak to nebylo úplně ono. A hlavní hrdinka na zabití

Ajwikus
21.04.2018 3 z 5

Svět bibliomantiky je úžasný nápad a velmi pěkný příběh. Bohužel se špatně četla. Ale i tak se mi líbila těším se na další díl.

baru_lienka
11.04.2018 2 z 5

Kniha mě zaujala svým obalem a originální knižní svět se mi líbil. Přesto jsem se do čtení musela nutit a zvažovala jsem, že ji ani nedočtu. Druhý díl vypadá božsky, ale nevím, nevím...

broskev28
04.03.2018 4 z 5

Pokud nemáš přečteno, tak raději přeskoč tento komentář!
Nedovedu si představit nic originálnějšího a působivějšího, než nabídnout knižním nadšencům fantasy svět, v němž hlavní role "hrají" knihovny, knihkupectví, antikvariáty, knižní záložky, exlibri. Kde bibliomanti získávají svou sílu právě z knih a kde si každého bibliomanta najde ta správná a jediná dušekniha - která je ta tvoje, milý čtenáři?
Dějovou linkou už se - soudě podle komentářů - renomovaný autor čtenářům zdaleka tolik nezavděčil. Uvidíme, zda si pokračování vyslouží v tomto směru nadšenější ohlasy.
Já bych ale od společnosti Albatros Media čekala kvalitnější práci. Nepamatuju, kdy jsem naposledy četla knihu s tolika pravopisnými (a občas i věcnými) chybami. Jestliže jsou podmětem věty slova lampa a křeslo, pak s nimi musí překladatel (?) umět pracovat i v minulém čase. Chybná shoda podmětu s přísudkem (zkušenosti ho naučili), vyjmenované slovo (mi staří harcovníci), špatné skloňování zájmen (potkal jí na ulici). Na jedné stránce jednou Isis, podruhé Iris. A vrchol všeho: chtěl se vymanit z Catina obětí!
Kdo je za tyto nepříjemné a rušivé chyby odpovědný? Existuje v dnešní uspěchané době profese korektora?

Orange8knihomol
14.02.2018 5 z 5

Nejprve jsem se nemohla do knihy začíst, ale ve druhé polovině jsem se nechávala dějem přímo unášet. Jak říkám, ze začátku jsem spoustu věcí nedokázala pochopit a do čzení jsem se kapinku nutila, ale ke konci se vše rozmotalo a zapadlo do sebe. Už jsem si dokoupila druhý díl a jsem zvědavá, jak se mi bude líbit. Snad vyjde celá trilogie.

ladaol
15.01.2018 5 z 5

Čtivé, napívané fantasy. Hezky se to četlo.

evickakyticka
05.01.2018

Já nevím. Asi jsem neměla to správné rozpoložení. Vůbec jsem se nechytala, příběh mě nebavil. Byl takový moc zašmodrchaný, spoustu "cizích" slov, divný svět s mluvícím křeslem a lampičkou. Ale ti byli snad jediní, kteří mě zaujali. Jinak po sto stranách jsem to plácání vzdala...

BetyN.
26.12.2017 5 z 5

Komplikovaný příběh z originálního fantasy světa, který je nepředvídatelný, napínavý a zajímavý. Hlavní hrdinka i ostatní postavy jsou skvělé.

zuzca.h
18.11.2017 3 z 5

Zajímavý příběh, i když někdy trochu zdouhavý. Nejvíc se mi líbil konec speciálně setkání dvou postav.. A osobně si myslím, že většina čtenářů tuší dřív než hlavní hrdinka s kým si to vlastně přes deník dopisuje:). Jsem zvědavá jak bude děj pokračovat a proto určitě sáhnu po dalším dílu.

Ivuska.09
08.10.2017 3 z 5

Na tuto knihu jsem se neskutečně těšila. Svět, který v ní je vytvořen, se mi líbil. Měla bych pár výhrad k ději, místy by se mohl ubírat trochu jiným směrem, ale na druhou stranu mě příběh bavil. Jsem zvědavá, jak to bude dál, takže si určitě přečtu i druhý díl.

Roselunda 1928
17.09.2017 3 z 5

Moc zajímavý nápad - librokalypsa, ypsilonzet, vůbec celá bibliomantika je dobrá myšlenka a kniha má spoustu originálních nápadů, bohužel provedení pokulhává, nečte se to moc dobře, postavy jsem si nijak zvlášť neoblíbila a hodně věcí nedává smysl. Škoda...

Terezita
16.09.2017 3 z 5

Nápad zajímavý, příběh sám o sobě poutavý. Líbil se mi svět, ve kterém Furia žila, vyhovoval mi autorův styl psaní. I přesto mi knížka úplně nesedla, zdálo se mi, že je děj zbytečně protahován. Navíc jsem občas našla překladové chyby, které jsou ovšem zanedbatelné. Řadím mezi oddechovky, které neurazí.

PetraBery
24.08.2017 4 z 5

Poměrně zajímavě pojaté fantasy. Na plný počet to není, neměla jsem problém se od knihy odtrhnout, ale přečtení určitě nelituju. Kniha je dost akční, Furia se mi jako hlavní hrdinka líbila. Dost prostoru dostaly ale i záporné postavy. Celkem hodnotím kladně, velké plus za nádhernou obálku. Moc bych si přála mít svojí dušeknihu :-).

lakme
14.08.2017 3 z 5

Obálka nádherná, příběh zajímavý, děj se mi trošku táhnul a některé pasáže mě vyloženě nebavily. A zase jsme klasicky nechápala to ovlivňování minulosti pomocí přítomnosti a tím i budoucnosti..:D asi to moc řeším :D

E.lisabeth
07.07.2017 3 z 5

Zachranilo to poslednich cca 50 stranek, jinak me to ale strasne nebavilo! Nevim nevim, jestli se mi chce cist pokracovani.

knihovny pro dospívající mládež (young adult)

Kai Meyer
německá, 1969