Temnota na okraji města

Temnota na okraji města https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430809/bmid_temnota-na-okraji-mesta-1X6-430809.jpg 3 165 45

Stranger Things série

Vánoce, Hawkins, 1984. Policejní náčelník Jim Hopper touží po jediném – chce strávit klidné první Vánoce s Eleven, ale jeho adoptivní dcera má jiné plány. Navzdory Hopperovým protestům ze sklepa vytáhne krabici s nápisem „New York“ a vzápětí přijdou těžké otázky. Proč Hopper před všemi těmi lety odjel z Hawkinsu? Co to znamená „Vietnam“? A proč nikdy nezmínil New York? Přestože by raději čelil hromadě nepřátel z jiného světa, než aby mluvil o své minulosti, Hopper ví, že pravdu už nelze dál popírat. A tak začíná příběh o jisté události v New Yorku – posledním velkém případu před tím, než se všechno změnilo… Léto, New York City, 1977. Hopper se vrací z Vietnamu a začíná znovu. Malá dcerka, pečující manželka a zbrusu nová práce detektiva NYPD mu návrat do civilního života značně usnadňují. Když se však znenadání objeví záhadní federální agenti a zmocní se složek o brutálních, nevyřešených vraždách, Hopper vezme věci do vlastních rukou, přičemž riskuje všechno, aby odhalil pravdu.... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Fobos

Darkness on the Edge of Town , 2019

DennisMoore
20.05.2020 5 z 5

Po komiksu, který byl tak trochu o ničem, a po knize, která už o něčem byla, ale velmi připomínala některé jiné a lepší knihy, je tu třetí kniha ze světa Stranger Things, která mi konečně stoprocentně sedla. Je mi sympatické, že se nesnaží více rozpitvávat Hopperovu rodinnou minulost, ale že to je prostě příběh z těch jeho lepších časů... A že to je super čtivý příběh, mysteriózní kriminálka, akční a zábavná nejen díky hlavnímu hrdinovi. Co se mi velmi líbilo, byl nápad se zapojením El, které Hopper vlastně celý příběh vypráví. Napřed jsem k tomu byl trochu skeptický a měl obavy, aby El nesuplovala čtenáře a aby jí Hopper nemusel polopatě vysvětlovat něco, co vysvětlovat není třeba. Jenže ono to funguje jinak - El sice opravdu supluje čtenáře, ale je to docela mazané, protože když například vy sami začnete podezírat Adama Christophera, že používá otřepané klišé kriminálek a že "téhle postavě se určitě něco ošklivého stane nebo bude jiná než se zdá", El se na to už v půlce knihy Hoppera zeptá a on ji ujistí, že ne, nic se jí nestalo a spokojeně si žije ve Washingtonu. A tak podobně. Knihu to oživuje a napětí to ani trochu neškodí, spíše naopak.

blackoutzuzi
20.05.2020 3 z 5

Ačkoli jsem opravdu velký fanoušek seriálu, od knížky jsem očekávala, že se vedle Hopperovy kariéry policisty v NY dozvíme i něco víc o jeho osobním životě, např. podrobnosti okolo smrti Hopperovy dcery, o tom, jak se poté s manželkou odcizili.. Temnota na okraji města je ale především detektivní příběh právě o Hopperově kariéře policisty v New Yorku. Po celou dobu tak sledujeme vývoj případu, který dostal na starosti společně se svou novou parťačkou, jejíž postavu jsem si dost oblíbila. Krimi zápletka nebyla tedy nijak originální, ale celý příběh se četl dobře, byl napěchovaný akcí a kapitoly odsýpaly.

Bet.hy
18.05.2020 5 z 5

Druhý díl Stranger Things prequelů mi zase sedl. Tentokrát v knize není takové to mysteriózno, ale jde o prakticky čistý thriller s psychologickými prvky. Příběh vypráví o minulosti Hoppera, ale nečekejte info o tom, co se stalo s jeho ženou a dcerou. Jde tady o jeden případ, který pro něj byl významný. A je to super, Temnota na okraji města funguje perfektně i jako samostatný thriller a občasné setkání s Eleven je milým bonusem. V seriálu je pro mě Hopper asi nejoblíbenější postavou. Dost možná i proto mi kniha tolik sedla. :-)

Pitbullka
18.05.2020 4 z 5

Oddechová detektivka, která se četla rychle a lehce. Pasáže El s Hopperem byly milé a dodávaly příběhů na čtivosti. Ačkoliv to se světem Stranger things příliš nesouvisí, bylo fajn dozvědět se více o Hopperovi.

Sabča92
12.05.2020 4 z 5

Tato kniha patří ke Stranger things světu, ovšem není nutné znát děj a postavy seriálu, dá se totiž číst zcela separátně. Jedná se o takovou typickou, americkou detektivku ve které je sice hlavní hrdinou Hopper ze seriálu, ale žádné nadpřirozené či záhadné bytosti zde nenajdete. Proto pokud nejste fanoušek seriálu a máte rádi detektivky, do knihy se rozhodně pustěte. Prvních sto stran se toho příliš neděje, potom se to konečně trošku rozjede a budete zvědaví, jak to dopadne.

New York satanismus horory mystika krimi gangy detektivové Stranger Things (TV seriál)

Adam Christopher
novozélandská, 1978
2020  66%Temnota na okraji města
2017  73%Zkorodovaný muž
2018  73%Daudův návrat
2019  60%Hrůza za závojem

Kniha Temnota na okraji města je v