Strakonický dudák

Strakonický dudák https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389008/mid_strakonicky-dudak-ACx-389008.png 3 934 103

Lenka1386
23.11.2016 4 z 5

Dudáka mám moc ráda. Občas je to dost patetické, ale tak je to báchorka - co jiného od toho čekat? Lesní víly a daleké kraje, Tyl měl velkou fantazii. A ten dialog, kdy se Švanda vrátí ze světa a přijde za Dorotkou se slovy: Ty by ses nemohla takto chovat, kdybys mě byla kdy milovala... mě vždycky dostane.

buccaneerka
01.08.2016 3 z 5

Opět jedno klasické dílo české literatury, které se dočkalo filmové podoby. Jen jestli dnes ty filmy neubírají knihám na popularitě.
Tato Tylova dramatická báchorka je klasickým zamilovaným příběhem dvou mladých lidí. Je však obohacený o pohádkové prvky, takže se Švanda setkává s lesními vílami. Jako všude, i tady samozřejmě nechybí člověk, kterému jde hlavně o vlastní prospěch. Příběh končí "happy endem".

OciVelkeZelene
17.07.2016 3 z 5

Ne zrovna nejlepsi podani vlastenectvi

Beltrix
15.07.2016 3 z 5

Tuto knihu jsem četla už dvakrát a krom vlastenecké myšlenky mi v hlavě utkvělo hlavně to, jak dobře se to četlo, jak barvitý a nápaditý jazyk byl využit. Oblíbila jsem si i některé postavy, především Kalafunu a jeho ženu.

hana1984
08.06.2016 5 z 5

Klasika jež nesmí chybět.

Xena011
27.02.2016 3 z 5

Česká klasická divadelní hra...taková pohádka plná nadpřirozena.

.Verča.
26.01.2016 2 z 5

Nic proti nikomu, ale tohle bylo spíš průměrné a nezáživné, než cokoliv jiného. Zápletka pro mě nebyla dostatečně zajímavá (navíc mi přišlo, že tam stejně žádná hlavní nebyla, všechny problémy tam nastaly v jednu chvíli a o tři stránky později už to bylo jinak) a moc nechápu, co si z toho mám jako odnést. Nic originálního to podle mě nepřináší.

TheMelorry
24.01.2016 4 z 5

Je to povinná četba a měla jsem z ní docela strach... nakonec jsem byla mile překvapená a kniha mě docela i bavila....

baru_h
23.01.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den. Bavila mě a líbilo se mi, že Tyl použil motiv nadpřirozena a jazykové vyjadřování je také dobře srozumitelné.

Zloba12
10.01.2016 5 z 5

Parádní česká klasika. Těším se na její zpracování v ND.

zivot-s-knihami
03.01.2016 5 z 5

Strakonický dudák je hra, které se asi hodně lidí bojí, protože je to vlastenecká kniha, povinná četba a napsal ji někdo takový jako Josef Kajetán Tyl, ten člověk, co napsal českou hymnu. Ale jak se dozvíte, když si hru přečtete, není dobré odsuzovat to, co neznáte. Myslím totiž, že kdo knihu nečetl, nebo alespoň neviděl divadelní inscenaci, o hodně přichází.
podrobnější recenze: http://zivot-s-knihami.blog.cz/1512/josef-kajetan-tyl-strakonicky-dudak

iluliacross
30.11.2015 4 z 5

Zkrátka Tylovka. Taková česká pusinka :-).

ledaver
11.11.2015 2 z 5

Tato divadelní hra je zajímavá a mnoho lidí nadchne. Já však mezi ně nepatřím. Hlavní zápletka byla na mě moc jednouduchá a moc rychle se vyřešila. Toto řešení jsem v této knize ani nenašla. Četla jsem ji jenom díky škole. Jinak moje první kniha ve formě divadelní hry a asi jedna z posledních. Tento žánr se mi čte velmi obtížně.

ElissAnn
04.10.2015 4 z 5

Příběh se mi líbil, je to známá česká divadelní hra - jsem ráda, že škola mě ji donutila přečíst. Kord, když Strakonice mám za kopcem! :)

lushi
19.06.2015

Celkem snadná četba k maturitě, ale stejně jako Daniel.95 bych se k ní už nevrátila.

Daniel.95
05.03.2015 3 z 5

Přečteno za chvilku, jako taková oddychovka, ale asi bych se k tomu už nevrátil.

Zlajda95
19.09.2014 3 z 5

Četba k maturitě. Přečtete během hodinky, uběhne to rychle, ikdyž děj není kdo ví jaký výbuch.

Pedruska01
21.08.2014 3 z 5

Četla jsem jen kvůli škole. Kupodivu mě mile překvapilo, že to nebyl tak těžký oříšek. Pěkná pohádka.

Marčullkas
10.04.2014

divadelní představení je stejně milé jako knížka

michaela.m
08.03.2014 4 z 5

Četla jsem, protože dílo je krátké a nutně jsem potřebovala jednu knížku do čt. deníku. Ač mě divadelní hry nebaví, Dudáka jsem měla za dvě nudné hodiny ve škole přečtené..