Strakatý pás

K případu spojenému se známou rodinou Roylottů ze Stoke Moranu v Surrey došlo na samém počátku přátelství doktora Watsona se Sherlockem Holmesem, v době, kdy ještě coby dva svobodní mládenci bydleli společně v Baker Street.

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24878/strakaty-pas-24878.jpg 4.239

Příběhy Sherlocka Holmese

The Adventure of the Speckled Band

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Garamond

angloumene
24.10.2016

Tentokrát není velké odhalení celého případu zase až tak velké. Celkově se jedná o průměrnou detektivku, která sice neurazí, ale zároveň ani nepřináší nic nového.

kacaabba
09.09.2014

Nečteno, slyšeno jako rozhlasová dramatizace s Hrušínským a Kopeckým. Obecně detektivky nemusím a superborec Holmes mě nudí. Takže od tohoto žánru musím pryč - pro mne je to ztráta času a nemíním zbytečně psát komentáře tohoto typu.

AnneEyre
03.01.2014

Překladatelce povídek bych dala pár lekcí "koňské" angličtiny (chestnut opravdu není hnědák), ale celkově bylo příjemné moci se kdykoliv podívat na český překlad, i když nevím, jestli se potřebuji procvičit zrovna v angličtině trochu starší a formálnější. Jinak jsou v knize povídky tři (Strakatý pás, Inženýrův palec a Dům U Měděných buků), všechny velmi dobře přeložené a velmi zajímavé, i když asi ne tolik známé jako třeba Pes baskervilský.

Jíťa

Perfektní případ, kde je hodně prostoru věnováno Holmesovu dokonalému deduktivnímu myšlení. Navíc se čtenář pocvičí v angličtině.