Straka

Straka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380081/mid_straka-tgH-380081.jpg 4 154 54

Novinárka Constance Mortensonová stratila ostražitosť, keď sa pred rokmi v parku na ihrisku zoznamovala s mamičkou malého dievčatka. Možno i preto, lebo Ness bola lesba a šťastne zadaná. Hoci s výhradami, Constance si ju postupne obľúbila a vpustila Ness nielen do srdca, ale i do rodiny. Teraz sa Constance ocitá na psychiatrii. Netuší prečo a nevie ani, čo také strašné vykonala, že sa o ňu zaujíma polícia. Mladá doktorka Emma Robinsonová trpezlivo oživuje v pacientke pamäť, hoci vie, že spomienky môžu Constance napokon zabiť. Je však presvedčená, že každý človek sa musí naučiť odpúšťať, a to predovšetkým sebe.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Too Close , 2018

lenkaabooks
21.09.2023 3 z 5

Co se může stát, když se snažíme být dokonalí v manželství, rodičovství, přátelství. Pak jen stačí pár pilulek a najednou je Connie, zjizvená s pár chomáčky vlasů na hlavě, zavřená na psychiatrii. Psychiatrička Emma pracuje s Conniinou pamětí a přitom si obě ženy vzájemně pomáhají.
Psychologický román.

kannibal28
21.02.2023 2 z 5

Dosť velke sklamanie nemalo to nič čo by ma zaujalo

Adush
14.07.2022 4 z 5

Kniha mě nejprve ze začátku moc nenadchla, ale později se to začalo různě komplikovat. Bylo to zajímavé počtení, ale asi ne něco, k čemu bych se vrátila znova. Ke konci byl příběh možná až moc rychlý (jako u spousty knih)

SilvieSisinka
08.01.2022 3 z 5

Na jedno přečtení docela dobré.Neni to taková ta wauuu kniha co vás opravdu dostane.Tohle je o něco lepší než číst letáky,pokud už neni doma kniha do ruky.

Restang
16.07.2021 3 z 5

Mně se to líbilo a ano, bylo to spíš psychologické drama, což já mám také ráda. Za neotřelé téma 3,5 *.

Pavlína197
12.05.2021 5 z 5

Tak to byla tedy síla! Tolik smutku a bolesti v jednom příběhu. Kde asi vzala autorka inspiraci? Chytilo mě to hned od začátku, jen mě trochu mrzí konec, jakoby zrychlený, uťatý.

Kalima206
11.04.2021 5 z 5

Mě se kniha teda moc líbila.
Zezačátku sem trošku bojovala s tím, že jsou zde dvě hlavní hrdinky, které svůj příběh vypráví, ale jak sem si zvykla, četl se tento příběh jedním dechem :)

něcosivymysli
07.03.2021 4 z 5

Zajímavé vyprávění o tom, jak snadno se může váš spokojený život obrátit naruby. Příběh není špatně vymyšlený, ale první polovina vůbec neodsýpala a moc mě neohromil autorčin styl psaní.

Allla9
07.03.2021 4 z 5

Je zajímavé sledovat, jak lehce se může zvrtnout spokojený život.

zimolka
10.01.2021 3 z 5

Do první třetiny knihy jsem myslela,že příběh nedočtu,ale pak mě to celkem chytlo a zajímalo mě ,jak vše dopadne.

ivzu77
09.01.2021 3 z 5

Četla jsem, četla jsem a knihu jsem přečetla. Dalo se to číst, ale znovu se s ní ke čtení vracet nebudu.

Roseblood
06.01.2021 3 z 5

Kniha byla pro mě takový oříšek. Chvílemi, hlavně ze začátku jsem se trochu ztrácela v ději, nevěděla jsem kdo/ jak/ s kým a proč ???? Velice zajímavý námět, celkově se mi knížka líbila, na konci je pořádné rozuzlení a příběh je to velice smutný o tom, jak se přátelství může opravdu zvrtnout. Některé pasáže jsou na můj vkus příliš táhlé ale celkový dojem mi to nezkazilo. Není to pro mě taková wow kniha, ke které bych se vracela ale nelituji, že jsem si ji přečetla.

Hodnocení: 3/5*

Aneleh
28.11.2020 4 z 5

Tento psychologický román je dost drsný na téma často se v knihách opakující: Přítelkyně, která naruší celkem poklidný život manželské dvojice. Navíc psychiatrička, která se sama potýká s drastickou zkušeností ve své minulosti a partnerskými problémy. Kam až to všechno může dojít? A co se stane, když mozek odmítá připustit si krutou pravdu? Trochu mi vše přišlo přehnané, ale četlo se to dobře a je jen na nás, čemu budeme ochotni uvěřit.

martineden
19.11.2020 4 z 5

Ta kniha je vynikající, úplně jsem hltala stránku za stránkou, užívala si drásavě napínavou atmosféru, jazyk, výbornou stylistiku... Ale těch posledních pár stránek? Ty snad patří k jiné knize! Klopotně mudrlantský závěr jak z Alchymisty od Coelha. Škoda!

alnahu
16.10.2020 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst ,než se příběh rozvinul-do zvláštního psychologického dramatu o velkém přátelství,vztazích a zradě.

Damaj
26.09.2020 4 z 5

(SPOILER) První polovina knihy byla dost zamotaná, nevěděla jsem příběhu hlavu ani patu, co se stalo, kdo je kdo, kdy se jedná o příběh Connie a kdy doktorky Robinsonové nebo někoho jiného. Ale vydržela jsem. A jsem ráda.
Příběh Connie byl šokující, proč jí nikdo nepomohl dřív než bylo pozdě, proč jí její lékařka léčila, tak jak léčila, proč nikoho nezajímaly její deprese a navíc Ness, její nejlepší kamarádka, jí tak ubližila, zradila. A přesto jí Connie dokázala odpustit. Ani se nedivím, že Ness chtěla ublížit, ale bohužel to odnesla ona. Konec je strašně smutný a depresivní, když popisuje, že už nechce žít, proč ji zachraňovali z auta... Ale Connie je velká bojovnice a bude bojovat dál.

NelaMaty
11.09.2020 3 z 5

Od knihy jsem čekala víc.

magic11
28.08.2020 2 z 5

Šmankote, ztráta času, podlehla jsem reklamě, nestála za to

Leniiis
09.08.2020 4 z 5

Nečekejte žádnou klasickou detektivku, ale příběh místy i dost smutný, i přesto ale takový, který stojí za přečtení.
Nejdřív jsem trochu tápala co se děje a o co v příběhu jde. No na konci přišlo rozuzlení, který pro mě bylo až moc depresivní. Bylo pro mě to bylo fakt divný číst, co dokáže mozek, co dokážou léky a jejich nadměrný užívání. Jak můžete přijít o všechno..

Marryzlis
20.07.2020 2 z 5

Ach jo, a tak slibně to že začátku vypadalo!