Strach na vsi: příběh rodiny továrníka Josefa Č.

Strach na vsi: příběh rodiny továrníka Josefa Č. https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427880/bmid_strach-na-vsi-pribeh-rodiny-tovarni-r9W-427880.jpg 5 10 7

Kdo udával a kdo má na rukou krev? Dramatický příběh jedné rodiny a jejich továrny na malém městečku se osudově změní jedné dubnové noci. Tehdy skončí bezstarostné dětství malé Věrky. Ta je spolu s maminkou hlavní hrdinkou této knížky, jejíž děj se odehrává během dvou totalitních režimů. Kam až lidi dožene strach, pomsta a špatné svědomí, a naopak, jak lze neztratit víru v člověka, spravedlnost i životní naději – i o tom vypráví příběh inspirovaný skutečnými událostmi na českomoravské Vysočině.... celý text

Emik87
24.02.2024 4 z 5

Tedy opravdu hodně těžké na přečtení. Nikdy nepochopím, jak se můžou někteří lidé chovat. Čtení je ale výborné a příběh knihy také.

sladkovka
27.03.2023 5 z 5

Tak těžká doba pro lidi, kteří dokázali svými silami vybudovat zázemí, tolik bolesti a trápení co museli vydržet a přesto všechno dokázali odpustit!!! Obdivuji tyto lidi, co vše museli vydržet a snášet.

zimolka
05.02.2023 5 z 5

Výborně napsaný příběh.

Lili2
31.05.2022

Ach ty osudy... Napsáno vsak pro mě takovým jednodušším slohem.

Gigy
05.03.2021 5 z 5

Jsem nesmírně ráda, že jsem knihu objevila a je mi moc líto, že se o ní nemluví, rozhodně by si zasloužila více čtenářů i pozornosti.

alnahu
14.02.2020 5 z 5

Příběh rodiny továrníka Čiháka ,který se odehrává v malé vesničce na Vysočině ,je napsán podle skutečných událostí.Děj se odehrává během dvou totalitních režimů -v každé době ,to ale rodina továrníka neměla lehké a přesto vše co vytrpěli byla schopna paní Čiháková odpustit těm ,kdo se podíleli na manželově vraždě.Kniha je doplněna autentickými obrázky rodiny Čiháků.Za mě zajímavá kniha.

jasnyj
09.01.2020 5 z 5

Útlá knížka osudu rodiny, jejímž prohřeškem byla snaha vytvořit pracovní podmínky nejen pro sebe ale i pro druhé. Na konci války v r. 1945 se objevilo hodně takových co vycítili příležitost pomluvou, zastrašováním a udavačstvím přilepšit si na úkor druhých. Doba tomu nahrávala. Pamětníci odcházejí. Jen díky těmto knížkám se můžeme ohlédnout do minulosti. Co vše způsobí chamtivost, zloba, neláska, strach. A k čemu to všechno? "...pro pár mizerných zlaťáků, pro falešnou slávu..."

Kniha Strach na vsi: příběh rodiny továrníka Josefa Č. je v