Strach

Strach https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311465/bmid_strach-qV8-311465.jpg 4 1486 482

Mysteriózní thriller plný hrůzy. Vyhořelý třicátník se po letech vrací do příměstské čtvrti na úpatí hory, která ukrývá mrazivé tajemství - ve výjimečně chladných zimách se tam ztrácejí děti. Společně s bývalou láskou a kamarády musí čelit nejen zlomyslné síle, ale i stínům vlastní minulosti. Všechny pády a zklamání, které do té doby zažil, jsou ničím proti peklu číhajícímu na místech, kde vyrůstal. Autor bestsellerů Jozef Karika v děsivém příběhu s nadpřirozenými prvky přináší i citlivé vyprávění o tom, jak naše životy ovlivňuje dětství a všechno, co jsme jako děti zažili. Při psaní mi nešlo jen o dynamický příběh - chtěl jsem čtenářům naservírovat i pořádnou dávku strachu. Pokud jsem po dopsání kapitoly sám nespal u rozsvíceného světla, nebyl jsem spokojený. Naopak, když se mi podařilo sebe samého pořádně vyděsit, bral jsem to jako známku úspěchu, prozrazuje autor.... celý text

Horory , Romány , Literatura slovenská

Vydáno: , Argo

Pechule
Pechule
01.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Knihu jsem měla celkem dlouho rozečtenou, ne z důvodu, že by mě nebavila, ale prostě nebyl čas na čtení, jak bych potřebovala. Možná to byl důvod, že mě až tak nechytla. Opět bych řekla, že kniha graduje ke konci a stává se neodložitelná na posledních x desítkách stránkách. A černý král a papírové děti, které bylo možné spatřit mi příběh spíše zabily, raději mám nedefinované tajemno - prostě něco, nějak vypadající... ale to je zase můj problém ;)

JAnlauf
JAnlauf
24.05.2022 4 z 5

Spíš než strašidelnou to má takovou podivně mrazivou, tíživou atmosféru ve které se mísí dávné tragédie a nová nebezpečí, před kterými není úniku. Příběh není zrovna dlouhý, ale je pěkně prokreslený a má celkem zajímavý (typicky Karikovský) závěr. Trhlina to není, ale i tak hodnotím Strach vysoko.

Babsie
Babsie
14.05.2022 3 z 5

Na Trhlinu to nemá, ale stejně jako ona si zachovává napětí a strašidelnou atmosféru. Trochu pomalé, jednoduché, občas se dost opakuje a příběh není zrovna nejoriginálnější ale velmi zábavné čtení, při kterém mrazí v zádech.

hungryreader00
hungryreader00
13.05.2022 3 z 5

Jako jedna z mála mi opravdu tato kniha strašidelná a děsivá přišla, což mě překvapilo, protože mě jen tak něco nedostane. Mimo to úžasně popsané okolí a krajina. Člověk ten mráz úplně cítí na tváři. Jen ten konec mě moc neuspokojil. Nelíbilo se mi jak hlavní postava přešla do takového až "novinářského" módu na poslední stránce, kdy najednou promlouvá ke čtenáři. Přišlo mi, že se to vymykalo celému pojetí příběhu. Hlavní postava mi nebyla moc sympatická, ale tak už to občas bývá.

kalinka99
kalinka99
04.05.2022 5 z 5

Tak z příběhu šel opravdu strach. Cítila jsem úplně jak se mi zarýval do hlavy a chvílemi jsem ani nedýchala. Prostě Karika umí skvěle navodit mrazivou a děsivou atmosféru do tajů různých slovenských míst.

Kolaloka
Kolaloka
29.04.2022 4 z 5

Autor o knize napsal, že dokud po dopsání kapitoly nespal při rozsvíceném světle, nebyl spokojený. Tento výrok plus hodnocení čtenářů ve mně vzbudili velká očekávání, žádný extra strach se ale nedostavil. Konec byl zvláštní. Takový slabší Karika, ale pořád je to kniha, která se čte sama.

tamara1351
tamara1351
18.04.2022 5 z 5

Karika mě zkrátka baví.Jeho postavy jsou opuštěné,uvrhnuté do centra nepředvídatelných událostí a jejich strachy a pohnutky jsou pro mě velmi uvěřitelné.Nejinak je tomu i v téhle knize,kde se autorovi podařilo rozjitřit mé smysly a napnout nervy k samé hranici snesitelnosti.

david6273
david6273
13.04.2022 3 z 5

Krutá zima, nevysvětlitelné ztráty malých dětí a nepříjemné vzpomínky z dětství vyplouvající na povrch tvoří poctivě tajemný příběh, který opravdu nahání strach, ale bohužel konec je na můj vkus až příliš béčkový. Není to špatné jenom jsem myslel, že se budu bát trochu více....Kariku mám spíše radši když píše o 'černé hře' mezi mafiány nebo když dávní kamáradi bojují 'na smrt'.

Valdora
Valdora
10.04.2022 3 z 5

Autora mám ráda, takže jsem četla, abych měla další "splněný úkol". Místy byl příběh opravdu děsivý, lepší číst za bílého dne, pokud se čtenář nechce lekat při každém zvuku. Ale z hororových knih byla pro mě asi nejlepší Trhlina.

Kamčučák
Kamčučák
23.03.2022 4 z 5

Strach. Kniha, ze které šel opravdu strach. Ponurá atmosféra od začátku do konce. A to doslova. Konec knihy byl třešničkou na dortě. I když jsem podvědomě tušila, jak to dopadne, stále jsem doufala, že to tak nebude. Knihu jsem četla pouze za světla v přítomnosti lidí. Takže kdo se chce bát, nechť po této knize sáhne. Doporučuji více, jak autorovu Trhlinu.

iLuciferie
iLuciferie
14.03.2022 3 z 5

Karikův styl psaní mi bohužel tak úplně nesedí, nicméně příběh nebyl špatný, měl silnější i slabší momenty. Tma se mi asi líbila víc. Za mě ve výsledku taková lepší trojka.

stanislav0373
stanislav0373
09.03.2022 5 z 5

Autora mám rád, všechny jeho knihy mám v audio verzi, protože mi přijde, že tu slovenštinu prostě musím slyšet...pak je to to opravdové, pomalé, plíživé, mrazivé a tajemné. A konec, který mě vždy v něčem překvapí. Za mě perfektní poslech do uší, když se sami touláte nočním městem (nejsem idiot, abych se po nocích s Karikou v uších trmácel po lesích, ne?)

Gabusza
Gabusza
02.03.2022 2 z 5

Moje první kniha od Kariky a zřejmě i poslední.
Začátek se teda vlekl neskutečně! Hlavní hrdina, na to, že to je chlap, byl neskutečný blbec!! Věčně na útěku, negativně naladěný a posera prvního kalibru!!
Ten chlap mi byl nesympatický od začátku , až do konce, který jsem samozřejmě odhadla úplně jinak a nečekala jsem ho! :)
Kniha pro mě nebyla vůbec napínavá, až tak, abych se bála.

Blasth
Blasth
02.03.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem během dvou dní přečetl, a to jak se říká - jedním dechem. Sedl mi autorův styl psaní, téma i zasazení. Nic se zbytečně nevleklo, atmosféra v některých scénách skvěle vykonstruovaná, až mi běhal mráz po zádech. Pro milce hororů - rozhodně stojí za přečtení. Kinga nečekejte ale za mě lepší než C. J. Tudor!

nela3812
nela3812
13.02.2022 3 z 5

Prvních 100 stran pro mě bylo utrpením. Do čtení jsem se musela nutit. Neseděl mi autorům styl psaní, hlavní postava mi byla nesympatická a myšlenky příběhu mě nezaujala. Nebýt štafety, tak knihu dokládám.

Nakonec jsem však byla ráda, že jsem tos knihou nevzdala a pokračovala ve čtení. Zhruba od poloviny bylo vyprávění zajímavé a já se do čtení nemusela nutit. Díky tomu, že mi oblast, kde se příběh odehrává, byla známa, působilo to na mě cele mnohem silnějším dojmem. Po dotčení knihy uvažují, zda se tam někdy vrátím. V zimě určitě ne.

Minimálně v první polovině knihy mi chyběli hlubší dialogy mezi 4 hlavními postavami. Dialogy byli krátké a připadali m neslané-nemastné. Naštěstí se to v druhé polovině změnilo a rozhovory konečně přinášeli celkovému příběhu nějakou přidanou hodnotu.

Co se ale v mých očích vůbec nezměnilo, byl hlavní hrdina. Moje nesympatie vůči němu vydržela až do samého konce. A kdo četl, věřím, ze mi dá v tomto ohledu za pravdu.

Ačkoliv mi začátek knihy neseděl, musím říct ze konec příběhu mi vzal dech. Hodnotí 3/5.

jozor
jozor
13.02.2022 5 z 5

Dopočúval som audio knihu a veľmi sa mi to páčilo, dobré bolo že som to aj počúval vo februári kedy sa celá kniha odohráva. Na mape som si pozeral reálne miesta s fotkami ktoré v knihe opisuje a raz sa tam pôjdem aj pozrieť, tak ako som bol aj na Tribeči:)

Aiden888
Aiden888
04.02.2022 5 z 5

Byť mi bylo všemi řečeno, že Trhlina je TO NEJVÍC, za mě je Karikova TOPka Strach. Tahle knížka je prostě fantastická, ať si říká kdo chce, co chce. Že je její konec zvláštní? No...je. Ale samotné čtení vás dostane. Je to děsivé, syrové a chvílemi jsem měla pocit, že jsem s hlavním hrdinou uvězněná v nějaké kleci, která se tváří jako domov. Tuhle knížku si určitě dám ještě jednou.

Hanina61
Hanina61
27.01.2022 5 z 5

Karikovy horory jsem začala číst od těch s nižším hodnocením, bez jakéhokoliv očekávání, a "Smršť" i "Propast" se mi líbily natolik, že jsem jim dala pět hvězdiček. Jenže jsem přečetla "Strach" a začíná mi to docházet... Protože na hodnocení této knihy bych ve srovnání s těmi předchozími potřebovala těch hvězdiček tak sedm... A to jsem ještě nečetla "Trhlinu"... :-D

Knihomolka506
Knihomolka506
17.01.2022 5 z 5

Sebevražedný čin sousedky před několika lety odstartuje ztráty dětí v současnosti.
Muž, který zažil trauma jako malý kluk se vydá na cestu plnou nástrah. Sníh a vánici nepočítám.

Knižní výzvy: databázeknih.cz, téma 2, hl. postava na útěku

Majto
Majto
11.01.2022 4 z 5

Po mafiánskych príbehoch som rád uvítal zmenu žánru na horror a hneď prvotina ma upútala, aj keď pri prvom kontakte ma záver trochu rozladil. Chuť mi napravilo až nedávne druhé čítanie po rokoch, keď už som nemal šajnu čo som odvtedy všetko čítal.