Kroniky Pandarve

Prvních pět knih jedné z nejkrásněji malovaných evropských řad – klasik současného komiksu! Martin Lodewijk vytvořil svět plný fantazie, šílených vládců a bizarních stvoření, kde je hrdina vrhaný do stále nových nebezpečných dobrodružství… a Don Lawrence mu svou úžasnou malbou vdechl život! Příběhy vás vrátí do dob pulpových sci-fi dobrodružství plných svalnatých hrdinů a krásných (a spoře oblečených) žen… ovšem s hravostí a se spoustou úžasných nápadů!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406157/kroniky-pandarve-cYc-406157.jpg 4.127

Storm 1.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno, Crew

De Piraten van Pandarve, 1983

Kniha Kroniky Pandarve

Fuckenbrau

Když Crew oznámila vydání, doslova jsem se zajíknul nadšením! V 90. letech jeden sešit s půlkou příbehu. Pak nic. A víc než deset let pozdějc jeden sešit, co nenavazoval. Tak nějak jsem se smířil s tím že tuhle skvělou space-operu, která je spíš originálním fantasy, si nikdy pořádně nepřečtu. A ejhle, Crew to vydala a je to naprosto perfektní.
A já chci víc a další knihu!

Disease
09.12.2019

Sešit od sešitu lepší. Jen si nejsem jistý, zda je to rostoucí kvalitou nebo mojí stále větší ochotou přistoupit na pravidla hry.

Norri
31.07.2019

Úžasně vymyšlený svět, který je dost velký na to, aby se tam vešla velká spousta divů, záhad a řada dalších menších světů. Svět, který v každém díle dokáže překvapit úžasným, pohádkově fantastickým nápadem. Je to lehce naivní, jak už pohádky bývají, a trošku ukecané, ale tyto malé vady na kráse milionkrát vynahrazuje úžasná malba Dona Lawrence, která je prostě dokonalá a ohromující. Stokrát škoda, že Storm nevyšel v nějakém obřím formátu. Jsem ale rád, že vůbec vyšel alespoň takto.

martinstefko
28.05.2019

Komiksy v knize "Storm: Kroniky Pandarve" jsou takové, jako jejich hrdinové. Ti jsou vytržení z času a prostě putují, kam je okolnosti zavedou. A takový je tak trochu i prezentovaný komiks samotný. Nevíte, kam vás tvůrci zavedou, ale především netušíte, jaký další úžasný obraz před vás Don Lawrence postaví. Může to být velryba vznášející se nad orbitem obrovské planety, surfování na vesmírných proudech, planeta, která vypadá jako ježek v kleci sestavený z gigantických kostí, anebo třeba vznášení se na obrovském chmýří z pampelišky. Každý panel, každá stránka jsou prostě unikátní a pokaždé na vás čeká něco trochu jiného. Takže i když příběh třeba nikam nevede a primárně mu jde jen o to, aby byl trochu zajímavé a dával prostor malbě, vůbec to nevadí, protože komiks "Storm: Kroniky Pandarve" je prostě zážitek primárně o výtvarném umělci. Stojí to za to. Jen se sami přesvědčte.

adevr
26.04.2019

Jé, to je tak moc pěkný!!!!
A jejda, snad nejsem příliš sofistikovaný.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova