Stopy ve sněhu / Kletba vikingova hrobu

Stopy ve sněhu / Kletba vikingova hrobu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109777/bmid_stopy-ve-snehu-kletba-vikingova-hro-699-109777.jpg 5 27 7

Dobrodružný příběh dvou chlapců, bělocha a Indiána, kteří se vlastní neopatrností ztratí lovecké výpravě na kanadském severu. Důmyslností, odvahou a tvrdou prací překonají hlad, bouře, mráz i šelmy a s pomocí Eskymáků se vrátí. Dobrodružný román vypráví o výpravě tří statečných chlapců, kteří se vydávají z kanadského severu po stopách vikinských památek ze 14. století.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Lost In The Barrens / The Curse Of The Viking Grave

pajaroh
06.12.2023 4 z 5

Čtenáři se dostane dobrodružného příběhu, ale také zajímavých popisů indiánských i eskymáckých národů a reálií z jejich života, střípky historie, drsné severské přírody i jednoduché přírodní filozofie. Je znát, že autor toto prostředí dobře znal a miloval, popis kanadských planin a pocitů z nich je dokonalý.

Yarwen
06.07.2023 3 z 5

Autor prožil kus svého života mezi kanadskými indiány a eskymáky a své zkušenosti využil v této knize. V první části sledujeme dobrodružství dvou kamarádů (Awasin, syn náčelníka, a Jamie, synovec bělošského usedlíka), kteří uvízli v severské pustině a snaží se v drsném kraji přežít, ve druhé části se tato dvojice rozšíří o Awasinovu sestru Angelinu a eskymáckého chlapce Peetyuka, kteří se vydávají pro vzácné artefakty do vikingského hrobu, aby prodejem nalezených věcí pomohli strádajícím eskymákům. Povedená kniha je plna dobrodružství, vzájemné obětavosti a hlavně popisu zajímavé přírody i způsobu života lidí žijících daleko na severu.

Aniday
13.04.2023 5 z 5

úžasné dílko plné neskutečných zážitků...

lukaskmn1
24.07.2022 5 z 5

Naprosto geniální.

HelenBarbora
16.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha, doporučuji

Arbajan
24.11.2020 5 z 5

Miluji příběhy z dalekého severu. Láká mě rozlehlost, svoboda a dobrodružství. Právě takovou atmosféru tato dvoj-kniha nabízí. Nečekejte nějaký epický příběh. O to více se ale seznámíte s postavami, které jsem si - alespoň já - velice oblíbil. Brzy si ji jistě přečtu znova.

Badger
26.02.2018 4 z 5

Dvě knihy v jedné.
První kniha se mi líbila více, jde v podstatě o příběh dvou chlapců uvízlých na dalekém severu kde musejí přežít, nejvíc mne zaujala stavba srubu, lov sobů, zpracování jejich masa a kůží na ošacení apod.
Druhá kniha navazuje na knihu první ,zde se nám otevírá svět eskymáků a vikingské legendy s tímto světem spjatou.
PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY A PREDEVŠÍM DOBRODRUHY INSPIRACE HABADĚJ.

boj o přežití divočina Kanada dětská dobrodružství

Farley Mowat
kanadská, 1921 - 2014