Stopy v krvi

Strhující a originální mix Dana Browna, Stiega Larssona a Arthura C. Doylea Rok 1783. Po skončení americké války za nezávislost se koruně věrná rodina Fairbornových rozhodne vrátit zpět do Anglie. Po přistání u rodných břehů ale všichni její členové beze stopy zmizí. Současnost. Americký genealog Jefferson Tayte je pověřen, aby zjistil, co se s ní stalo. Tayte se celý život potýká s ironií toho, že navzdory profesi genealoga nedokázal nikdy odhalit vlastní původ, a proto si nemůže nevšimnout podobností mezi svou minulostí a detaily případu, na němž pracuje. Někdo si dal velmi záležet na tom, aby kompletně vymazal celou jednu pokrevní linii z historie, a Tayte se nevzdá, dokud nezjistí proč. Jeho pátrání se soustředí na tragický život mladé cornwallské dívky, psací skříňku a odkrytí temného tajemství. Někdo další však hledá stejné odpovědi a nezastaví se před ničím, aby je našel…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/280237/stopy-v-krvi-bfj-280237.jpg 3.9228

Jefferson Tayte (1.)

Literatura světová, Thrillery, Historie
Vydáno:, Mystery Press

In the Blood (2011)

Kniha Stopy v krvi

veronika4918

Hrozně jsem se na knížku těšila. Rodinnou genealogií se ve volných chvílích zabývám ... Bohužel, první díl série s genealogem JT, mne zklamala. Možná za to může i tak trochu zvláštní, občas nepřehledný, překlad ... Nebo je to prostě amatérsky napsaná prvotina? Těžko říct. Za mě byly v ději díry, ale nechci tu házet žádné spoilery. Pokud by měl někdo zájem, ať písne zprávu, třeba mi ty díry osvětlí, třeba jsem už opravdu byla ke konci znuděná a nečetla tak pozorně :D

ajasin

Dvě časové linie, staré rodinné tajemství a hledání předků nebo naopak potomků. Až do poloviny knihy se zdálo, že je to čtenářský relaxační koktejl namíchaný přesně pro mě. Ovšem pak ta přemíra neuvěřitelných, téměř úsměvných akčních scén mi dojem z celého příběhu trochu pokazila. Konec knihy pak vše vylepšil, takže dávám slušné čtyři hvězdy a další příběhy JT-ho si rozhodně přečtu.

š.m.i.k

Hodně dobrá knížka. Genealogie jako téma je tu pojato originálně a perfektně vymyšlené je také propojení minulosti s děním současnosti, jak to všechno na sebe navazuje,... bavilo mě sledovat dvě časové linie najednou i postupné odkrývání celého příběhu.

soukroma

Těšila jsem se na něco jiného, neotřelého, začala jsem pěkně prvním dílem, ale ouha - dostalo se mi spíš zašmodrchaného melodramatu (v minulosti, s nepříjeným přesahem do současnosti), točícího se kolem tajemné skříňky, v kombinaci s akčním něčím, nemohu to ani nazvat zápletkou, s nevýraznými, ale vesměs nesympatickými postavami, z nichž polovina stejně mrzce zmizí ze světa. V celém genealogickém guláši jsem se záhy ztratila, ale jedině tak totiž mohl autor natáhnout svou knihu na 300+ stran. Genealogii se znovu věnuje autor až v závěru knihy, příhodně nad náhrobky, ale to můj nízký celkový dojem nezachránilo.
Nakonec nejzajímavější je životopis samotného autora, který mi ukázal, že americkým styl v jeho britském psaní nevidím jen tak náhodou.
Krkolomný byl i překlad: za vše snad "vysedl z auta" - z auta se dá (podle možností dotyčného) vyplazit, normálně vylézt, řádně vystoupit nebo akčně vyskočit, ale nikdy ne vysednout (to se nedělá ani s koně). A ty hrubky...

jaroiva
29.12.2018

Tak to se mi hodně líbilo! Mám ráda, když někdo dokáže vymyslet něco, co je dnes ještě něčím jiné. A to se určitě povedlo.
Zároveň si člověk uvědomí svoje kořeny, a popřemýšlí, jak asi žili jeho vlastní předkové.
Propojení detektivky a genealogie je prostě originální a zajímavé.
Budu určitě pokračovat další knížkou v sérii.

orinka3
30.11.2018

Řadím se k těm, které to vůbec nebavilo. Někdy se člověk prostě sekne a vezme knížku, kterou měl nechat v regále.

Lucuschka
10.09.2018

Skvělé zpracování i perfektně zvládnuté prolínání dějových linií. Doporučuji.

kamienok
24.08.2018

Konečně to mám za sebou, opravdu špatná volba. Knížku jsem dokonce v půlce odložila a myslela, že jí nedočtu - ale to bohužel neumím.
První polovina mě docela nebavila, třeba celá kapitola o tom jak nějaká lady stojí v místnosti ve svém sídle a kouká z okna na krajinu (opis místnosti, opis krajiny), nakonec odhodí časopis na pohovku a tím kapitola končí - jakože to mělo zvýšit napětí, že se něco děje? Ne - spíš jsem měla pocit, že by tam ta kapitola vůbec nemusela být...
Druhá polovina byla o něco svižnější, ale jednu věc kterou opravdu nemám ráda, je supermanismus hlavního hrdiny a jeho nesmrtelnost. Opravdu někde až trapná. Od začátku je docela jasné, kteří hlavní hrdinové to prostě přežijí a zbytek knihy už jen doufáte, že se to nebude protahovat a ono se to protahuje novou a novou absurditou. Všechny rány se hrdinovi zázračně zahojí, druhý den vždy už může z nemocnice a znovu do "velkého" nebezpečí. To opravdu nenabídneme čtenáři něco víc?
Prostě zklamání, knihu nedoporučuji.