Věčný nepřítel

Rela si koupila nové video. Připraví si do přístroje pásek s filmem, který chce pouštět na večírku. Ale místo filmu se objeví zprávy – zprávy z následujícího dne. Brzy si Rela tyto zprávy z budoucnosti pouští pravidelně. Nejdřív je to zábavné, dokud se na obrazovce neobjeví ona sama. Zjistí, že pro ni neexistuje budoucnost. Ale může změnit osud?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22050/vecny-nepritel-22050.jpg 2.838

Stopy hrůzy - Tajemné zlo 6.

Literatura světová, Horory
Vydáno, Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

The Eternal Enemy, 1991

Kniha Věčný nepřítel

Kontryhelka
02.12.2020

Pěkné tak trochu sci-fi čtení, ale zajímavé. Moc hezky vypravované hlavní hrdinkou Relou. Fakt se mi to líbilo.

Atrament
26.10.2019

Občas se rád vrátím do minulosti a přečtu si před spaním některou knížku z edice Stopy hrůzy jen tak pro radost. Jsou to malé, útlé knížečky, a člověk je klidně slupne během jednoho večera. Nejde o žádné literární skvosty, ale spolehlivě mě přenesou do časů mého dospívání, kdy jsem je doslova hltal :)

Tuhle jsem ale nějak kdysi minul, a tak jsem ji teď četl úplně poprvé. Někdy v polovině jsem ji chtěl odložit, nic moc se tam nedělo, ale pak jsem najednou otočil stránku a jako bych četl nějakou úplně jinou knihu. Ta pointa mě fakt dostala, to jsem vážně nečekal.

Bohužel nemůžu jít s hodnocením výš, slohově je to vyloženě hrozné, postavy mluví a jednají prkenně a jsou tam dost velké logické díry. Je to velká škoda, protože napsáno o něco líp a na větší ploše by to mohl být bestseller.

Alyx
29.03.2018

Musím dát čtyři. Když si vzpomenu, jak mě ta pointa před těmi dvaceti lety zamrazila... Měla jsem ji ráda. Jsem Sára, ne Rela. A vy jděte k čertu :-)

buldozer5
27.07.2017odpad!

Tahle kniha mi zkrátka nesedla. Anotace mě nalákala, takže když jsem ji uviděl v jednom antikvariátu, koupil jsem si ji, ale hrozně mě zklamala.

anoti
05.03.2016

Větší část příběhu má normální realný děj, leč s nějakou tou sci-fi vsuvkou, ale ten konec!Co to je?Najednou se přejde do hodně nafouknutého sci-fi příběhu :-)...je to tak špatně napojené, že mi přišlo jako bych najednou četla úplně něco jiného.Poslední cca třetina-STRAŠNÁ!

Dinosaur
03.12.2015

"Spokojeně jsem odjížděla domů. Vedle mě si na předním sedadle hověla krabice s videem. Páni, kolik filmů si teď budu moci pouštět." Ach ty dřevní doby bez internetu... :D

(5.5/10) Celkově mi styl psaní (nebo možná i překladu), podání příběhu, jeho zpracování a vývoj přišel celkem slabý. Důvod, proč hodnotím relativně vysoko je pointa. Kdyby se tato myšlenka vzala a naložilo se s ní lépe, mohla by z toho být i velmi slušná scifárna, ale bohužel.

Euka
03.03.2012odpad!

Ráda si občas opět přečtu Stopy hrůzy,ale tahle kniha je hrůza děs běs.