Posedlá

Posedlá https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8097/mid_posedla-PUZ-8097.jpg 4 190 46

Máte dobré nervy? Monika Caseová se domnívala, že má. Pak našla panenku s planoucíma očima a s nápisem na náhrdelníku "Všechna tvá přání". Moničina přání se plní, avšak s hrůznými následky. Zastaví Monika panenku ještě dřív, než zničí i ji samotnou? Nebo bude poslední obětí dívky posedlé ďáblem?

Horory , Romány

Vydáno: , Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

The Evil One , 1991

Petra-Nela
11.11.2023 5 z 5

Knihu jsem četla po dvaceti letech, jako teenager jsem Stopy Hrůzy milovala, tahle knížka byla super

Pythonissam
14.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Celkový príbeh knihy je zaujímavý, už len vďaka zmiešaniu Západu a starej historii jednej z rodín, kde sa stali veľké tragédiá. Daj sa mi líbil, ale chýbalo tomu to niečo navyše, u čoho som zvyknutá od L.R. Stine z Ulice Strachu. Bolo by pekné niečo viac sa dozvedieť o rodine Chilleenou aby všetko viac pasovala do děja, a menej nedolezitých častí ako trénovala gymnastiku. Chýbalo mi tam viac toho mrazivého pocitu keď sa vzijete do deja, tu bohužiaľ to toľko nebolo možné.

Habana
21.04.2023 5 z 5

Super věc tyhle Stop hrůzy. :) Dokonce i dnes to ma svou atmošku :) Možna u mě i více nostalgickou. Je to příjemné a napínavé čtení.

Betulefetule
27.02.2023 3 z 5

Tuhle knížku jsem četla jako mladší, ale myslím, že by mě bavila i teď. Strašidelné mi to moc nepřipadalo, ale byly tam i části, kde jsem byla trochu vyděšená.

klmonkaa
05.01.2023 4 z 5

Toto bola moja prvá hororová kniha, mala som asi 14 rokov a už vtedy som vďaka tejto "blbosti" prepadla vášni hororoviek v písanej aj hranej forme. :-D

*-*Kleny*-*
18.11.2021 3 z 5

Líbilo se mi to. Jakože já horory nemusím, jelikož se potom hodně bojím, takže večer toho moc neudělám. Tohle vám možná nažene trochu hrůzy přímo při čtení, ale pak už ani ne, takže pro mě ideální. Navíc ne moc dlouhé a hezky se to četlo. Jdu na další díl.
Nakonec i překvapení, vůbec jsem netušila, jak to dopadne a tohle jsem nečekala. Navíc i horor může mít happyend :)

eraserhead
07.10.2021 4 z 5

V době, kdy u nás tato edice vycházela a kdy mi byla věkově určena, jsem z ní přečetl snad jen jednu jedinou knihu. Její název si už nepamatuju, ale zápletku dodnes. Ani nevím, co mě to před časem napadlo, že bych si celou tuhle edici pořídil a zkompletoval. No a včera jsem vytáhl první svazek se smíšenými očekáváními. Páni. Jako je to svým způsobem neoriginální a tuctový kýč, se všemi prověřenými a představitelnými postupy, určený opravdu předstudentské mládeži (nevěřím, že ani ve své době by to středoškolákům vůbec něco řeklo), ale je to působivé. Milý příběh, se slušně rozjetou atmosférou, jako houska na krámě. Příjemně strávený čas s knihou, a to mám rád. 3,5*

pedroK
06.09.2021 5 z 5

Já jsem se tehdá tak bála!! To byly horůrky mého dětství! Paráda!

killy
04.09.2021 3 z 5

Posedlou jsem nadšeně přečetla někdy ve 14ti letech a řekla bych, že přesně pro tuto věkovou kategorii je příběh určen. Jednoduchá knížka se zápletkou na internátní škole už dospělého nevyděsí. Pokud ale s horory začínáte, tak Stopy hrůzy jsou moc dobrá série kterou uvezete v kufru a na dovolené splní svůj účel :)

rafan65
20.08.2021 3 z 5

Před několika lety jsem četl některé knihy z téhle série a docela mě bavili. Tento příběh je docela najivni a moc mě nenadchl. Možná že autorka psala tento příběh pro jinou věkovou skupinu a docela poutavě vypráví tuto pohádku. Zkusím ještě jiný příběh a uvidím.

Ayna
27.07.2021 3 z 5

Tenhle díl mi přišel slabší už v "nácti", když jsem ho četla poprvé. Série Stopy Hrůzy má určitě jiné pecky, ale pořád je to ucházející, čtivé béčko (pro puberťáky a devadesátkové nostalgiky). Posedlá je hodně dětská, rozjezdová. Jde samozřejmě i o první seznámení s Údolím přízraků a jeho historií. Mihnou se tu i postavy, které budou mít větší roli v jiných dílech.

Martin82
18.05.2021 3 z 5

Kniha je čtivá, zajímavá, ale strach se však bohužel nekonal. Kdyby byl přiběh zfilmován, tak je to takové tuctové béčko ve stylu věřte nevěřte. Celkové hodnocení - čtivost, zajimavost, nostalgie, originalita, strach a napětí - 75%.

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Stopy hrůzy, moje srdcovka. Mám ucelenou sbírku. Nostalgie, kterou jsme se spolužačkami hltaly pod lavicí. Pěkný příběh, mrazivý. Ale neskutečně čtivý.

danny_21
13.10.2020 2 z 5

Rozhodl jsem se, že opráším edici Stopy Hrůzy, kterou jsem zamlada místy prosvištěl, pamatuju si, že některé díly R. L. Stina byly docela povedené. Nejde jinak, než začít dílem prvním, nicméně jedná se o naivní, předvídatelnou záležitost v podprůměrné kvalitě, která má jediné pozitivum a tím, že se dá sfouknout za pár hodin. Takže tajemná panenka v internátní škole, která má moc posednout nejednu mladou gymnastku nemá ambice na víc než - 40 %

BarkaS
17.07.2020 2 z 5

Naivním perem psaná jednohubka. Jako návrat do puberty dobré, ale jinak nic. Jalové dialogy a zvraty, uspěchaný konec, pointa hloupá. Ale do mhd na krátké cesty ok.

Janule809
02.07.2020 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla asi v 12 letech..pak četla všechny díly.. teď jsem si ji přečetla znovu ve 40 a byla to krakova příjemná jednohubka na večer.. miluji tuhle sérii..

Seabeast
26.06.2020 4 z 5

Jako rozjezd k hororové teenager sérii podle mě slušný napínavý příběh. Jasně, že nelze očekávat od těchto útlých knížek literární skvosty, když je edice psaná pro mladistvé, ale jako nenáročná oddychovka plní účel skvěle. To platí o každé z nich, takže nevidím důvod, abych to u nich psal v každém komentáři. Nicméně nenudil jsem se a Posedlou jsem slupnul jako malinu!

milan3696
30.04.2020

Knížku mi doporučil syn přítelkyně. Pro dvanáctiletého kluka je to prima čtení. Musím se přiznat, že když zůstala Monika zamčená v knihovně, bál jsem se. Jinak je to samozřejmě limonáda a o literatuře se dá hovořit jen těžko.

zimka.r
20.11.2019 4 z 5

Cca po dvaceti letech se vracím do období základní školy :) Dnes už je to jednohubka na odpoledne, ale stále pěkná :)

mirunda
28.05.2019 2 z 5

Nevím co mě to popadli, ale chtěla jsem se vrátit do puberty a sáhla po Stopách hrůzy. Vůbec to nebylo děsivé, jako kdysi. Naštěstí to bylo krátké a rychle přečtené