Polibky smrti

Polibky smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21989/polibky-smrti-21989.jpg 3 86 15

Matt, jeho dívka April a nejlepší kamarád Todd se těší na léto plné slunce a legrace. Ale nad písčitou pláží se třepotají tmavé stíny a přátelé brzy zjistí, že jsou vtahování do hrůzostrašného světa nekonečné noci. „Co se stalo s April a Toddem?“ ptá se Matt. „Proč jsou tak bledí, tak slabí, tak… jiní?“ Dvě bodné ranky na jejich krku dávají Mattovi klíč. Hroziví netopýři, vznášející se nad pláží, poskytují další stopu. April byla odlákána polibky jiného chlapce – zvláštními, jedovatými polibky, které ji oslabovaly. Polibky upíra. Avšak hladověla po dalších. Zachrání Matt April včas? Jen on si uvědomuje, že další noční polibek může být jejím posledním.... celý text

Literatura světová , Horory , Pro děti a mládež

Vydáno: , Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

Goodnight Kiss , 1992

Ayna
31.08.2023 2 z 5

(SPOILER) R. L. Stine umí určitě lépe. Ne moc dobrý překlad do češtiny tomu taky dvakrát neprospěl. Jako jsem zvyklá, že u stopáčů ty překlady nejsou žádná hitparáda, ale tady to bylo buď horší než obvykle, nebo to tak vyniklo kvůli slabšímu příběhu. Ty překlepy a prkenné archaické slovní obraty už mě prostě iritovaly (stejně jako neustále se opakující slovo "nektar", ale tohle jde za autorem originálu). Mělo to fajn začátek a konec, mezi tím bohužel spousta špatné vaty. Jako jsou tam i dobré nápady, ale provedení tentokrát nic moc. Nicméně still a better story than Země duchů. Odnáším si z toho pozitivní poselství, že milovníky hororů není radno podceňovat, zjištění, že i tupým pádlem můžete probodnout upíra, a bizarní slovní obraty typu "Uštědřím ti ránu!", které hodlám zařadit do své běžné slovní zásoby.

Martin82
29.09.2021 3 z 5

Opět trošku lepší průměr ze série Stopy hrůzy. Nuda to nebyla, ale na zfilmování pro celovečerák to asi také nebude. Pár bodíků navíc dávám za happy end na poslední stránce. 65%

edith79
11.07.2021 4 z 5

Dávno před tím, než svět poznal Stmívání napsal R.L. Stine tuhle super knížku. Upírská tématika mě baví, takže jsem se k ní moc ráda vrátila.

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Krásné, upírské, zajímavé.

hippiesak
25.04.2019 2 z 5

O-ou. Toto byl tedy přešlap :) Mám rád knihy od R.L.Stine, mám doma asi většinu, co se dá v ČR sehnat, ale toto byl úlet. To nebyl horor, to byla pohádka pro děti. S Fear Street tato kniha má společně jen to, že hlavní postavy pochází z Fear Street odkud přijely na letní dovolenou do nějakého městečka, kde se celý příběh odehrává. Tedy klasický příběh z Fear Street nečekejte :) Moje hodnocení = 1 a půl hvězdy, tedy 30%, ale zde mohu dát 20 nebo 40, tak dám 40 :) Půl hvězdy za to, že je to R.L.Stine, dobře se to čte. A jednu hvězdu za to, že mě kniha na 2 hodiny skutečně přenesla do letní sezóny a během čtení jsem měl pocit, že je léto (četl jsem ji navlečenej ve svetru a bundě) :)

martina0954
15.07.2018 3 z 5

Jó, stopy hrůzy.. Moje první knížky.. Na nich jsem se naučila číst, přemýšlet a milovat knihy.. Bylo mi 9 let..

radka2752
24.05.2016 4 z 5

Tu knihu jsem si vybavila hned jak jem viděla obal, moc se mi tehdy líbila :)

Renča42
20.01.2016 4 z 5

Toto byla první moje knížka z této edice a na hororové téma. V deseti letech jsem to přečetla na jedno nadechnutí. Ani nevím, kde skončila, ale na ten obal jsem si hned vzpomněla, jakmile jsem to tady našla.

kristyna4415
20.09.2014 3 z 5

tahle kniha me wubec nenadchla :-/

ivca.jaresova
14.07.2014 5 z 5

Knizka se mi velmi libila. Cetla se sama a nemohla jsem se od ni odtrhnout. Velmi se mi libil dej knihy.

Babouš
21.03.2014 3 z 5

Nejlepší zvrat celé knihy přichází paradoxně na začátku, pak to je fajn, ale nic extra. Už je přeupírováno.

isi
21.03.2014 5 z 5

tato knížka mě velmi bavila , četla se takřka jedním dechem :D určitě doporučuji

luciasek86
31.07.2013 4 z 5

Tato knížka ze série Stopy Hrůzy nebyla špatná řadila bych ji k těm lepším člověk děj prožíval a četla se jedním dechem.

doktorking
22.03.2013 5 z 5

asi jeden z nejlepších příběhu co kdysi tato populární serie mohla nabídnout,jen mě mrzí že jsme se toho o puvodu upíru nic nedozvěděli,protože jejich soutěžení je geniální a ten konec nemá chybu,dokážu si tenhle příběh představit jako román alespon o čtyři sta stránkách

čohynka
13.12.2012 3 z 5

Už je to sice dlouho, co jsem tuhle knížku četla, ale v té době se mi líbila hodně. Dnes se na ni dívám trochu jinak..

upíři

Robert Lawrence Stine