Haló, tady fantom!

Začalo to nevinně. Deena Martinsonová a její nejlepší přítelkyně Jade Smithová z legrace anonymně telefonovaly svým spolužákům a vyznávaly jim lásku. Když se ale do hry zapletl Deenin nevlastní bratr Chuck a začal vystupovat jako Fantom z Ulice strachu, legrace se ze hry vytratila. Nakonec Chuck vytočí číslo na Fear Street a komedie se definitivně změní v tragédii, když sluchátko zvedne vrah. Jade a Deena se pokoušejí nalézt pravdu a vraha usvědčit. Ale je to nerovný boj: Vrah je zná, ale ony neznají jeho. Podaří se jim zjistit, kdo je muž s maskou? Podaří se jim dokázat, že Chuck je nevinný?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21992/halo-tady-fantom-21992.jpg 3.586

Stopy hrůzy - Ulice strachu (3.)

The Wrong Number (1990)

Literatura světová, Horory, Pro děti a mládež
Vydáno:, Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

hippiesak

Opět jeden velmi povedený kousek od R.L.Stine. V tomto "duchu" bych si přál všechny knihy od tohoto autora :)

yaoiyuri
22.11.2017

No, když mi bylo tak 12–15 hltala jsem Stopy Hrůzy ve velkém, teď si občas zpestřuji čas tím, že dočítám díly, které jsem vynechala (trvalo mi přece jen pár let, než jsem nasbírala všechny). Obecně považuji knihy z „ulice strachu“ za ty povedenější, ale preferuji ty s opravdu nadpřirozenou zápletkou.
Fantom žádný extra originální zázrak není, oproti jiným dílům se nijak nevymyká (ani v dobrém, ani ve zlém), většinu problémů si hrdinové způsobili vlastní debilitou, že… nicméně Stine prostě umí psát a dobře se to čte, i když je příběh vlastně totální brak. Jen mi občas přišel vtipný překlad (aka rožnění hamburgerů, hodiny franštiny, když pubertální 16 řekne „kantoři mají konferenci“ apod.).

Anonymka1
12.07.2016

Jako všechny stopy hrůzy tak i tato je hezká. Jsou to krátké ale zato napínavé příběhy na léto

Lucissia
23.05.2016

Tyto mrňavé knížečky jsem si kupovala myslím na střední a teď jsem je znova objevila u našich na půdě. Haló, tady Fantom je první z nich a super. Na odreagování to funguje, těším se na další :-)

anoti
10.02.2014

Mezi stopy hrůzy to řadím k těm dobrým.Dokonce jsem cítila i lehké napětí :-)

oolinkaa
29.01.2014

Patří k lepším dílům. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to dopadne..:)

Jitulka
26.06.2012

Zajímavá, líbivá knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem. Nedokážete přestat uprostřed, prostě to musíte přečíst celé.
Jak se vtip dokáže změnit v boj o vlastní život.
Ze začátku spíše strašidelné, ke konci více krimi. Ale to nic neubere na napínavosti.
Doporučuji.

Layss
26.02.2012

Stopy hrůzy jsou skvělé odreagování s tou správnou dávkou strachu. Tento příběh mě sice tolik nezaujal, ale i tak má vysoký počet hvězdiček, protože jinak tomu není co vytknout..

minimonisek
23.10.2011

Knížka se čte jedním dechem od začátku až do konce, děj se překvapivě zamotává a vy netušíte, co se stane do další kapitoly. Kniha trochu více než k hororovému tématu zabruslí spíše ke krimi a k odhalení, kdo je vrah.

Babouš

Příběh dvou dospívajících dívek o tom, jak se jejich poťouchlá zábava mění v horor. Krásně napsáno, každá kapitola končí tak, že vás nutí číst dál a dál až do úplného konce. Navíc poměrně reálně vykreslený život amerických středoškoláků.