Africký démon

Africký démon https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21998/africky-demon-21998.jpg 3 32 5

Dvě vzácné africké sošky v sobě skrývají neuvěřitelně silnou a nebezpečnou moc. Poté, co Barbara Longová jednu z nich dostane darem, stávají se jí i jejím přátelům děsivé věci. Barbara se pokouší vzdorovat neznámé síle pomocí bílé magie, ale marně, a navíc – sošky chtějí získat lidé, kteří neváhají vraždit. Představují pro Barbaru smrtelné nebezpečí, jenomže pomsta démona Kulungy a hadího krále Gombaly je ještě strašnější než obyčejná smrt... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Signet

African Demon , 1999

parvitas
08.11.2023 odpad!

(SPOILER) Doslova a do písmena je to zlátanina, ktorú nebudem odporúčať. Príbeh je chaotický, postavy sa objavujú a miznú, niekedy uprostred vety, do toho to má mať nejaké hororové pozadie, ale ani zďaleko to nedáva zmysel. Africké sošky, démon, ktorý sa snaží páchať dobro, aby sa oslobodil, plno mŕtvol, plus rôzne halucinoidné výjavy... A áno, stále je to trochu šmrncnuté africkými detailami, víziami z domorodej dediny, rituálmi a ukradnutými magickými predmetmi. No ako niekto spomenul, kniha je zlepenina a pripadá mi ako béčkové horory z 90-tych rokov, kde sú hlavnými hrdinmi stredoškoláci s vlastnými autami, ktorí sa vždy zapletú priamo do diania, vyvolávajú duchov a démonov, popritom riešia úlohy, vlasy, šaty, chlapcov a ako vyriešiť vraždy.
Našťastie som si ju len požičala ako eknihu z knižnice. Donútila som sa ju dočítať, ale nikomu to neodporúčam.

Martin82
02.06.2023 2 z 5

(SPOILER) Tak tato knižka byla od Andrew Hall, zatím to nejhorší co jsem četl. Ještě horší než "Nový profesor" nebo "Mrtvá náruč".... Postavy opět se schizofrénií, kdy to co platilo v předchozí kapitole, již neplatí....A přitom první třetina byla ještě vcelku Ok, no ale ten závěr? ....příběh celkově bez napětí, psaný stylem vypravování. Celkově 32% za část vraždících kobylek v hotelovém pokoji 313.

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Tady jsem se dost i bála. Protože ten démon byl děsnej a hrdinům jsem přála, aby se ho už zbavili a měli pokoj a konečně si mohli oddychnout od hrůzných zážitků, ve kterých byli skoro nevinně.

buldozer5
03.10.2016 1 z 5

Kniha mě nijak nezaujala a osobně si myslím, že je to nejslabší díl z celé série Stopy hrůzy od tohoto spisovatele. Také mi vadí, že celý text překladatelka přeložila do nespisové češtiny, což ubírá na celkovém dojmu z knihy... 10%

Bytost na cestě
18.01.2012 2 z 5

Klasický horor let devadesátých :-)

sochy

1999  80%Utopená Sally