Stopka & spol

Humorný příběh z prostřední anglické střední školy. Autobiografický román zachycuje autorovy zážitky z anglické internátní střední školy v posledních desetiletích 19. století. Autor, který chtěl původně napsat traktát o výchově mládeže, zde polemizuje s podobnou anglickou literaturou na toto téma, koriguje její soudy a přináší poprvé reálný pohled na život ve školách tohoto typu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40478/stopka-spol-40478.jpg 4.450

Vydáno: , Naše vojsko

Stalky & Co., 1899

Kniha Stopka & spol

freejazz
30.05.2020

každý adolescent by mal podľahnúť čaru Kiplingovho humoru

kokrokr
27.05.2020

Popis tradičního školního systému výchovy chlapců v internátní škole pod dozorem učitelů a prefektů, je podán ve formě humorných příběhů. Jednotlivé taškařice party kamarádů na sebe navazují a vytváří knihu, která vás rozesměje a přivede k zamyšlení. Tohle musí pobavit starší školáky i rodiče. Jako spousta jiných čtenářů, i já knihu četl opakovaně.

marcus0379
05.04.2020

Skvělá knížka

mol378
29.07.2019

Mikulášovy patálie pro hodně starší a o hodně, hodně pokročilejší - s inteligentním humorem vylíčené příběhy kluků z britské internátní školy na základě prožitků samotného autora. Boj proti vychovatelům a učitelům, kteří je chtěli srovnat do jedné šedé masy (nikdy se nepouštěj do sporu s kantorem, nemůžeš-li vyhrát - a oni vyhráli vždy), kanadské žertíky, nesentimentální přátelství dospívajících. Vracím se k ní pravidelně, vždycky pobaví a přinese dobrou náladu. Pošlé prtě z prváku pod podlahou je nezapomenutelné. Druhá polovina knihy pak vypráví o setkání kluků po letech v dospělosti. Vynikající kniha skvělého autora, která má i vynikající audiozpracování.

babicka_amalka
16.02.2017

knížku jsem četla mnohokrát - a vždycky se stejným potěšením!

Albina
08.02.2016

Tato kniha mě provázela koncem dětství, bavil mě autorův humor, a teprve v době googlu jsem si ujasnila, co znamenají japonské výrazy TOKONOMA a ŠIBUIČI a jak vypadá HLODÁŠ.

Lzicenka
23.05.2013

Na tuhle knihu jsem po letech narazila a vzpomněla si, jak mě v mládí bavila. Doporučuji mládeži :-)