Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru

Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49330/bmid_stoparuv-pruvodce-galaxii-stoparuv--0jS-49330.jpg 5 290 26

Kniha obsahuje 2 romány: Stopařův průvodce po Galaxii a Restaurant na konci vesmíru.

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Odeon

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy / The Restaurant at the End of the Universe , 1980

rkohoutek
23.06.2013 5 z 5

Už po prvních stránkách jsem věděl, že se bude líbít a bylo to tak. Možná to je tím, že britský humor je mi blízký nebo tím, že to byla má první humorná sci-fi. Ne nadarmo se jedná o povinnou četbu žánru sci-fi ;-)

Garik
24.03.2013

Priznám sa, že konfrontácia s reakciami na toto kultové dielo vo mne vyvoláva veľmi rozpačité pocity. Povestný britský humor v podaní Douglasa Adamsa na mňa zrejme vôbec neúčinkoval. Čítal som to už pomerne dávno, pustil som sa do toho zo zvedavosti a zrejme aj s príliš veľkými očakávaniami, no pokračoval som už iba z povinnosti (vtedy ešte nepripadalo do úvahy, aby som nejakú knihu odložil). Dodnes vo mne ostal pocit, že to s tým humorom bolo celé akési silené, až trápne. Kniha vo mne zanechala tak nemastný-neslaný a celkovo slabý dojem, že nebyť mojich poznámok, myslel by som si, že som ju ani nedočítal.
Ktovie, možno som mal vtedy iba zlú náladu a preto mi kniha vôbec nesadla. A možno som bol príliš náročný. Ale to už človek býva, keď má dočinenia s bestsellerom. Môže však byť, že v tomto veku a v tejto dobe by som v tomto Adamsovom diele objavil novú, netušenú hĺbku. Možno sa k tomu ešte niekedy vrátim a tento komentár zmením.

Lady_Ef
23.08.2012 4 z 5

Vydařené pokračování prvního dílu, neméně akční a vtipné, ale přesto trochu slabší..

HTO
07.02.2012 5 z 5

Tahle kniha je pro velkou část SF tím, co jsou pro hudbu Beatles a pro humor Monty Pythoni. Zakoupena 6. 12. 1991 na Draconu. Ach, kde jsou časy Draconů a odeonské edice Poblitá hlava? Ale tahle knížka tady zůstane a je s přibývajícími léty čím dál lepší.

Překlad Jany Hollanové je úlitbou na oltáři češtiny a naše fonetická transkripce ještě zvýrazňuje komiku – Zafod Bíblbrox je pro mne mnohem lepší než Zaphod Beeblebrox.

Lusius
30.09.2011 5 z 5

Kniha se mi dostala do ruky vlastně omylem. Do teď se k ní ale ráda vracím, neotřepaný humor o který není v této knize nouzi je někdy potřeba :)

swamp
02.02.2011 5 z 5

Naprosto vtipná záležitost, která svou absurdností musí dostat každého. Druhý díl je neméně výborné pokračování šílených dobrodružství z vesmíru..

stopaři

Douglas Adams