Stopařův průvodce galaxií I. - V. díl

Stopařův průvodce galaxií I. - V. díl

Kompletní vydání kultovní trilogie v pěti dílech. Ano, stopovat po Galaxii se dá, dokonce za méně než třicet altairských dolarů na den. Zde je seznam toho, co k tomu budete potřebovat: pivo; parťáka, který už má projetou většinu galaktických barů a ví, jak přežít i bez altairských dolarů; ručník; pouze reziduální pud sebezáchovy; vstřícnost k jiným formám života. Co potřebovat nebudete: vlastní kosmickou loď, společenský oděv, jazykové příručky. Co byste možná potřebovali, ale nejspíš to neseženete: čaj. A nesmí vás znervózňovat, že se možná nestihnete vrátit na Vánoce domů. To je přesně případ Arthura Denta, kterému bez přehánění hoří Země pod nohama, a ať chce nebo nechce, vydat se stopem nekonečnou rozlohou prostoru a času je pořád lepší, než spolu se zbytkem lidstva padnout za oběť budování dopravní infrastruktury....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/259682/stoparuv-pruvodce-galaxii-stoparuv--CcN-259682.jpg 4.457

Stopařův průvodce Galaxií

The Hitchhiker´s Guide to the Galaxy (1980)

Humor, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Argo

wiix

Neviem či sa dá slovami zhrnúť pocit, keď som začala čítať prvú vecičku od Adamsa. Smiala som sa nahlas. Pri knihe. To už je čo u mňa povedať! Píše tak absurdne, (ne)logicky, satiricky a pravdivo, až je z toho človeku smiešne clivo. Postavy majú tragikomické vlastnosti a ich reakcie na situácie sú trefné. Vety a štýl písania dostane aj tých, ktorým príbeh a dej nevyhovuje.

ZlýJabko

Konec ze mě málem zase udělal alkoholika.

yvett239

Na tuto sérii (knihu) jsem narazila celkem náhodou - v učebnici angličtiny jsme měli úryvek s krávou z Restaurantu na konci vesmíru a ten mě nadchnul svým humorem. Pak jsem toto vydání potkala v Luxoru a dostala ho k Vánocům. Půjčila jsem ho i kamarádce, která si Stopařova průvodce chtěla přečíst ze stejného důvodu jako já a v knihovně by na něj čekala moc dlouho, tak je tato série půjčovaná. Dohromady jsem knížku četla asi čtvrt roku, kvůli tloušťce a váze knihy jsem na cestách četla paralelně další knížky.
Shoduji se naprosto s nejspíš většinovým názorem, že první tři díly jsou mnohonásobně lepší než zbylé, 1.-3. dílu bych dala 5*. Za skutečnosti, že ty zbylé dva díly jsou takové, jaké jsou, si myslím, že to měl autor utnout už po tom třetím a udělal by lépe. Ty bych ohodnotila tak za 2*. Byly tam vtipné pasáže, ale vlastně celý 5.díl jsem už jen počítala, kolik stránek mi chybí ještě do konce, už mě to prostě nudilo. Celé dílo je zkrátka zbytečně dlouhé. Jestli se k tomu vrátím někdy příště (což nevím), čtu jen první tři díly.

Honzeecheck
01.12.2016

Hezké vydání všech pěti dílů v jedné knize, navíc za celkem sympatický peníze. Kdysi dávno jsem četl první tři díly, tak jsem to chtěl doklepnout. Trochu mi to zkazilo vzpomínky, první tři díly jsou totiž diametrálně lepší než ty zbylý... typicky "vtipný" čtení - místama se člověk skvěle baví, pak přijdou trapný pasáže a na konci si člověk říká o čem že to vlastně bylo. Celkově ale spokojenost, konkurenci představuje tak max Trpaslík

Jane007
26.07.2016

Tak jsem konečně dočetla pět dílů. Musím říct, že jsem od toho čekala asi trošku něco jiného. Ani po přečtení nejsem schopná říct, o čem kniha byla. Přišla mi hrozně zmatečná, velmi často jsem se ztrácela a musela jsem se několikrát vracet, abych pochopila, co se píše. Abych nebyla jen kritická, tak musím uznat, že tam bylo i dost vtipných věcí. Ale jsem ráda, že už se s knížkou nepotkáme.

vajglik
17.06.2016

Super knížka, akorát poslední dva díly už nebyly úplně to pravé ořechové a řpi jejich čtení jsem se už dost nudil. Ale třeba se jednou k těmto dílům vrátím a víc mě osloví.

Roselunda 1928
15.04.2016

První díl byl nejlepší, jak jsem dočítala pátý, už mi přišlo, že je toho moc, a jelikož mám z toho v hlavě trošku guláš, asi to udělám tak, že si to za pár let přečtu znovu a ohodnotím to až pak, protože teď absolutně netuším, co bych tomu měla dát. Ale vogonská poezie je bezkonkurenční.

bruzdek7
12.01.2016

Tak toto je jeden z mála humoristickýh autorů, který nepoužívá děj pouze jako vatu okolo které nabalí vtipy, a je mu u výfuku že tento děj pak nemá hlavu a patu. Naopak u Adamsa si mužeme být jistí že se nasmějeme a ještě to bude dávat smysl. Humor byl tímto povýšen na umění. Pět bludišťáků !

swamp
29.12.2015

Kultovní trilogie v pěti dílech je vytříbeným dílem Douglase Adamse, k jehož absurdnímu humoru se vždy rád vracím.