Stopařův průvodce Galaxií

První část "pětidílné stopařské trilogie", kterou autor původně koncipoval jako rozhlasovou hru pro stanici BBC. Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný, ale sympatický pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z nehož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56245/stoparuv-pruvodce-galaxii-56245.jpg 4.43153

Stopařův průvodce Galaxií (1.)

Literatura světová, Humor, Sci-fi
Vydáno:, Argo

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (1979)

Kniha Stopařův průvodce Galaxií

n.ezn.amy

Naprosto kultovní kniha plná absurdních situací, kdy Artur Dent v poslední chvíli unikne katastrofě a začne cestovat vesmírem, ale hlavně je to kniha zásadní filozofické otázky ... Život, vesmír a vůbec

MrPlankton

Máte rádi absurdní humor? Jestli ano, tak je to kniha pro vás. Děj je ve výsledku hodně jednoduchý a své délky dosahuje hlavně díky "doprovodným průpovídkám" - ty jsou většinou tím zdrojem absurdního humoru. Hlavní předností knihy je pro čtenáře odreagování se, nikoliv nějaký pohlcující příběh nutící k pokračování v četbě. Proto to není čtení na "jeden zátah", i když k tomu množství stránek nabádá, ale spíše na pár stránek denně před spaním nebo během cesty v autobuse/metru (alespoň pro mě). Osobně jsem se bavil a jsem zvědavý na další díly.

SydBarrett

Stopařův průvodce není kniha, stopařův průvodce je kult! A první díl obzvlášť, protože dál se většina z nás beztak nedostane... Tomuhle nic vytknout nemůžu, ani kdybych chtěla jakkoliv moc!

zeros

Velká očekávání a pak jsem u knížky regulérně usínal. Jsou tam cítit místa, která mají být vtipná, ale nějak nic. A to mám rád Monty Pythony. Oddechovka to v každém případě je, ale moc nerozumím proslulosti tohoto díla. Nebýt depresivního Marvina, dám jen 2*.

Martian

Tak nevím, asi nemám smysl pro humor, protože jsem se ani jednou nezasmál. Myslím, že je to přeceňovaná kniha.

Mamosvain

Velmi oddechová povinná četba. Člověk se nemusí obtěžovat nadbytečným přemýšlením o ději a postavách, protože, řekněme si to narovinu, žádná převratná zápletka tam prostě není. Ale děj plyne hladce, zábavně a člověk se i udiví nad všemi těmi výtvory, které se Adamsovi v hlavě mohly utvořit během psaní.
Vřele doporučuji všem, kteří hledají povinnou četbu, u které nebudou muset trávit hodiny hledáním autorovy skryté myšlenky, která i ve vážnějších knihách mnohdy ani není.

pampelišinka

Ach, ano! Chytlavý příběh, ve kterém se autor nezdráhá použít téměř jakýkoliv humor, laskavým počínaje, ďoubavým a ironickým zdaleka nekonče. Parodie na typické sci-fi sedla jako onen pověstný hrnec.
Hvězdičku ubírám za to, že občas byl autor poněkud rychlejší než mé vnímání, zbylé jsou však za nesčetná vyprsknutí smíchem, údernost tenké knížečky, Zafoda (protože já si vždycky oblíbím toho největšího vola) a tak.
Rozhodně si to nenechte ujít. A už vůbec ne, pokud máte k dispozici povedené vydání ilustrované Danem Černým.
Fakt.
A buďte ti frajeři, co dobře vědí, kde mají ručník.))

girdi

Na některé knihy není na škodu si počkat. Adams a jeho Stopařův průvodce ustál i má extrémně vysoká očekávání. Propracovaný galaktický svět, hravé detaily a skvěle promyšlený příběh. A ty ilustrace se super vtipnými popisky! Jsem ráda, že jsem si to odložila "na později", protože jinak by se mi mnohem palčivěji vtíralo srovnání s Terry Pratchettem (a to by Adams tvrdě projel, i když vím, že žánr je jiný). Knihu jsem přečetla během dvou dnů, takže u mě rozhodně zavládla spokojenost a těším se na další díl.