Stopařův průvodce Galaxií

Stopařův průvodce Galaxií https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3996/bmid_stoparuv-pruvodce-galaxii-qT0-3996.jpg 4 4462 620

Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z něhož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy...... celý text

Humor Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Argo

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy , 1979

andrea7191
13.02.2023 2 z 5

Všude kolem mě, tahle kniha boduje a já jí dočetla silou vůle. Asi ještě nenadešel její čas...

Žeňa111
09.02.2023

(SPOILER) Neobvyklý vesmírný román.

Existuje zápletka - je docela jednoduchá, ale zároveň velmi nepředvídatelná, protože jak můžete předpovědět, že poté, co se dostanete do vesmíru poblíž hrdinů za méně než minutu, bude na palubě obrovská loď s prezidentem galaxie? Obecně se mi to líbilo

Také se mi moc líbily některé vtipné citáty z knihy, například: „Pokud se ocitnete v bezvýchodné situaci, pak se radujte, že k vám byl život laskavý, a pokud ne, pak se radujte, že brzy skončí.“

Kniha byla vytvořena pro lidi, kteří milují jiskřivý humor a sarkasmus, je lehká a velmi pozitivní.

Mohu doporučit každému, kdo je přesycen složitými tématy a spletitými příběhy.

vevu.
09.02.2023 3 z 5

Četla jsem kdysi celou sérii, po letech jsem se do ní chtěla pustit znovu. První díl byl stále skvělý, bavil mě humor a nadsázka, ale s tím letitým odstupem jsem zjistila, že už to pro mě není úplně to ono. Vadily mi některé názvy a jména, které se nešlo ani přečíst a postupně mi to asi zkazilo celý dojem... Ale Marvina stále zbožňuju a některé nepravděpodobnosti taky. :)

marketa2384
07.02.2023 3 z 5

Nenáročné čtení mezi složitějšími kousky. Ideální na dovolenou, bez většího přemýšlení, ale zase s možností zasmání, pobavení. Je pravda, že tento typ literatury nemusím stále, ale jako zpestření.

georginaa
07.02.2023 1 z 5

Tuto literaturu moc nevyhledávám, zkoušela jsem se začíst a mírně přeskakovala stránky. Jsem starší ročník a toto opravdu není pro mě, spíše pro náctileté. Nicméně někdo se v tom může najít a opravdu ho to bude bavit, nu což - veni vidi ...

absolutmachal
07.02.2023 4 z 5

První díl byl moc fajn. Exploze nápadů, vtípků, hravého psaní bez velkého přemýšlení. Ale trochu už mě ke konci unavuje plochost postav.

Už jsem v pětačtyřiceti prostě na tohle moc starej, v příštím životě si to přečtu v pubertě.

zirafinec
29.01.2023 5 z 5

Tak tohle bylo něco... Rozhodně potřebuju následující díly, hrozně mě to bavilo. Připomínalo mi to knihy Terryho Pratchetta, což je přesně pro mě. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Timkim
25.01.2023 2 z 5

Sci-fi mám rád, ale novodobé. Tato audiokniha mi hraničila s nevkusem a trapností. Ano, bylo tam pár míst u kterých jsem se usmál, ale to bylo vše. Jak toto někdo může považovat za klasiku vážně nechápu. Stejně jako Spalovač mrtvol. Tohle vážně ne, ale zkusil jsem to.

viweb
23.01.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, bravurně namluvil Vojta Dyk. Doporučuji poslechnout pro lidičky kteří nemají rádi tenhle druh literatury. Vojta je bravurní a posluchač si to moc užije stejně jako já. Doporučuji! Děj vtipný, nesourodý, bizarní. Pobavila jsem se

Naďa2411
19.01.2023 odpad!

Knihu jsem objevila u syna, který má celou sérii. Přečteno pouze pro čtenářskou výzvu. Nemám sci-fi ráda a tato kniha mi vůbec nesedla. Je prostě pro mladší generaci. Měla jsem zmatek v postavách. Do dalších dílů už nejdu.

burg
18.01.2023 4 z 5

Výzva 2023 - kniha odehrávající se ve vesmíru.
Dodneška si vzpomínám na hodinu elektra na střední (dobrých dvacet let zpět), kdy se nám učitel zmínil o tom, že existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nepravděpodobnějšího. Já vím, je to teorie z druhého dílu téhle legendární série, ale stejně mě to navnadilo ke shánění a čtení třeskutých hlášek mých oblíbených hrdinů.
No dobře, od té doby jsem celou sérii přečetl asi tak pětkrát a dnes už zjišťuji, že ten humor mi přestal krapet vyhovovat (přičemž stále marně přemýšlím proč) a co mě vysloveně sejří, jsou názvy čehokoliv. Postav, míst, dějů a věcí. Neznám samozřejmě originál, ale číst o postavách jako Úlaf Kolufid, Vít Vújagig, planetě Bethselamin, či o Qualaktinském hypermátovém extraktu je fakt hnus.
Na druhou stranu miluju Marwina - tak maniodepresivního robota by snad (ne)chtěl mít doma každý! Tedy do doby, než by se pokusil spáchat sebevraždu.

koki.veru
11.01.2023 2 z 5

Nemám ráda tento styl literatury. Přečteno jen kvůli čtenářské výzvě a nakonec to nebylo zas tak špatné, dalo se to číst, ale není to můj šálek kávy.

zdenaR
11.01.2023 4 z 5

Vtipné, originální, inteligentní humor.
Skvělé slovní hříčky.

Frizer
04.01.2023 4 z 5

Kultovní klasika....bohužel ne úplně pro mě. Kdysi jsem přečetl všechny díly a asi fajn čtení a humor...nicméně já radši úderný ironický a sarkastický humor než absurdní...asi to ve mě ručníkovou stopu nijak nezanechalo, vzhledem k tomu že si vybavím jen první díl a to ještě spíše kvůli filmu. Nicméně chápu co na tom lidi baví.

l.e.d
30.12.2022 3 z 5

Světová kniha, kterou lidé milují...
Pro mě bohužel složité čtení... zasmál jsem se, ale u "parodie" málokrát, k postavám jsem si nevybudoval vztah.
Za celý rok jsem se nedostal k druhému dílu, což musím napravit a zjistit co se na tom lidem tak líbí...

DreamerX9
07.12.2022 4 z 5

Kniha mě bavila od samého začátku a skutečně jsem si ji užila! Hlavně co se týče propracovanosti, smyslu pro humor a jedinečných postav i hlášek. Tahle kniha prostě vi jak se prokousat mezi ty nejjediněčnější. :))

MilanKop
04.12.2022 5 z 5

Výborná směs všeho možného, která opravdu pobaví. Výborný příběh a dokonalé postavy. Pokud se chce člověk zasmát, tak rozhodně doporučuji.

lukaskmn1
28.11.2022 5 z 5

Prozatím rozhodně nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl. Zkusil jsem ji v originále a nakonec jsem si ji přečetl dvakrát. Příběh je naprosto dokonalý a postavy výborně propracované (viz Marwin)... Rozhodně bych knihu doporučil ostatním a zařadil ji do povinné četby.

martin9666
28.11.2022 4 z 5

Nesmírně zábavná kniha. Neobyčejně náhodné vtipy, unikátní příběh a zvrácené postavy. Audioverze v podání Vojty Dyka ještě umocňuje komediální chvilky a postavy ožívají, řekl bych i lépe než ve filmové verzi. Otevřený a vlastně žádný konec směřují čtenáře k dalšímu dílu série, a tak směle pokračuji dál.

capricorn__
11.11.2022 2 z 5

Bohužel mě kniha příliš neoslovila. Začátek byl velmi slibný, ale pak jsem ztratil zájem. Styl pro humor autora hodnotím tak 50 na 50, někdy mě opravdu pobavil, jindy mi přišel na sílu. Nápad je zajímavý, ostatně kvůli tomu jsem začal sérii číst - líbilo se mi pojetí "sarkastického Sci-Fi", které si dělá srandu z lidí. Největší počet hvězdiček nakonec ale strhávám za strohost. Myslím si, že by se mi kniha líbila více, kdybych věděl více o hlavních postavách a kdyby mi autor poskytl i nějaké detailnější informace o prostředí, ve kterém se postavy nachází. Dialogy jsou někdy... takové neúplné, o ničem. Připadalo mi, jako kdybych četl komiks bez obrázků. Uvidím, jestli si přečtu další díly ze série.