Stopařův průvodce Galaxií

Stopařův průvodce Galaxií https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3996/bmid_stoparuv-pruvodce-galaxii-qT0-3996.jpg 4 4462 620

Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z něhož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy...... celý text

Humor Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Argo

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy , 1979

VladiKlaisner
18.05.2017 1 z 5

Nevím jestli je to tím, že sci-fi není moje parketa nebo protože je to spíš parodie na tento žánr, ale knížka mě vůbec neoslovila​, ba co hůř, taktak jsem jí dočetla. Občas jsem se i pobavila, ale styl psaní ( dlouhé složeniny nesmyslných slov v kombinaci s hovorovou češtinou) je něco co mi vadilo asi nejvíc. O poutavém příběhu se taky nedá mluvit, představa, že má kniha pokračování mě děsí.
Nebýt čtenářské výzvy asi bych knihu odložila po pár stránkách.

Red_
16.05.2017 4 z 5

Kdo má rád britský humor, tak se mu kniha bude určitě líbit. Šílená vesmírná jízda na nepravděpodobnostní pohon, kde dějová linka hraje druhé housle. Čtenář-pozemšťan se bude v průvodci ztrácet, ale rozhodně by neměl propadat panice a číst dál... Oblíbená postava: Bíblbrox.

hammond
13.05.2017 5 z 5

Po Červenom trpaslíkovi ďalší dôkaz, že kombinácia britského humoru a vesmírného sci-fi je jednoducho skvelá. Obrovské množstvo absurdných a cynických humorných hlášok, ktoré pre mňa celkovo reprezentuje nasledovná:

"Bylo to asi takhle: Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok."

A k tomu všetkému ešte mániodepresívny nihilistický robot...

*Čitateľská výzva 2017 - kniha od autora z rebríčka 100 najobĺúbenejších autorov

Alena_S
11.05.2017 4 z 5

Nečekejte mnoho děje... a nebo radši nečekejte nic a jen si užívejte milou knižní lázeň zábavy po perném dni. A pokud vás zrovna trápí otázka, co je smyslem života, nezoufejte, všechno bude. :-) P.S. A pokud se přistihnete, že vám Vogoni přirůstají k srdci... vítejte v klubu. Kéž se dostanou ke slovu i v dalších dílech.

petulka.sasanka
02.05.2017 4 z 5

Kniha čtivá, vtipná... Báječně jsem se bavila!!!!

arram
19.04.2017 3 z 5

Mám-li být upřímný, tak se přiznám, že nevím, jak mám knihu hodnotit. Je pravda, že kniha se četla velmi dobře, ale její děj mi nepřišel až tak úžasný a spousta vtipů mi ani nepřišla až tak vtipná. Každopádně, jako kniha na odreagování fajn.

ochwey
11.04.2017 5 z 5

Baví, britský humor + vesmír je pro mě záruka pobavení. Dala bych čtyřicet dva hvězdiček.
(ale ty překlepy? mít tam jednou místo "Fordovi" "Frodovi" je fail... Argo argo, co to má znamenat...?)

galadrielin
11.04.2017 3 z 5

Bohužel, čekala jsem mnohem víc. Rozumím, že kolem celé série vznikl vyloženě sympatický kult, já se ale k fanouškům nezařadím.

xelzax
29.03.2017 5 z 5

Tak tohle je jízda plná dokonalých absurdit, kam se hrabe celej Stoletej děda s Analfabetkou!

Jonny
26.03.2017 2 z 5

Mám docela rád kult, co se kolem knihy točí. Ale kniha samotná... pff. Zábavná byla jen chvíli (zejména druhá čtvrtina). Spousta humoru mi připadala zbytečně prvoplánová.

boxas
25.03.2017 3 z 5

Tak nějak napůl. Chvílemi jsem se bavila, chvílemi mě to nudilo. Každopádně lepší než film.

DRALI
05.03.2017 5 z 5

Super! Kniha je plná originálně ulítlých nápadů, nad některými z nich zůstává rozum stát. Ale jenom v tom dobrém slova smyslu. Humor a "velmi složité" filozofické otázky jsou zde podávány nenásilným stylem a s úplnou lehkostí. Takže všechny ty nesmysly působí skoro až uvěřitelně. 42!!!

nokos
04.03.2017

Douglas je typicky jednohiťák. ten hit ovsem stoji za to! (pochopitelne mysleno na celou serii, ackoliv ke konci serie ponekud vadne)

lenka4434
02.03.2017 3 z 5

Začátek knihy je strhující, smála jsem se nahlas. Pak nevím, co se stalo - jestli jsem si zvykla na tento druh humoru, nebo kniha přestala mít spád - začala jsem se nudit.

EliškaPeř
26.02.2017 5 z 5

Už znám smysl života, vesmíru a vůbec... :-)

Mayaku
22.02.2017 5 z 5

Geniální propojení sci-fi a britského humoru. Sice je fakt, že třeba Červený trpaslík se mi líbil ještě o malinko více, ale to nemění nic na skutečnosti, že Stopařův průvodce galaxií je neskutečně třeskutě vtipná záležitost :)

ManželéMannovi
21.02.2017 3 z 5

Kniha mě tak úplně nezaujala. Nevím jestli to bylo stylem psaní, možná ano. SF mám rád, ale asi patřím mezi tu hrstku lidí, kterým se kniha úplně nelíbila. Přesto tři hvězdy.

Mann

Mušketýr007
20.02.2017 4 z 5

Aha, takže 42?

Rose88
12.02.2017 4 z 5

Co říct? Kniha, která Vám navždy změní pohled na ručníky a zároveň spolehlivě dokáže zahnat choutky na Vogonskou poezii :-D. Trochu mi sice trvalo si na styl psaní zvyknout, nicméně nakonec si mě tato kniha jako většinu čtenářů získala na celé čáře... Doporučuji všem i když nezaručuji, výsledek je značně nejistý. Tato kniha je něco jako pendrek, člověk si ji buď zamiluje pro svoji jedinečnost a nebo s naprostým nepochopením zavrhne po prvním ochutnání. Zkuste a uvidíte...

Ajinka126
09.02.2017 5 z 5

Stopařův průvodce je bible, povinná četba číslo jedna každého fanouška sci-fi žánru! Je to neuvěřetlně uvěřitelné! Zbožňuji autorovu fantasii, která všechen ten svět, postavy a příběh vymyslela. Nejhumornější kniha ze všech. Četa jsem ji několikrát :). Jdu na druhý díl..