Stopařem na této zemi

Stopařem na této zemi https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348893/mid_stoparem-na-teto-zemi-j5p-348893.png 5 76 22

Kniha je volným pokračováním autorovy úspěšné a moudré knihy Exotem na této zemi. Příběhy z bohatého Heryánova života plného setkání s nejrůznějšími lidmi všech společenských vrstev se prolínají s jeho kněžskou službou a spojují se s výkladem biblických pasáží. Spojujícím leitmotivem je téma Boží velkorysosti, jejíž uvědomění vede člověka k radosti, svobodě a chuti podílet se na ní svou vlastní aktivitou pro druhé.... celý text

Luisa
23.11.2017 5 z 5

Je skvělé, že v knize najde člověk sebe, své kamarády. Je skvělé, že naše příběhy stojí Láďovi za zastavení, zamyšlení, sdílení. Je skvělé, že se všichni máme :-)

mirektrubak
17.10.2017 5 z 5

Knihy Ladislava Heryána jsou pro mě velmi speciální. Jejich autor je knězem, jehož bohoslužby pravidelně navštěvuji, jeho předchozí soubor zamyšlení (knížka Exotem na této zemi) ve mně „smířil“ moji identitu aktivního věřícího (aktivního ve smyslu každodenního přemýšlení) a liberála s otevřeným postojem k menšinám a lidem neobvyklého životního stylu obecně.
V nové knize je otec Heryán opět snadno k rozpoznání, zdánlivě nenabízí nic nového. Struktura je stejná - kratší příběhy, které vedou přes osobní zkušenost a propojení s odpovídající biblickou pasáží k zamyšlení a prezentaci Heryánova pohledu na svět - který je vždy naplněn milosrdenstvím, velkorysostí, ale i skromností a pokorou.

Chtěl jsem tady přidat pár důležitých vět z knížky, ale bylo jich nakonec tolik, že jsem to sepsal do této recenze: https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/o-bozi-velkorysosti-mezi-nami-8876