Stopař #4

Stopař #4 https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9430/stopar-9430.jpg 5 3 1

Stopař série

Prázdninový příběh vesnického kluka. Zálesáci pomůžou Matějovi vylovit ztracený dalekohled. Vedoucí Jirka postaví lanovku, kterou se Drsňáci pokoušejí využívat na vlastní pěst. Opětovnou roztržku s Matějem ukončí hajný Klášterka.

Ivan Kučera
02.06.2021 4 z 5

Vo štvrtom Stopařovi dochádza (logicky) k čoraz početnejším stretom zlých Drsňákov a dobrých Zálesákov, ktorých prítomnosť oživí znudenému Matějovi letné prázdniny na vidieku. Nesedelo mi nie ani tak to, že oveľa početnejší Zálesácí si od (dvoch!) Drsňákov nechajú pinkať po nose. Nie, to je práveže vlastne fajn, vypovedá to o nich to, že napriek presile nemienia problémy riešiť násilím. Nesedelo mi skôr azda už predsa len značne prehnané sebavedomie práve dvojice Drsňákov, ktorí sa správajú k Zálesákom (medzi ktorými je aj už od pohľadu drsný dospelý chlap) až príliš namyslene a neustráchane. To mi nepripadalo uveriteľné. Prvý raz vyšlo ako 6-dielne leporelo v roku 1989, v roku 2018 v rámci dvojkomiksovej knihy Havraní doga/Stopař a v roku 2020 opäť ako leporelo.