Stop době plastové!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Život bez plastů je snadnější, než si myslíte. Zelenina zabalená ve fólii, kuchyňské obracečky z plastu či umělohmotné lahvičky od sprchových gelů – s plasty se v běžném životě setkáváme všude a většinou úplně zbytečně. Vzdát se jich pro dobro naší planety se zdá být často velice nákladné a komplikované. Christoph Schulz, angažovaný ekologický aktivista, vám dokáže, že život bez plastů je mnohem snadnější, než si myslíte. V knize představuje vhodné alternativy a přináší celou řadu neotřelých nápadů, jak žít ekologicky, aniž byste přitom utratili jmění – od praktických rad pro nakupování v supermarketu přes bezplastové alternativy pro cestování až po návod na výrobu vlastního deodorantu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433265/big_stop-dobe-plastove-c7T-433265.jpg 3.49
Žánr:
Literatura světová, Literatura naučná, Ekologie, živ. prostředí

Vydáno: , Grada
Originální název:

Plastikfrei für Einsteiger, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Stop době plastové!

Sailen
14.08.2020

Knihu můžu doporučit někomu, kdo se teprve začíná zajímat o snížení množství odpadu ve svém životě, je stručná a jde rychle ke konkrétním tipům. Pokud už o zero waste něco víte, asi vám nepřinese příliš nového.
Je super, že autor uvádí (i když německá) čísla. Recepty na domácí drogerii ze základních surovin na konci knihy taky potěší.
Jako slabší mi přišly neoslovující příklady ze života západní společnosti (třeba několikrát omílané předvařené vajíčko natvrdo, pokrájené a zatavené v obalu). Nadužívaná fráze "moderní životní styl" v souvislosti s odpovědným chováním vůči prostředí měla asi působit motivačně... no, mě spíš rozčilovala :D

sporran
15.07.2020

Pro ty, co vnímají škodlivost plastů pro tuto Zemi a chtějí s tím něco začít dělat sami u sebe. Informace, tipy aj. pro to, jak s tím začít. Další knížky pak mohou obzor rozšířit.


Josh
08.06.2020

Máte přání jako titul knihy? (bez ohledu na chvilkové „prohlédnutí“, když se zastaví lidská činnost ve světě během Covid19), protože těch plastů je tolik, tolik, pořád :o(((

Autor je stručný, přitom výstižně a přehledně informuje o plastech včetně faktů a stavu globálněji. Je poznat osobitost německého pohledu a individuality autora ve smyslu, jak žil a co změnil ve svém postoji. Není to na škodu, jen se čtenář nesmí nechat zaskočit tím, co považujeme v ČR za nemožné nebo už bez váhání děláme. Určitě si z mnoha uvedených TIPŮ lze vybrat. Někde se začít musí :o)))

Co umí „obyčejné“ jedlá soda, kyselina citronová to ví dost z nás, pro mne nové např.
- bambusové aktivní uhlí
- voskované ubrousky (nahradí fólie, sáčky, alobal, jsou ekologické, zero waste, šetrné k přírodě, opakovaně využitelné)
- látkové odličovací tampony (mne zaujal blog https://www.nuspring.cz/blog/zpoved-zacala-pouzivat-ekologicke-latkove-odlicovaci-tamponky/
- vatové tyčinky z bambusu a bavlny (cenové rozmezí, které fakt stojí za zkoušku!)

Země je jediná planeta, kterou máme!! Pokud si ji stále ničíme a příroda nás dost znatelně upozorňuje „všeho do času“ pak je otázka, která generace bude ta co nebude mít vodu, nemluvě čistou vodu, mít co dýchat, nemluvě čistý vzduch, atd.
CO RISKUJETE NEŽ ŽE BUDE MÉNĚ ODPADU U VÁS DOMA, V NAŠÍ ZEMÍ, V EVROPĚ,…

Zmiu
20.05.2020

Po prvním prolistování jsem si řekla, že knihu ani nebudu číst. Ale nakonec jsem jí dala šanci. O žádné veledílo se nejedná, ale oceňuju, že si autor dal práci a uvedl nějaká čísla o plastech. Tím mě zaujal. Co se týče dalších kapitol, bylo to už slabší. Je hezké si ale uvědomit, že oproti západnímu světu žijeme ještě normálně a jejich úroveň používání plastů díky součastným trendům dokonce ani dosáhnout nemusíme. Autor píše hodně ze svojí zkušenosti, kniha je tedy spíš sondou do života mladého Němce, a jeho rady se týkají hlavně těch, kteří žijí podobně. Zaujalo mě, že člověk, kterému je přes třicet, tolik řeší plastová brčka. Podobně i další jeho zvyky byly zajímavé a jsem ráda, že mnohé se mě netýkají. Určitě mám pořád co zlepšovat, inspirací v knize jsem našla ale jen pár.