Zima světa

Zima světa https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151864/bmid_zima-sveta-nD5-151864.jpg 5 715 126

Století / Storočie série

První román Kena Folletta z plánované trilogie Století nazvaný Pád titánů se stal mezinárodní senzací nadšeně přijímanou jako strhující a fascinující kniha, která dokáže čtenáře pohltit na celé dny či týdny. Zima světa začíná tam, kde Pád titánů končí. Pětice našich známých, navzájem spřízněných rodin – americká, německá, ruská, anglická a velšská – vstupuje do doby obrovského sociálního, politického a hospodářského chaosu počínajícího vzestupem třetí říše, přes krvavé události ve Španělsku a velká dramata druhé světové války až po výbuchy sovětských a amerických jaderných bomb...... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Winter of the World , 2012

backschratcher
23.05.2018 3 z 5

Oproti Pádu titanov o dve triedy slabšie pokračovanie. Autorovi pri Zime sveta evidentne dochádzal dych a hlavné postavy sú k historickým udalostiam občas priradené naozaj nešťastne. Čítať sa to však dá.

bookmen
06.04.2018 4 z 5

Nebudu dělat recenze, od toho jsou jiní, ale četl jsem to moc rád a těším se na další díl.

bookcase
17.11.2017 5 z 5

Výborné, bavilo mě ještě víc než první díl, asi proto, že mám knihy točící se kolem druhé sv. války ráda. Uvidíme, co přinese trojka.

pavlinka0250
29.09.2017 5 z 5

Asi proto, že mě události 2. světové války zajímají daleko víc než první světová válka, se mi Zima světa četla naprosto lehce, na rozdíl od Pádu titánů.
Poutavé dílo, knihu jsem si opravdu užila.
Doporučuji.

knihomolka_eli
31.07.2017 5 z 5

Skvelé knižky - všetky 3 z tejto trilógie, veľmi dobre napísané, pútavé, autor sa mi dostal pod kožu, pri čítaní sa u mňa vystriedali snáď všetky emócie, aké môže knižka vyvoláť - slzy šťastia, radosť, hnev, sklamanie, smútok,...páčilo sa mi aj to prepletenie historických faktov so skutočnými ale aj vymyslenými postavami, ktoré napriek tomu, že boli vymyslené, pôsobili úplne reálne. A áno aj ,,porno" scén tam bolo dosť, ale život je aj o sexe...takže by bolo naivné myslieť si, že sa tam nevyskytne vôbec..

Jane100
22.07.2017 5 z 5

Naprosto úchvatné, strhující, ohromující, fantastické, nepřekonatelné dílo z ještě úchvatnější, strhujíčtější, ohromujíčtější, fantastičtější, nepřekonatelnější a dechberoucí trilogie. Pro mě se stala srdeční záležitostí.

vysypanel
18.07.2017 5 z 5

Je to skvěle napsané ! Je fascinující, jak náhoda může mít vliv na chod dějin ! Zde např. Voloďa Peškov chodil do školy s Frunzem... Že byl Stalin hovado jsme věděli, ale že tak velké??? V totalitě mohl mít člověk jakékoliv postavení a stejně byl celý život v podstatě jednou nohou v kriminále, prostě hrůza...Díky za takovéto knihy !!!

lazarus
04.07.2017 4 z 5

Očekával jsem stejnou dávku zábavy a čtivosti jako v předchozí části z první světové války. Ovšem tady už spíše šlo o románkové příhody a snahu o co největší zamotanost osudů, než o poutavé vyprávění. Na můj vkus až trochu moc porna v takovém druhu literatury střídali střípky z druhé největší války. Zima světa mě lehce připomínala Kryptonomikon, ale bez té správné dávky napětí, dramatična a složitosti děje. Follet se tady za každou cenu snažil šokovat a pobavit každého. Hrůzy popisované války každý zná, takže bych řekl, že mu to nějak nevyšlo. Nejzajímavějším momentem mě přišla epizoda z vývoje jaderné bomby. Bohužel tahle dějová linka byla dost násilně utnuta. Škoda, dalo se z ní vytěžit mnohem víc. Pád titánů mám ve své knihovně, Zimu světa kupovat nebudu.

povi
23.05.2017 5 z 5

Tak opět nemám Follettovi co vytknout.Děj strhující,pěkně to odsýpalo,v postavách jsem se neztrácela,Follett umí každou postavu výborně vykreslit,viděla jsem je jak staré známé.Je pěkně vidět,jak se v tomto období žilo v různých částech světa....Zajímavé,smutné,děsivé....

Balenka
17.05.2017 5 z 5

Pre mňa (spolu s prvou časťou) jedny z najlepších kníh aké som kedy čítala. Páči sa mi ako sú jednotlivé príbehy rozvíjané na pozadí skutočných historických udalostí, postavy som si veľmi obľúbila a vôbec mi nevadí, že v knihách vystupujú 2 (3) generácie postáv. A čo tiež musím pochváliť, autor napriek vojne nenecháva svoje postavy zomrieť, samozrejme niektoré znich áno, ale nie je to vyslovený doják, zameraný iba na city čitateľov. A to sa mi páči. Už sa neviem dočkať poslednej časti.

lencin
13.04.2017 5 z 5

Opět velké a malé dějiny v kostce. Výborné.

tibicards1710
13.03.2017 5 z 5

výborné čítanie. páčia sa mi knihy, keď fiktívne postavy sú dosadené do reálnych dejín !!!! za mňa spokojnosť.

wally
06.03.2017 5 z 5

Lepší než první díl...taky jako někteří tady jsem se trošku bál, jak si zvyknu na ´nové´ postavy poté, co jsem si oblíbil ty z prvního dílu, ale bylo to bez problémů a knížka vás hned pohltí od první stránky...a jde se na poslední díl!

Klarinet
11.02.2017 3 z 5

Už to nebyla taková lahůdka, kterou nám přichystal Follet v titánech, ale stále čtivé a poučné. Slabším článkem jsou dialogy, kam se hrabe červená knihovna. Překvapením je pohnutý osud Daisy. A na závěr krásný citát z knihy: "Lidi volí srdcem, nikoli mozkem."

Schamila
16.10.2016 5 z 5

Nádherné čtení - nádherná historická trilogie - nádherný příběh několika rodin z celého světa - doporučuji.

zd0981
21.04.2016 3 z 5

Ještě tak nejlépe jde autorovi červená knihovna.
Jinak naivní, zkreslující. Sympatický by mohl být jeho antikomunismus, ten je však nahrazen idealizujícími představami a možnostech socialismu sociálnědemokratického ražení, což je také cesta do pekla.

Kermisee
15.04.2016 5 z 5

Poté, co jsem po první knize navázala na Zimu světa, měla jsem za to, že mi nové postavy (většinou děti mých oblíbenců) nikdy nepřirostou k srdci. Opak je pravdou. Myslím si, že ačkoliv původní postavy jako Maud, Walter, Ethel nebo Grigorij jsou nezapomenutelné a silné charaktery, jejich děti zosobnily celý příběh o to více. Jako by celá kniha až přespříliš dýchala skutečným životem.
Válka vždy přináší ztráty a ačkoliv jsem u mnoha z těchto ztrát v knize upustila zbloudilou slzu, jsem ráda, že tam byly, protože člověka to utvrdí v tom, že každý okamžik, každé slovo, každý z těch charakterů opravdu mohl být. Je to natolik reálné, natolik pravdivé a natolik uvěřitelné, že bych tuto knihu bezmála pasovala do první TOP 3 knih o druhé světové válce a nikdo by toto mé rozhodnutí nemohl zpochybnit.
Každému budu Folletovu trilogii doporučovat. Nejen pro skvělé postavy, výborný vypravěčský styl a duši; ale také proto, že neznám žádný jiný podobný projekt, který by mapoval důležité okamžiky našich dějin s takovou grácií.

Ivinho
14.03.2016 4 z 5

Autor tentokrát nešel tak moc do hloubky.
Nejlepší pasáž je ta z Hitlerova uchopení moci. Autor dokázal povedeně vylíčit pozadí této historické události. Bohužel opět se snažil obsáhnout velké množství dějových linií a na podrobnější popis mu prostě chyběl prostor. Škoda, že nezakomponoval do děje více boje, vlastně z fronty toho bylo velmi málo.
Jo a konečně začaly umírat v knize některé postavy a autor se nezalekl ani brutálnějších scén - gestapácké výslechy, Carla znásilněná rudoarmějci atd.

Sonik1974
11.03.2016 5 z 5

Dojem z prvního dílu rozhodně nezklamala. Na mne příliš mnoho scén z bojišť - ale nevadí. Rozhodně zajímavý osobní pohled na významné postavy 20. století.

Liana
25.02.2016 5 z 5

Aj druhý diel bol výborný. Pútavý od začiatku do konca bez hluchých miest. Avšak oproti prvému dielu mám pocit, že trochu zmenil štýl. Nešlo sa až tak úplne do hĺbky ako v prvom diele.
Osobne túto trilógiu nedokážem čítať na jeden záťah, pretože je tak natrieskaná dejinami, že ak si chce človek z tej knihy aj niečo odniesť, tak k jej čítaniu potrebujem voľnejšie tempo.
Všetkým knihu odporúčam a teším sa na záverečný tretí diel.